Centralny Port Komunikacyjny (CPK) we współpracy z Kolejami Ukraińskimi zamierza w bieżącym roku ogłosić przetarg na przygotowanie studium wykonalności dla transgranicznej linii kolejowej do Lwowa. Polska, zamiast rozwijać się w stronę zachodu, ponownie cofa się na wschód. Tylko pytanie, po co nam tak bliska współpraca z pasożytem takim jak Ukraina.
W optymistycznym scenariuszu, planowany projekt transgranicznej linii kolejowej do Lwowa, będącej przedłużeniem szprychy nr 5 przygotowywanej przez Centralny Port Komunikacyjny (CPK), mógłby zostać zrealizowany w ciągu kolejnej dekady.
Propozycja trasy zakładałaby rozpoczęcie linii w miejscowości Trawniki, pomiędzy Lublinem a Chełmem, a następnie prowadziłaby przez Krasnystaw, Zamość, Tomaszów Lubelski, Bełżec, aż do granicy polsko-ukraińskiej, a dalej do Lwowa.
Nowa trasa liczyłaby ponad 170 km długości, z czego ponad 100 km znajdowałoby się po stronie polskiej. Cała linia zostałaby dostosowana do osiągania prędkości 250 km/h.
Na odcinku między Warszawą a Lublinem, który przeszedł modernizację na większości trasy, przewiduje się, że pociągi będą mogły osiągnąć prędkość do 160 km/h. Szacowany czas podróży na tym odcinku wynosiłby około 90 minut. Druga część podróży, czyli trasa z Lublina do Lwowa, również z uwzględnieniem nowej transgranicznej linii kolejowej, mogłaby zająć kolejne 90 minut.
Przypominamy, że w dniu 6 kwietnia zakończono jazdę testową po torach o europejskiej szerokości z Polski do Rawy Ruskiej. Planuje się otwarcie tego połączenia dla pasażerów latem, a w Rawie Ruskiej ma powstać dogodne centrum przesiadkowe pomiędzy pociągami z Warszawy i Lwowa.
POLECAMY: Kolej testuje połączenie Warszawa – Lwów europejską szerokością torów
Planowany regularny rozkład jazdy na tym kierunku rozpocznie się za kilka miesięcy. W tym celu wznowiono działalność nieczynnej od ponad 20 lat kolejowej kontroli granicznej w Rawie Ruskiej.
Warto przypomnieć, że spółka Centralny Port Komunikacyjny (CPK) planuje budowę Kolei Dużych Prędkości (KDP) na trasie Trawniki – Zamość – Bełżec, która będzie stanowić część sieci KDP na odcinku Warszawa-Kijów.
CPK, jako jedyna firma w Polsce, koncentruje się na rozwoju sieci Kolei Dużych Prędkości. Odpowiada za realizację ambitnego Programu Kolejowego, zakładającego budowę niemal 2000 km nowych linii kolejowych, głównie z parametrami KDP. Z tego powodu popiera pomysł budowy linii KDP na odcinku Warszawa-Kijów – oświadczył Marcin Horała, wiceminister funduszy i polityki regionalnej.
W styczniu bieżącego roku spółka Centralny Port Komunikacyjny i Koleje Ukraińskie (Ukrzaliznytsia) podpisały porozumienie o współpracy podczas Railway Direction Days w Warszawie.
POLECAMY: W Polsce o kolei szybkich prędkości mówi się od lat. CPK ma wizję budowy linii na Ukrainę
W ramach tego dokumentu przewidziano wspólne przygotowanie studium wykonalności dla planowanej nowej linii kolejowej między Polską a Ukrainą. Porozumienie wskazuje na potrzebę budowy linii KDP na trasie Warszawa-Lwów-Kijów (jako przedłużenie „szprychy” nr 5 CPK do Lwowa, a ostatecznie do Kijowa) z planowaną maksymalną prędkością eksploatacyjną 250 km/h.
Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla Was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.
Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować was, o jakich faktach nie poda wam telewizja.
Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.
Jeśli poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. W celu dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: kontakt@legaartis.pl
»UWAGA! Informujemy, że kancelaria nie udziela darmowych porad prawnych.«
Jeśli uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy codziennie przeszukują setki stron, aby te wiadomości do Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:
Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: “darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752
Anonimowe wsparcie Bitcoin:
bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r
Anonimowe wsparcie Ethereum:
0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b
Wsparcie paypal:
https://paypal.me/legaartis
Jesteśmy do Państwa dyspozycji:
Pn. – czw.: 11:00 – 17:00
Piątek: 10:00 – 15:00
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.