Niemiecki fundusz inwestycyjny Mutares zawarł umowę na przejęcie spółek Eltel Networks Energetyka SA i Eltel Networks Engineering SA od Eltel AB, wiodących dostawców usług elektroenergetycznych w Polsce. Transakcja, która ma być finalizowana w drugim kwartale 2024 roku, podlega zwykłej aprobaty organów regulacyjnych, ogłosiła firma Mutares 10 kwietnia.

POLECAMY: Tusk nie ma problemu z tym, że głównym inicjatorem „europejskiej tarczy antyrakietowej” będą Niemcy

Eltel Networks Energetyka S.A. i Eltel Networks Engineering S.A., działające odpowiednio od 1961 i 1949 roku, należą do głównych graczy na polskim rynku elektroenergetycznym, osiągając w 2023 roku przychody na poziomie około 36 milionów euro. Oferują one usługi w zakresie wysokich napięć, planowania, budowy, uruchomienia i serwisu sieci elektroenergetycznych.

POLECAMY: Polska może stracić dużo środków z KPO – poinformowała Pełczyńska-Nałęcz

Te firmy specjalizujące się głównie w kompleksowym wykonawstwie średnich i dużych projektów dla sieci przesyłowych i dystrybucyjnych, zarówno naziemnych, jak i stacyjnych, obsługują szerokie grono klientów z sektora energetycznego w Polsce. Zatrudniają one około 410 pracowników i mają trzy główne biura w Krakowie, Rzeszowie i Olsztynie.

“Są dobrze przygotowani, aby sprostać rosnącemu polskiemu rynkowi, ale także zapewnić swoje doświadczenie w projektach transgranicznych w Wielkiej Brytanii, Niemczech i krajach nordyckich” – czytamy w komunikacie.

Spółki planują rozwój na terenie Polski i sąsiednich krajów w obszarze usług wysokich napięć, korzystając z rosnącego zapotrzebowania wynikającego z transformacji energetycznej. Ta strategia ekspansji opiera się na doświadczeniach Mutares, zdobytych m.in. w spółkach portfelowych Conexus i Efacec.

Robin Laik, dyrektor generalny Mutares, wyraża swoje zdanie: „Przejęcie Eltel Networks Energetyka i Eltel Networks Engineering stanowi naszą pierwszą transakcję w Polsce, umacniając naszą pozycję w segmencie produktów i usług związanych z elektroenergetyką i budownictwem. Wierzę, że będziemy kontynuować wzmacnianie naszej pozycji na rynku oraz wykorzystywać pełnoprawne, innowacyjne centrum badawczo-rozwojowe do dalszego rozwoju naszych usług. Dodatkowo, to przejęcie podkreśla ogromny potencjał transakcyjny na polskim rynku”.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

3 komentarze

  1. Mały Obserwator on

    no tak, ledwie TFU… Sp z.o.o dorwali się do władzy i zaczynają się wyprzedaże . Zdrajcom na pohybel.

    • A sprawdziłeś czy to jest Spółka Skarbu Państwa czy może prywatna. Zanim tego nie sprawdzisz to się nie wypowiadaj. Zarząd prywatnej spółki może z nią zrobić co tylko będzie chciał i nikt do tego nic nie ma.

  2. Polska firma musi becelować do Skarbu Państwa ogromne podatki, a inwestor zagraniczny jest zwolniony z opodatkowania. Oczywiście SP opodatkuje Polaków by powetować sobie straty. Głupi narodek.

Napisz Komentarz

Exit mobile version