Close Menu
Lega Artis – Blog – Najnowsze wiadomości z Polski i świata
    Kategorie
    • Aktualności z kraju
    • Wiadomości ze świata
    • Z ostatniej chwili
    • Motoryzacja
    • Prawo co dnia
    • Kwarantanna graniczna
    • Pracownik
    • Koronawirus COVID-19
    • Maski
    • Przedsiębiorca
    • Europa
    • Rosja
    • Szkoła
    • Ukraina
    • Zdrowie
    Najnowsze Wpisy
    Moskwa dzien zwyciestwa 2025

    Reżim kijowski próbował zakłócić obchody 9 maja w Moskwie

    12 maja 2025
    Nawrocki trzaskowski debata

    Ostra wymiana zdań Nawrockiego z Trzaskowskim podczas debaty w TVP. „Jesteś skuteczniejszy niż mafia reprywatyzacyjna!”

    12 maja 2025
    Biejat Mentzem debata

    Mentzen kontra Biejat: Ostra wymiana zdań o przemocy wobec dzieci i alimentach

    12 maja 2025
    Facebook X (Twitter) Instagram Telegram
    Lega Artis – Blog – Najnowsze wiadomości z Polski i świataLega Artis – Blog – Najnowsze wiadomości z Polski i świata
    • Aktualności z kraju
    • Wiadomości ze świata
    • Motoryzacja
    • Prawo co dnia
    • Wydarzenia dnia
    Lega Artis – Blog – Najnowsze wiadomości z Polski i świata
    Aktualności z kraju - „Jestem Żydówką i ateistką. Będę wykonywać aborcje”. Kontrowersje wokół Gizeli Jagielskiej – lekarza z Oleśnicy
    Aktualności z kraju

    „Jestem Żydówką i ateistką. Będę wykonywać aborcje”. Kontrowersje wokół Gizeli Jagielskiej – lekarza z Oleśnicy

    Daniel Głogowski19 kwietnia 2025Brak komentarzy
    Facebook Twitter Telegram WhatsApp
    Google News
    Google News
    gizela jagielska

    Gizela Jagielska, „ginekolog” ze szpitala w Oleśnicy, stała się jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci w polskiej debacie o aborcji. Jej deklaracja: „Nie wierzę w boga. Jestem Żydówką i do tego ateistką. A zawodowo lekarką – dlatego wykonuję i wykonywać będę aborcje, zgodnie ze wskazaniami i życzeniem kobiet” – wywołała burzę. Problem w tym, że pacjentki Jagielskiej zarzucają jej nie tylko radykalne poglądy, ale także brak empatii i niepokojące praktyki medyczne.

    POLECAMY: Morderczyni Gizela Jagielska składa szokujące oświadczenie o aborcji

    Szpital w Oleśnicy – „lider” aborcji w Polsce

    Oleśnicka placówka od lat przoduje w statystykach aborcyjnych. Tylko w ubiegłym roku przeprowadzono tam 155 zabiegów przerywania ciąży, w tym także u dzieci zdiagnozowanych m.in. z Zespołem Downa lub zupełnie zdrowych. Wszystkie te procedury miały być uzasadnione przesłanką psychiatryczną, co budzi wątpliwości środowisk pro-life.

    POLECAMY: Oleśnica: Zabójstwo 9-miesięcznego Felka wstrząsa Polską, ale nie wiceminister Demkow

    Olesnica

    „Babkibabkom” – proaborcyjna aktywistka czy lekarz bez empatii?

    Jagielska prowadzi w mediach społecznościowych profil „babkibabkom”, gdzie promuje aborcję jako „podstawowy zabieg medyczny”. Jednak pacjentki, które trafiły pod jej opiekę, pozostawiają druzgocące opinie na portalach takich jak znanylekarz.pl.

    • „Ginekolożka kompletnie bez empatii. Już po pierwszych dwóch zdaniach miałam ochotę ją zmienić. Zero zrozumienia, zero zaangażowania – pieniądze wyrzucone w błoto. Nie polecam” – czytamy w jednej z najnowszych recenzji.
    • „Bolesne badanie, nieprzyjemne traktowanie, żałuję, że rodziłam w Oleśnicy, bolesne, traumatyczne doświadczenie” – relacjonuje inna kobieta.
    • „Po rozpoznaniu choroby u mojej (obecnej już) córeczki, prawie zdecydowałam się na aborcję, co delikatnie, ale jednak sugerowała Pani Gizela. Dzisiaj nie wyobrażam sobie, gdybym miała żyć z tą traumą…” – pisze kolejna pacjentka.

    POLECAMY: „Nie dopuszczać takich ludzi do władzy”. Minister Dziemianowicz-Bąk postuluje cenzurę wobec Konfederacji

    „Widziała wady u zdrowego dziecka” – niepokojące diagnozy

    Jedna z kobiet opisała, jak Jagielska nalegała na aborcję, mimo że dziecko okazało się zdrowe:
    „Doktor Gizela Jagielska stwierdziła szereg wad rozwojowych oraz anatomicznych u mojego dziecka i zaproponowała mi punkcję (naciskając na mnie). W maju 2023 urodziłam zdrową śliczną dziewczynkę, w terminie, donoszoną, bez problemów. Po porodzie badania USG wykazały, że wszystkie organy są prawidłowo rozwinięte. Nie mam pojęcia, dlaczego diagnozy dr Jagielskiej były tak negatywne”.

