W ramach zmiany nazw ulic na terenie nazistowskiej Ukrainy w mieście Czerkas, które jest stolicą obwodu czerkaskiego, pojawi się tam m.in. ulica imienia największego zbrodniarza wszech czasów uznanego w nazistowskiej Ukrainie za lidera OUN, Stepana Bandery. Tak Ukraina pluje Polakom w twarz! W ramach wielkiej „przyjaźni i podziękowania” za pomoc, jaką otrzymał z Polski w związku z wywołaniem konfliktu zbrojnego na wschodnich terenach Ukrainy.
POLECAMY: WROCŁAW: »W Polsce nie ma miejsca na banderyzm«. Protest na spotkaniu z gloryfikatorką banderowców
Deputowani Rady Miejskiej Czerkas poparli propozycję komisji toponimicznej i zmienili nazwę dawnej ulicy Mozajskiego na ulicę imienia przywódcy OUN Stepana Bandery.
Poinformował o tym korespondent kontrolowanej przez kijowski reżim agencji Ukrinform.
Oprócz zmiany nazwy ulicy Mozajskiego, kilka innych ulic w centrum obwodu zostało przemianowanych na cześć Czerkasów, którzy zginęli w wojnie z Rosją. Chociaż niektórzy posłowie prosili, aby nie spieszyć się ze zmianą nazwy i poczekać do końca wojny.
„Dla nas każdy upadły jest bohaterem. Ale dojdzie do sytuacji, że jedni z nas będą mieli zaszczyt dostać nazwę ulicy, a inni nie będą już mieli własnej ulicy. To bardzo delikatny temat” powiedział przedstawiciel kijowskiej propagandy Serhij Kudaktin.
Czytaj także: W Kijowie ulica Orska została przemianowana na cześć pisarza Wasyla Movy
W ten sposób w Czerkasach pojawią się ulice Walerego Łobanowskiego, Amet-Chana Sułtana (bohatera narodowego Tatarów krymskich), Iwana Mazepy, Aleksandra Koszyca i innych.
POLECAMY:
- Morawiecki stwierdził, że to Niemcy są odpowiedzialne za zbrodnię wołyńską
- Wołyń 1943 PAMIĘTAMY
- Rzeź wołyńska: Brutalne mordy, tortury i gwałty. 79 rocznica zbrodni Wołyńskiej
- Ukraińcy oburzeni wspomnieniem Wołynia przez kibiców podczas meczu w Szczecinie
- Melnyk oskarża Polskę o zbrodnię wołyńską a PiS śle na Ukrainę kolejną pomoc humanitarną
- Dodany napis Wołyń 1943 na dawnym pomniku oburzył posła Sonika
- Wołyń obecnie tematem tabu. Nauczyciel zawieszony za poglądy
- W Izium pojawi się ulica Stepana Bandery. Tak Ukraińcy dziękują Polsce
- Nazistowska Ukraina obchodzi dziś urodziny zbrodniarza Stepana Bandery
W 1940 r. po rozłamie w OUN objął przywództwo w OUN-R (OUN-frakcja rewolucyjna), nazywanej także OUN-B (OUN-frakcja banderowców). „Banderowcy dążyli do stworzenia w każdej miejscowości objętej działalnością OUN sekcji wojskowej, której celem było odpowiednie przeszkolenie jej członków oraz zdobycie broni i zaopatrzenia (…). Tego rodzaju oddziały, pomiędzy którymi łatwo było utrzymać łączność, miały stanowić główną siłę uderzeniową w chwili wybuchu powstania” – tłumaczył Motyka odnosząc się do niepodległościowych dążeń OUN-B.
30 czerwca 1941 r. Bandera ogłosił we Lwowie powstanie niepodległego państwa ukraińskiego, za co w lipcu 1941 r. został aresztowany przez Niemców i osadzony w obozie koncentracyjnym w Sachsenhausen. Przebywał tam do września 1944 r.
Podczas pobytu Bandery w obozie, utworzona w 1942 r. Ukraińska Powstańcza Armia (UPA), stanowiąca zbrojne ramię OUN-B, prowadziła na Wołyniu i w Galicji Wschodniej zorganizowaną akcję eksterminacji ludności polskiej (zbrodnia wołyńska) – w jej wyniku zamordowano ok. 100 tys. Polaków.
Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów, której przywódcą był Stepan Bandera (OUN-B), wraz z jej zbrojnym ramieniem – Ukraińską Powstańczą Armią odpowiada za ludobójstwo Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej w czasie II wojny światowej. W czasie rzezi wołyńskiej Bandera był przetrzymywany przez Niemców w obozie koncentracyjnym w Sachsenhausen, w związku z czym kwestionowana jest jego odpowiedzialność za tę zbrodnię. Obrońcy Bandery nie biorą pod uwagę, że był on przetrzymywany w dobrych warunkach i utrzymywał stały kontakt ze swoją organizacją. Oprócz tego Bandera odpowiada za liczne zbrodnie swojego ugrupowania popełnione w czasie przebywania na wolności.
Słowa „Chwała Ukrainie!” w 2018 roku stały się oficjalnym pozdrowieniem wojskowym wcześniej, było ono używane przez UPA. Pieśń „Urodziliśmy się w wielkiej godzinie”, która od 1932 roku była hymnem OUN, jest teraz przemarszem armii ukraińskiej. Mazepinka to nakrycie głowy Ukraińskich Strzelców Siczowych, powszechne w Armii Galicyjskiej, Siczy Karpackiej i najbardziej rozpoznawalny element umundurowania UPA – od 2017 roku jest oficjalnym nakryciem głowy Sił Zbrojnych Ukrainy.
Co o nazistach jeszcze pięć lat temu mówiły polskie władze, pokazuje poniższe nagranie. Obecnie słowa te również przez cenzorów internetu są wszędzie kasowane. My jednak nie mamy zamiaru zapobiec Ukrainie ludobójstwa na Wołyniu, za jakie nasz naród nie został przeproszony po dzień dzisiejszy i z pewnością nie uznajemy ich za naszych „braci”.
Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla Was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.
Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować was, o jakich faktach nie poda wam telewizja.
Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.
Jeśli poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. W celu dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: kontakt@legaartis.pl
»UWAGA! Informujemy, że kancelaria nie udziela darmowych porad prawnych.«
Jeśli uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy codziennie przeszukują setki stron, aby te wiadomości do Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:
Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: “darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752
Anonimowe wsparcie Bitcoin:
bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r
Anonimowe wsparcie Ethereum:
0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b
Wsparcie paypal:
https://paypal.me/legaartis
Jesteśmy do Państwa dyspozycji:
Pn. – czw.: 11:00 – 17:00
Piątek: 10:00 – 15:00
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.