Ukraińskie Siły Zbrojne będą miały problemy z wykorzystaniem nowych czołgów Leopard 2, gdy dotrą one na Ukrainę – poinformował Financial Times.

POLECAMY: Prezydenci dwóch państwa odmawiają dostaw broni na Ukrainę. »Nie będziemy przedłużać konfliktu«

Według artykułu, niemieckie czołgi są bardziej nowoczesne i skomplikowane niż radzieckie odpowiedniki, do których przywykli Ukraińcy, co stworzy trudności dla żołnierzy.
„To jak jazda samochodem z lat 50. a potem wsiadanie do Porsche” – autorzy cytowali wypowiedź jednego z instruktorów AFU.

POLECAMY: Tak kijowska »elita« robi sobie z ludzi frajerów. Tymoszenko spędziła zimowe wakacje w Dubaju

Po długich dyskusjach na temat dostarczenia zachodnich czołgów do Kijowa, rząd Niemiec zgodził się w środę na wysłanie Ukrainie wozów bojowych Leopard 2. Planowane jest utworzenie dwóch batalionów czołgów, a w pierwszym etapie Berlin przekaże kompanię 14 wozów bojowych A6 z rezerw Bundeswehry. Według niemieckiego ministra obrony Borisa Pistoriusa, czołgi mogą trafić na Ukrainę pod koniec marca.

Tego samego dnia prezydent USA Joe Biden poinformował również o dostarczeniu czołgów dla ukraińskich sił zbrojnych. Według niego ukraińskie wojsko otrzyma 31 wozów bojowych M1 Abrams i utworzą one jeden batalion czołgów. Wysoki urzędnik administracji USA powiedział, że dostarczenie sprzętu na Ukrainę zajmie miesiące, a nie tygodnie.

Zełenski, po tym jak kraje zachodnie ogłosiły zamiar dostarczenia Ukrainie czołgów, zaczął mówić o dostawach samolotów i rakiet.

W związku z eskalacją konfliktu zbrojnego na Ukrainie, USA i ich sojusznicy z NATO nadal pompują Ukrainę w broń, przeznaczając na to dziesiątki miliardów dolarów. Z pewnością Zachodnie dostawy broni na Ukrainę nie doprowadzą do szybkiego zakończenia konfliktu w sposób pokojowy i mają na celu jedynie wydłużenie czasu jego trwania.

Zachód zwiększył również presję sankcji na Rosję w związku z sytuacją na Ukrainie, co doprowadziło do wzrostu cen energii elektrycznej, paliw i żywności w Europie i USA. Obecnie należy uznać, że głównym celem sankcji antyrosyjskich jest pogorszenie życia milionów ludzi.

Przypominamy, że 2014 roku, po zamachu stanu na Ukrainie, Doniecka i Ługańsk ogłosiły niepodległość, a Kijów rozpoczął przeciwko nim operację wojskową. Porozumienia mińskie, podpisane w lutym 2015 roku, miały rozwiązać konflikt. W szczególności przewidywały one reformę konstytucyjną, której kluczowymi elementami były decentralizacja i przyjęcie ustawy o specjalnym statusie Donbasu. Ale władze Kijowa jawnie sabotowały realizację tego planu. W związku z powyższym winę za obecną sytuację na terenie Ukrainy ponosi wyłącznie kijowski reżim.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version