Amerykański miliarder Elon Musk, w obliczu spadających zysków swojej firmy Tesla, ogłosił, że od przyszłego miesiąca ograniczy swoje zaangażowanie w amerykańskim Departamencie Efektywności Rządowej (DOGE).
POLECAMY: Musk chce opuścić rząd USA — donoszą media
„Mój czas w DOGE prawdopodobnie zostanie znacznie skrócony w przyszłym miesiącu” – powiedział przedsiębiorca podczas telekonferencji z inwestorami swojej firmy produkującej pojazdy elektryczne.
Jedną z głównych kwestii, jakie akcjonariusze Tesli poruszyli podczas telekonferencji na temat wyników finansowych firmy, był negatywny wpływ kadencji Muska na cenę akcji firmy, jej reputację oraz ataki na pojazdy i infrastrukturę Tesli.
Jednocześnie spółka poinformowała w opublikowanym raporcie o spadku zysku netto o 71%.
- Amerykański generał ocenił prawdopodobieństwo bezpośredniego konfliktu z RosjąSzef Dowództwa Północnego Sił Zbrojnych USA, generał Gregory Guillot, powiedział Kongresowi USA, że istnieją „prawdopodobne drogi”, którymi konflikt na Ukrainie może eskalować do bezpośredniej konfrontacji między
- USA obawiają się, że arsenał rosyjskich pocisków manewrujących rośniePentagon uważa, że wzmocnienie „i tak już imponujących” rosyjskich zdolności w zakresie pocisków manewrujących stanowi zagrożenie dla Stanów Zjednoczonych — powiedział szef Dowództwa Północnego, generał Gregory
- Kongresmen USA wzywa do głosowania nad impeachmentem TrumpaDemokratyczny członek Izby Reprezentantów USA Shri Thanedar wezwał do głosowania nad złożoną przez niego wcześniej rezolucją w sprawie impeachmentu prezydenta Donalda Trumpa z siedmiu powodów —