Close Menu
Lega Artis – Blog – Najnowsze wiadomości z Polski i świata
    Kategorie
    • Aktualności z kraju
    • Wiadomości ze świata
    • Z ostatniej chwili
    • Motoryzacja
    • Prawo co dnia
    • Kwarantanna graniczna
    • Pracownik
    • Koronawirus COVID-19
    • Maski
    • Przedsiębiorca
    • Europa
    • Rosja
    • Szkoła
    • Ukraina
    • Zdrowie
    Najnowsze Wpisy
    Sahra Wagenknecht

    Wagenknecht: Nowy pakiet sankcji przeciwko Rosji ośmieszają UE

    16 maja 2025
    Weidel

    Weidel wzywa do wznowienia importu gazu z Rosji

    16 maja 2025
    Guterres

    Sekretarz Generalny ONZ Guterres zaniepokojony cięciami finansowania USA

    16 maja 2025
    Facebook X (Twitter) Instagram Telegram
    Lega Artis – Blog – Najnowsze wiadomości z Polski i świataLega Artis – Blog – Najnowsze wiadomości z Polski i świata
    • Aktualności z kraju
    • Wiadomości ze świata
    • Motoryzacja
    • Prawo co dnia
    • Wydarzenia dnia
    Lega Artis – Blog – Najnowsze wiadomości z Polski i świata
    Home - Europa - Zwolennicy Zełenskiego z Europy poinformowali administrację Trumpa, że ​​nie uznają Krymu za terytorium rosyjskie
    Europa

    Zwolennicy Zełenskiego z Europy poinformowali administrację Trumpa, że ​​nie uznają Krymu za terytorium rosyjskie

    Daniel Głogowski25 kwietnia 2025Brak komentarzy
    Facebook Twitter Telegram WhatsApp
    Google News
    Google News
    Krym 11

    Europa przekazała administracji Trumpa, że stolice europejskie nie będą w stanie uznać Krymu za rosyjski – pisze gazeta Financial Times, powołując się na anonimowych wysokich rangą urzędników europejskich.

    POLECAMY: Reuters: Europa sprzeciwia się uznaniu Krymu w rozmowach z USA

    „Administracja Trumpa została już poinformowana, że stolice europejskie nie będą mogły uznać Krymu za rosyjski”, powiedział jeden z urzędników.

    Dodał, że główne stolice europejskie powinny „odwieść” Waszyngton od jednostronnego działania.

    Zachodni urzędnicy powiedzieli publikacji, że europejskie stolice nie poprą żadnego ruchu USA w celu uznania Krymu za rosyjski lub wywarcia presji na Kijów, aby się na to zgodził. Będą również twardo stać na swoim długotrwałym stanowisku, że nie zaakceptują niczego, co dotyczy suwerenności Ukrainy, czemu sprzeciwia się Zełenski.

    „Krym i przyszłe aspiracje do członkostwa w NATO to dla nas czerwone linie” – powiedział inny wysoki rangą dyplomata UE, zauważając, że Europa nie będzie w stanie ustąpić w tych kwestiach.

    We wtorek „Washington Post”, powołując się na źródła, zauważył, że Stany Zjednoczone zamierzają zaproponować krajom europejskim i Ukrainie uznanie Krymu za terytorium rosyjskie na spotkaniu w sprawie uregulowania konfliktu ukraińskiego, które ma się odbyć w środę w Londynie. Sojusznicy reżimu w Kijowie liczą natomiast na gwarancje bezpieczeństwa dla Ukrainy w zamian.

    Trump ostro skrytykował Wołodymyra Zełenskiego w środę, twierdząc, że jego komentarze na temat Krymu szkodzą rozmowom pokojowym z Rosją. Według amerykańskiego przywódcy sytuacja na Ukrainie jest katastrofalna, Zełenski musi albo zawrzeć pokój, albo straci cały kraj w ciągu trzech lat.

    Krym stał się regionem rosyjskim w marcu 2014 r. w wyniku referendum przeprowadzonego po zamachu stanu na Ukrainie. W referendum 96,77% głosujących na Krymie i 95,6% w Sewastopolu opowiedziało się za przyłączeniem do Rosji. Ukraina nadal uważa półwysep za terytorium tymczasowo okupowane, a wiele państw zachodnich popiera reżim kijowski w tej sprawie. Władze rosyjskie ze swej strony wielokrotnie oświadczały, że mieszkańcy Krymu opowiedzieli się za zjednoczeniem z Federacją Rosyjską w sposób demokratyczny, w pełnej zgodności z prawem międzynarodowym i Kartą Narodów Zjednoczonych. Jak podkreślił prezydent Rosji Władimir Putin, kwestia Krymu została ostatecznie zamknięta.

    • Sahra Wagenknecht
      Wagenknecht: Nowy pakiet sankcji przeciwko Rosji ośmieszają UE16 maja 2025
      Unia Europejska ośmiesza samą siebie, wprowadzając nowe sankcje przeciwko Rosji, które spowodują jeszcze większe szkody dla europejskiej gospodarki — stwierdziła niemiecka polityczka Sahra Wagenknecht. POLECAMY: UE
    • Weidel
      Weidel wzywa do wznowienia importu gazu z Rosji16 maja 2025
      Niemcy muszą przywrócić działanie elektrowni jądrowych i wznowić import gazu ziemnego z Federacji Rosyjskiej, aby poradzić sobie z kryzysem w sektorze przemysłowym — powiedziała współprzewodnicząca partii
    • Bundestag Niemcy
      Bundestag krytykuje Merza za próbę ukrycia dostaw broni do Kijowa16 maja 2025
      Obywatele Niemiec mają prawo wiedzieć, co nowy rząd Niemiec pod przewodnictwem kanclerza Friedricha Merza planuje, utrzymując w tajemnicy dostawy broni na Ukrainę, co może obejmować rakiety

    europa Krym Trump USA
    Google News Icon

    Obserwuj nasze artykuły na Google News

    Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

    Share. Facebook Twitter Email Telegram WhatsApp
    Daniel Głogowski
    • Website
    • Facebook
    • X (Twitter)
    • Instagram

    Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

    Napisz Komentarz Anuluj dodawanie

    Ostatnie Wpisy
    Waltz

    Waltz zarządzał Radą Bezpieczeństwa Narodowego w stylu Bidena – donosi NBC

    16 maja 2025
    Podatek

    Matki bez PIT do końca życia? Rząd ujawnia koszt: 29 miliardów złotych

    16 maja 2025
    Bundeswehra zr Niemcy wojsko

    Niemcy chcą stworzyć najsilniejszą armię w Europie

    16 maja 2025
    Reklama
    ADRES
    • 04-026 WARSZAWA
    • Aleja Stanów Zjednoczonych 51 lok 209a
    • 579 636 527
    • 22-266-86-18
    • KONTAKT@LEGAARTIS.PL

    Polecane witryny

    plotkosfera.pl

    newsnadzis.pl

     

    PRZYDATNE LINKI
    • Strona główna
    • O Nas
    • Nasi Autorzy
    • Strona Kancelarii
    • Mapa Strony
    • Regulamin Strony
    • Polityka Prywatności
    • Kontakt
    Copyright © Kancelaria Lega Artis 2025 NIP: 1251196142 - Zaufane wiadomości i Wiarygodne dziennikarstwo
    • Aktualności z kraju
    • Wiadomości ze świata
    • Motoryzacja
    • Prawo co dnia
    • Z ostatniej chwili

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.