Norweski pracownik służby zdrowia spotkał się z ogromną oficjalnym sprzeciwem po tym, jak zasugerował, że pandemia COVID-19 „prawie się skończyła”, sądząc po gwałtownie spadającej liczbie przypadków w kraju.

Naczelny lekarz Norweskiego Instytutu Zdrowia Publicznego, Preben Aavistland, zamieścił na Twitterze wykres pokazujący szybko malejącą liczbę przyjęć do szpitala wraz ze słowami: „Cóż, zaczyna się pandemia”.

Następnie Aavistland popełnił fatalny błąd, mówiąc do gazety optymistycznie mówiąc o zakończeniu pandemii, mówiąc, że wszystko „idzie bardzo dobrze” i że Norwegia jest „w ostatnim sprincie” przeciwko pandemii.

„Tu w Norwegii pandemia dobiega końca. Możemy zacząć przygotowywać się do codziennego życia, w którym korona ma bardzo mało miejsca w naszym życiu” – powiedział Aavitsland dla Verdens Gang.

Lekarz porównał również sytuację do pożaru lasu, w którym do ugaszenia pozostało bardzo niewiele ognisk płomieni.

„Niewiele jest hospitalizowanych, a tylko kilka tysięcy przypadków infekcji jest wykrywanych każdego tygodnia” – powiedział.

„Liczby gwałtownie spadają w tym samym czasie, gdy coraz więcej osób jest szczepionych. Zobaczymy kilka małych epidemii tu i tam, ale wiemy, jak je powstrzymać w ciągu trzech do czterech tygodni”.

Za grzech optymizmu Aavistland został ustnie ukrzyżowany przez rząd i establishment medyczny.

Mads Gilbert, szef wydziału medycyny ratunkowej w Szpitalu Uniwersyteckim Północnej Norwegii, oskarżył Aavistland o „sabotowanie” walki z pandemią.

„Konflikty ról wysokiego szczebla są bardzo destrukcyjne. Budzi niepewność, dwuznaczność i zamieszanie. To musi być niezwykle frustrujące dla ciężko pracujących lokalnych zespołów opieki zdrowotnej, aby uzyskać tego rodzaju podwójną komunikację od krajowego najwyższego kierownictwa” – powiedział Gilbert NRK.

Espen Rostrup Nakstad, zastępca dyrektora ds. zdrowia w norweskiej Dyrekcji ds. Zdrowia i Spraw Społecznych, powiedział, że „nie ma powodu do radości” z powodu istnienia wariantów i faktu, że nie wszyscy zostali jeszcze zaszczepieni.

Premier Erna Solberg zapewniła również, że ludzie powinni nadal przestrzegać tego, co nakazują im władze.

„Ważne jest, aby z góry nie rozkoszować się radością. Ludzie mogą zacząć myśleć, że nie trzeba ich szczepić lub że przestajemy postępować tak, jak robią to władze” – powiedziała.

Frode Forland, dyrektor ds. kontroli zakażeń w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego, powiedział, że Norwegowie nie mogli zacząć myśleć o powrocie do normalnego życia dopiero po zakończeniu lata.

Reakcja, jaką otrzymała Aavistland po raz kolejny podkreśla, że ​​elity naukowe i rządowe dosłownie nigdy nie chcą, aby pandemia się skończyła, ponieważ wzbogaciła je o tak wielką władzę.

Teraz, gdy ustanowiono precedens pod względem straszliwej reakcji opinii publicznej, oczekuj, że władze ponownie nałożą blokadę na zmianę, wskazując jedynie na nowe warianty COVID-19 lub całkowicie nowe wirusy.

————————————————————————

Przypominamy, o naszej akcji bezpłatnych porad prawnych z zakresu problemów z COVID. Na zlecenie indywidualne klienta nasza Kancelaria przygotuje również wszelkie pisma w zakresie spraw związanych z COVID.

Jeśli potrzebujesz pomocy, napisz do nas na adres @: [email protected] lub zadzwoń 579636527, 222668618

Informujemy, iż porada prawna udzielana jest każdemu klientowi bezpłatnie.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Anonimowe wsparcie Bitcoin:
1DDWSXuAgp6FZVaoHKtHmwuesnxqHZXe27

Anonimowe wsparcie Ethereum:
0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Wsparcie paypal:
https://paypal.me/legaartis

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: “darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Jesteśmy do Waszej dyspozycji:
Pn. – czw.: 11:00 – 17:00
Piątek: 10:00 – 15:00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Zostaw Komentarz