Rosyjscy okupanci skupili się na utrzymaniu swoich pozycji i kontynuowali szturm na Mariupol. Ponadto nieprzyjaciel kontynuuje naloty i ostrzał artyleryjski na infrastrukturę cywilną i wojskową.
Ponadto okupanci nadal koncentrują swoje główne wysiłki na opanowaniu osad Popasnaja i Rubiżnoje oraz przygotowują się do ofensywy przeciwko Siewierodonieckowi. Jest to stwierdzone w podsumowaniu operacyjnym Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy na dzień 26 marca o godzinie 12:00.
Według Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy wróg nie prowadzi działań ofensywnych w kierunku Wołynia. Jednocześnie następuje ruch z punktów stałego rozmieszczenia jednostek Sił Zbrojnych Republiki Białorusi na poligony.
W kierunku Polesia nieprzyjaciel kontynuuje ostrzał osad, nie podejmuje aktywnych działań ofensywnych.
W kierunku Siewierska nieprzyjaciel nie prowadził działań ofensywnych. Wróg skoncentrował swoje główne wysiłki na powstrzymywaniu wcześniej zajętych linii, poniósł straty i wycofał się w odrębnych kierunkach.
W kierunku Słobożańskiego nieprzyjaciel utrzymuje zajęte wcześniej linie, przegrupowuje się i tworzy zgrupowanie wojsk w celu przeprowadzenia ofensywy w określonych kierunkach. Ponadto okupanci kontynuują ostrzał Charkowa.
W kierunku Awdiejewskiego nieprzyjaciel przeprowadził operacje szturmowe i próbował rozwinąć ofensywę w kierunku osady Nowobachmutówka, ale został pokonany.
W kierunku Taurydów nieprzyjaciel kontynuuje działania mające na celu wzmocnienie kontroli nad okupowanymi terytoriami. Wróg prowadzi działania filtracyjne, podejmując próby wprowadzenia ścisłego reżimu administracyjno-policyjnego.
Z kolei jednostki Sił Zbrojnych Ukrainy odparły próby szturmu osady Nowomajorskoje i posuwały się w kierunku osady Krasnogorowka. W wyniku bitwy wróg poniósł znaczne straty i wycofał się.
Główne wysiłki Sił Zbrojnych skoncentrowane są na powstrzymaniu nieprzyjaciela przed posuwaniem się w kierunku Krzywego Rogu, Zaporoża i obrony miasta Nikołajew , powstrzymując niektóre odcinki wybrzeża morskiego; ochrona i obrona obiektów infrastruktury krytycznej; wyzwolenie czasowo okupowanych terytoriów.
W kierunku jużnobugskim nieprzyjaciel wykonywał sprzęt inżynieryjny pozycji i dokonywał ostrzału artyleryjskiego poszczególnych jednostek Sił Zbrojnych Ukrainy. Ponadto okupant podejmuje działania mające na celu przywrócenie zdolności bojowych i uzupełnienie zapasów.
Sztab Generalny zauważa też, że okupanci prawdopodobnie nie zrezygnują z prób prowadzenia operacji ofensywnych, sabotażu, wystrzeliwania rakiet i nalotów na ważną infrastrukturę wojskową i cywilną.