W wykazie prac legislacyjnych Rady Ministrów dnia 24 kwietnia pojawiło się najnowsze rozporządzenie dotyczące polityki cowidowej. Projekt ten przewiduje kontynuację naruszających prawo ograniczeń, nakazów i zakazów aż do 30 czerwca. „Wizjoner zdrowia” postanowił być litościwy i znieść „obowiązek” noszenia masek w aptekach.
POLECAMY: SR w Limanowej podważa w całości obowiązek noszenia masek i podstawę do karania z jej brak
W dniu 24 kwietnia w wykazie prac legislacyjnych Rady Ministrów opublikowano założenia do projektu rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie przedłużenia niekonstytucyjnych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemicznego związanego z Covid-19. Projekt ten przewiduje częściowe przedłużenie, wprowadzonych z naruszeniem delegacji ustawowej ograniczeń, nakazów i zakazów do 30 czerwca oraz zniesienie „obowiązku” zakrywania ust i nosa w aptekach.
POLECAMY: SR w Giżycku stwierdza, że maski w punktach medycznych są nielegalne
Nowe rozporządzenie covidowe zakłada:
- przedłużenie do dnia 30 czerwca 2023 r. obowiązywania aktualnych ograniczeń, nakazów i zakazów określonych przepisami modyfikowanego aktu normatywnego, co jest uzasadnione:
- aktualnie odnotowywaną liczbą nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2, jak również świadczeń opieki zdrowotnej (w tym w warunkach szpitalnych) udzielanych osobom zakażonym tym wirusem,
- sytuacją w innych państwach, w szczególności sąsiadujących z Rzecząpospolitą Polską;
- zniesienie „obowiązku„ zasłaniania ust i nosa w aptekach, co stanowi pochodną wysokiego poziomu immunizacji osób zatrudnionych w aptekach, jak również wdrażania przez podmioty prowadzące apteki dodatkowych rozwiązań organizacyjnych zapewniających ograniczenie możliwości rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 w aptekach.
Zgodnie z informacjami zamieszczonymi w wykazie prac legislacyjnych Rady Ministrów, wiceminister zdrowia Waldemar Kraska jest odpowiedzialny za przygotowanie projektu rozporządzenia w sprawie wprowadzenia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów związanych z Covid-19. Dokument ten ma zostać ukończony jeszcze w tym kwartale. Przypominamy, że ostatnie sprzeczne z prawem rozporządzenie w sprawie stanu zagrożenia epidemicznego obowiązuje do 30 kwietnia.
Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla Was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.
Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować was, o jakich faktach nie poda wam telewizja.
Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.
Jeśli poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. W celu dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: kontakt@legaartis.pl
Jeśli uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy codziennie przeszukują setki stron, aby te wiadomości do Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:
Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: “darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752
Anonimowe wsparcie Bitcoin:
bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r
Anonimowe wsparcie Ethereum:
0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b
Wsparcie paypal:
https://paypal.me/legaartis
Jesteśmy do Państwa dyspozycji:
Pn. – czw.: 11:00 – 17:00
Piątek: 10:00 – 15:00
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.