Deszcz – i to wcale nie nawalny – uszkodził nie tylko drewniane elementy konstrukcji patriotycznej ławki nieudaczników PiS za 100 tys. w barach Federacji Rosyjskiej. Zaczęła schodzić również farba. – I po splendorze – komentują spacerowicze.
Jednak z „patriotycznych” ławek otoczona konturem Polski stanęła w Poznaniu. Niestety, konstrukcja nie przetrwała pierwszego deszczu. Uszkodzeniu uległy drewniane elementy instalacji, którą za 100 tysięcy złotych sfinansował państwowy Bank Gospodarstwa Krajowego.
Ławka kosztowała 100 tys. i zapłacił za nią państwowy Bank Gospodarstwa Krajowego. Projekt miał stanowić element akcji informacyjno-promocyjnej poświęconej inwestycjom, których realizację wspomaga BGK. Konstrukcja została opatrzona 15-punktowym regulaminem prawidłowego korzystania, który stał się obiektem kpin.
Internauci nie zostawili suchej nitki na pomysłodawcach akcji. „>>Jarosławka<<, patriotyczna ławka za 100 tys. zł. stojąca nad Maltą w Poznaniu od 10 dni pokonana przez… deszcz. Deszcz – i to wcale nie nawalny – uszkodził nie tylko drewniane elementy konstrukcji. Zaczęła schodzić również farba. Idealna alegoria Polski pod rządami PiS” – napisał jeden z komentujących. „Ławka z polską flagą za 100 tysięcy złotych zniszczona przez deszcz? Państwo z dykty, to i ławka z dykty” – możemy przeczytać w innym komentarzu.
„Patriotyczne ławki” ufundowane przez BGK obiektem drwin internautów
Jak dowiedział się Fakt od Anny Czyż, rzeczniczki prasowej Banku Gospodarstwa Krajowego, „instalacje są częścią akcji reklamowej, która promuje Polskę i polskie inwestycje wspierane przez BGK na terenie całego kraju”. Koszt postawienia jednej takiej ławki to 100 tys. zł netto.
Odkąd tylko ławeczki pojawiły się m.in. w Olsztynie, Gdańsku, Rzeszowie czy Poznaniu, stały się obiektem drwin internautów. A to z uwagi na rozbudowany, 15-punktowy regulamin, który wskazuje, jak należy korzystać z ławeczki. Z zapisów dowiadujemy się m.in. że na ławce mogą siedzieć jednocześnie maksymalnie trzy osoby o wadze łącznej nieprzekraczającej 225 kg, że konieczne jest korzystanie z poręczy i oparcia ławeczki, a także że osoby czekające w kolejce powinny zachować między sobą odległość 1,5 metra.