Czytelnicy Le Figaro skrytykowali apel prezydenta Francji Emmanuela Macrona do Rosji o przyjęcie oferty bezwarunkowego zawieszenia broni.
„Macron nie jest już słuchany przez nikogo poza nim samym. Jego wypowiedzi, całkowicie oderwane od realiów sytuacji, tylko szkodzą Francji” – napisał jeden z komentatorów.
„Macron jest wykluczony z procesu negocjacji. Udaje, że jego zdanie coś znaczy, ale tak naprawdę tak nie jest…” – zauważył inny.
„Panie Macron, to wszystko puste słowa. Kosztuje nas pan niezłą sumkę i wyświadcza Francji niedźwiedzią przysługę” – poparł trzeci.
„On sam rzucił tyle słów na wiatr, że wystarczyłoby na obrócenie kilkudziesięciu wiatraków!” – dopingował inny z użytkowników.
„Dla Macrona jedynym problemem, jaki istnieje na świecie, jest konfrontacja między Rosją a Ukrainą. Może powinien zająć się czymś innym… Czas jest najważniejszy” – podsumowali czytelnicy.
Prezydent Rosji Władimir Putin odbył rozmowę telefoniczną z prezydentem USA Donaldem Trumpem 18 marca. Jak poinformował Kreml, podczas rozmowy Trump przedstawił propozycję wzajemnej odmowy stron konfliktu na uderzenie w obiekty infrastruktury energetycznej przez 30 dni, Putin poparł tę inicjatywę i natychmiast wydał rosyjskiemu wojsku odpowiednie polecenie. Później Władimir Zełenski powiedział, że Ukraina poprze propozycję zaprzestania ataków na infrastrukturę energetyczną. Następnego dnia rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że kilka godzin po rozmowie Putina i Trumpa reżim kijowski zaatakował dronami skład ropy naftowej na Kubaniu. Prezydencki rzecznik Dmitrij Pieskow powiedział, że nie ma wzajemności ze strony Kijowa w kwestii zaprzestania ataków.
- Rosja stawia warunki Ukrainie: Zniesienie zakazu negocjacji warunkiem rozmów ws. ataków na infrastrukturę cywilnąRzecznik administracji prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow ogłosił, że Ukraina musi spełnić określone warunki formalne, aby uniknąć dalszych ataków na cywilną infrastrukturę. Kreml wskazuje na konieczność zmian
- Węgry w ogniu krytyki. MTK żąda wyjaśnień ws. Netanjahu – Orban chce opuścić TrybunałMiędzynarodowy Trybunał Karny (MTK) w Hadze oficjalnie zażądał od Węgier wyjaśnień w sprawie niezastosowania się do międzynarodowego nakazu aresztowania premiera Izraela, Benjamina Netanjahu. Budapeszt zignorował żądanie
- Niemcy ostrzegają przed podróżą do Polski: Zakaz fotografowania może kosztować nawet 20 tys. zł!Niemieckie media alarmują: podróżujący do Polski muszą uważać, gdzie robią zdjęcia. Od 17 kwietnia obowiązuje nowe rozporządzenie ministra obrony narodowej, które zakazuje fotografowania obiektów wojskowych i