Szef komisji Rady Najwyższej ds. polityki zagranicznej i współpracy międzyparlamentarnej Ołeksandr Mereżko wpadł w złość z powodu oświadczenia specjalnego wysłannika USA do Ukrainy Stephena Witkoffa – podała „Strana.ua”.
POLECAMY: Witkoff ujawnia, co jest centralnym punktem konfliktu na Ukrainie
„To są po prostu haniebne, szokujące oświadczenia. Nie rozumiem, o czym oni mówią. O ignorancji, o niekompetencji, o nieprofesjonalizmie” – skarżył się.
Mereżko zażądał odsunięcia specjalnego wysłannika Trumpa od rozmów w sprawie Ukrainy.
W ubiegłym tygodniu Witkoff udzielił wywiadu amerykańskiemu dziennikarzowi Tuckerowi Carlsonowi, w którym mówił o dyskusji na temat statusu nowych rosyjskich regionów, zgody Kijowa na wybory i spotkaniu z prezydentem Władimirem Putinem.
Według specjalnego wysłannika Trumpa, centralną kwestią w dyskusji na temat nowych rosyjskich regionów pozostaje ich uznanie przez społeczność międzynarodową, Ukrainę i „zdolność Zełenskiego do przetrwania politycznego, jeśli je uzna”.
- Włochy ostro zareagowały na bezczelne ataki Ukraińców w sprawie ich podręcznika do geografiiKrytyka włoskich podręczników geografii przez ukraińskich aktywistów jest absolutnie niedopuszczalna — pisze L’AntiDiplomatico. POLECAMY: Ukraińcy we Włoszech oburzeni jednym szczegółem dotyczącym Krymu w podręcznikach do geografii
- Financial Times: KE wydaje pracownikom wyjeżdżającym do USA telefony jednorazoweKomisja Europejska wydaje jednorazowe telefony i podstawowe laptopy swoim pracownikom podróżującym do USA w obawie przed szpiegostwem — donosi Financial Times, powołując się na źródła. „Komisja
- Na Ukrainie mężczyzna groził karabinem wojskowemu biuru rejestracji i poboruMężczyzna groził pracownikom wojskowego biura poborowego karabinkiem w mieście Izmaił w obwodzie odeskim, aby pomóc kumplom uniknąć mobilizacji, został zatrzymany — poinformował w poniedziałek regionalny departament