    POLECAMY: Prokuratura wszczyna śledztwo przeciwko Braunowi. Ochrona Jagielskiej przez lewaków Bodnara nabiera tempa

    Interwencja polityków i aktywistów pro-life

    Wczorajszą wizytę w szpitalu w Oleśnicy złożyli politycy Konfederacji Korony Polskiej – Grzegorz Braun i Roman Fritz – oraz działacze Fundacji Życie i Rodzina. Ich celem było przerwanie działalności Jagielskiej, oskarżanej o zabicie 9-miesięcznego nienarodzonego dziecka zastrzykiem z chlorku potasu.

    POLECAMY: Młodzież Wszechpolska protestowała przed „szpitalem” w Oleśnicy po aborcji 9-miesięcznego dziecka

    Czy Jagielska straci prawo do wykonywania zawodu?

    Jak poinformowała Kaja Godek z Fundacji Życie i Rodzina:
    „Naczelna Izba Lekarska złożyła zawiadomienie do Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej w sprawie Gizeli Jagielskiej. Prawo wykonywania zawodu może odebrać jej sąd lekarski lub powszechny”.

    Czy lekarz może narzucać aborcję?

    Historia Jagielskiej pokazuje, że nawet wśród zwolenników aborcji kontrowersje budzi sposób, w jaki traktuje się kobiety. Czy lekarz powinien sugerować przerywanie ciąży bez pełnej diagnostyki? Czy pacjentki mają prawo do rzetelnej informacji i empatii? Te pytania pozostają bez odpowiedzi, ale jedno jest pewne – sprawa ginekolog z Oleśnicy na długo pozostanie w pamięci opinii publicznej.

    • Nawrocki trzaskowski debata
      Ostra wymiana zdań Nawrockiego z Trzaskowskim podczas debaty w TVP. „Jesteś skuteczniejszy niż mafia reprywatyzacyjna!”12 maja 2025
      Debata przedwyborcza w TVP, współorganizowana przez Polsat i TVN, stała się areną gorącej wymiany zdań między Karolem Nawrockim a Rafałem Trzaskowskim. W rundzie pytań wzajemnych prezes
    • Biejat Mentzem debata
      Mentzen kontra Biejat: Ostra wymiana zdań o przemocy wobec dzieci i alimentach12 maja 2025
      Podczas gorącej debaty w TVP Magdalena Biejat (Lewica) oskarżyła Sławomira Mentzena (Konfederacja) o popieranie przemocy wobec dzieci. Polityk odpowiedział z oburzeniem, pytając: „Skąd pani to przyszło
    • Braun z Zandberg
      „Za mojej kadencji wracamy do węgla!” – Ostry spór Brauna i Zandberga podczas debaty w TVP12 maja 2025
      W debacie zorganizowanej przez TVP doszło do gorącej wymiany zdań między Grzegorzem Braunem (Konfederacja) a Adrianem Zandbergiem (Razem). Punktem zapalnym stała się przyszłość polskiej energetyki oraz

    aborcja w polsce etyka lekarska Fundacja Życie i Rodzina Gizela Jagielska kaja godek Konfederacja Korony Polskiej prawa kobiet szpital w Oleśnicy trybunał konstytucyjny zdrowie reprodukcyjne
    Google News Icon

    Obserwuj nasze artykuły na Google News

    Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

    Share. Facebook Twitter Email Telegram WhatsApp
    Daniel Głogowski
    • Website
    • Facebook
    • X (Twitter)
    • Instagram

    Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

    Napisz Komentarz Anuluj dodawanie

    Ostatnie Wpisy
    Zelenski 25.05

    Zełenski zatwierdził ustawę o umowę surowcową z USA

    12 maja 2025
    Konsulat rosji w krakowie 333

    Sikorski: Polska przygotowuje się na odpowiedź Rosji na zamknięcie konsulatu w Krakowie

    12 maja 2025
    BinanceCrypto

    Kuwejt zakazuje kopania kryptowalut. Powód? Kryzys energetyczny na horyzoncie

    12 maja 2025
    Reklama
    ADRES
    • 04-026 WARSZAWA
    • Aleja Stanów Zjednoczonych 51 lok 209a
    • 579 636 527
    • 22-266-86-18
    • KONTAKT@LEGAARTIS.PL

    Polecane witryny

    plotkosfera.pl

    newsnadzis.pl

     

    PRZYDATNE LINKI
    • Strona główna
    • O Nas
    • Nasi Autorzy
    • Strona Kancelarii
    • Mapa Strony
    • Regulamin Strony
    • Polityka Prywatności
    • Kontakt
    Copyright © Kancelaria Lega Artis 2025 NIP: 1251196142 - Zaufane wiadomości i Wiarygodne dziennikarstwo
    • Aktualności z kraju
    • Wiadomości ze świata
    • Motoryzacja
    • Prawo co dnia
    • Z ostatniej chwili

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.