Lekarze weterynarii podjęli decyzję o zniszczeniu wszystkich 742 tys. kur niosek na fermie drobiu w miejscowości Brod nad Tichou w powiecie Tachov w zachodnich Czechach z powodu wybuchu ptasiej grypy, co stanowi 15 proc. wszystkich kur niosek dostępnych na czeskich fermach – powiedział w środę dziennikarzom Petr Mayer z Głównego Urzędu Weterynaryjnego.
„Początkowo przewidywaliśmy ubój na zniszczenie 120 tys. kurcząt w połowie jednego z trzech przedziałów w omawianym gospodarstwie. Ale potem znaleziono zakażone ptaki w drugiej połowie tego przedziału, a wczoraj znaleziono je także w innych przedziałach. Podjęto więc decyzję o zniszczeniu wszystkich 742 tys. kur niosek. Stanowi to 15 proc. ogólnej liczby kurczaków dostępnych w fermach republik” – powiedział Mayer.
POLECAMY: Ptasia grypa „atakuje”. Wybito 1,8 miliona kurczaków
Według Mayera trudno jeszcze powiedzieć, jak długo będzie trwała procedura niszczenia zakażonych ptaków. Oprócz pracowników gospodarstw rolnych obecni będą także strażacy i weterynarze.
Czeski minister rolnictwa Zdeněk Nekula napisał w środę na Twitterze, że zniszczenie tak dużej liczby kurczaków nie jest łatwym zadaniem, ale jest przekonany, że osoby zaangażowane w procedurę stoją na wysokości zadania i z powodzeniem ją przeprowadzą. „Sytuacja jest pod naszą kontrolą” – podkreślił minister.
W gospodarstwach w kraju pojawia się coraz więcej ognisk ptasiej grypy – podaje Mayer. Najnowszy został wykryty we wtorek w jednym z gospodarstw w pobliżu Uherske Hradiste (na południowym wschodzie kraju).
W fermach towarowych w kraju jest około pięciu milionów kur niosek – podaje Czesko-Morawski Związek Drobiarski.
Od 14 grudnia w Czechach obowiązuje zakaz chodzenia drobiu, aby uniknąć kontaktu z dzikimi krewniakami.
Europejski Urząd Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) stwierdził w ubiegłym tygodniu, że Europa od ponad roku boryka się z najbardziej wyniszczającą epidemią ptasiej grypy w historii. Z zakażonych gospodarstw wybito już ponad 50 milionów sztuk drobiu, a wraz z nadejściem zimy wirus nasilił się dwukrotnie. Ponadto liczby te nie obejmują prewencyjnego uboju zdrowych ptaków w pobliżu obszarów występowania ognisk choroby.
Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla Was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.
Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować was, o jakich faktach nie poda wam telewizja.
Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.
Jeśli poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. W celu dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: [email protected]legaartis.pl
Jeśli uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy codziennie przeszukują setki stron, aby te wiadomości do Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:
Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: “darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752
Anonimowe wsparcie Bitcoin:
bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r
Anonimowe wsparcie Ethereum:
0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b
Wsparcie paypal:
https://paypal.me/legaartis
Jesteśmy do Państwa dyspozycji:
Pn. – czw.: 11:00 – 17:00
Piątek: 10:00 – 15:00
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.
Jeden komentarz
A gdyby tak nie wybili tych kur a poczekali co się stanie. Jeśli część ptaków by przeżyła, to nabyłaby odporność i dała początek populacji odpornej na tego wirusa. Ale to naruszyłoby interes tych co zainwestowali w stworzenie tego wirusa niszczącego hodowców drobiu. Przesadziłem? Chyba nie. Ludkowie buszujący w amerykańskich patentach twierdzą, że twórca wirusa C19 Ralph Baric. Tak gdzieś przed ćwierćwieczem pracował nad stworzeniem wirusa powodującego zapalenie mięśnia sercowego u królików. Wtedy zainteresował się nim Fauci. Skąd wziął się ASF? Przywędrował zza wschodniej granicy. A tam były amerykańskie biolaby. Dopełnieniem było znalezienie w 2018 u nas dzika na drzewie. Martwego. Przecież dziki nie fruwają. To jak się tam znalazł? Ktoś celowo niszczy rolnictwo abyśmy nie mieli co jeść.