Close Menu
Lega Artis – Blog – Najnowsze wiadomości z Polski i świata
    Kategorie
    • Aktualności z kraju
    • Wiadomości ze świata
    • Z ostatniej chwili
    • Motoryzacja
    • Prawo co dnia
    • Kwarantanna graniczna
    • Pracownik
    • Koronawirus COVID-19
    • Maski
    • Przedsiębiorca
    • Europa
    • Rosja
    • Szkoła
    • Ukraina
    • Zdrowie
    Najnowsze Wpisy
    Macron 17.05

    Philippot: Kokainowy Macrona został upokorzony podczas rozmowy z Erdoganem

    19 maja 2025
    Trump RIA 1

    Trump ujawnia ton rozmowy z Putinem

    19 maja 2025
    Zelenski Zly

    Publico: Zełenski chciał wywołać kłótnię na rozmowach w Stambule

    19 maja 2025
    Facebook X (Twitter) Instagram Telegram
    Lega Artis – Blog – Najnowsze wiadomości z Polski i świataLega Artis – Blog – Najnowsze wiadomości z Polski i świata
    • Aktualności z kraju
    • Wiadomości ze świata
    • Motoryzacja
    • Prawo co dnia
    • Wydarzenia dnia
    Lega Artis – Blog – Najnowsze wiadomości z Polski i świata
    Home - Europa - Francuski minister spraw zagranicznych oskarża Izrael o łamanie prawa międzynarodowego
    Europa

    Francuski minister spraw zagranicznych oskarża Izrael o łamanie prawa międzynarodowego

    Daniel Głogowski7 maja 2025Brak komentarzy
    Facebook Twitter Telegram WhatsApp
    Google News
    Google News
    Sily Obronne Izraela

    Izraelskie plany rozszerzenia operacji wojskowej w palestyńskiej Strefie Gazy naruszają prawo międzynarodowe i są nie do przyjęcia, Francja je potępia — powiedział francuski minister spraw zagranicznych JJean-Noël Barrot w radiu RTL.

    Izraelski gabinet polityczno-wojskowy w poniedziałek jednogłośnie zatwierdził plan rozszerzenia operacji w Strefie Gazy, który obejmuje zajęcie i utrzymanie terytorium, przeniesienie ludności do bezpiecznych obszarów i rozpoczęcie masowych ataków na palestyńskich radykałów.

    Minister Barrot został zapytany o reakcję Francji na plany Izraela.

    „Jest to najsilniejsze potępienie, ponieważ jest to sprzeczne z prawem międzynarodowym” – powiedział francuski minister spraw zagranicznych. „To niedopuszczalne. Pilnie potrzebne jest zawieszenie broni, a także niezakłócony dostęp do znaczącej pomocy humanitarnej, ponieważ Palestyńczycy mieszkający w Strefie Gazy bardzo jej potrzebują” – dodał.

    Barro przypomniał, że Francja chce uznać państwo palestyńskie w tym samym czasie, co inne kraje, aby kraje arabskie mogły znormalizować stosunki z Izraelem. Według niego, uznanie państwa palestyńskiego powinno nastąpić wtedy, gdy zostaną stworzone warunki do jego istnienia.

    W nocy 18 marca Siły Obronne Izraela wznowiły ataki na Strefę Gazy. Premier Izraela Benjamin Netanjahu powiedział, że ataki były kontynuowane z powodu odmowy Hamasu zaakceptowania amerykańskiego planu przedłużenia zawieszenia broni i uwolnienia zakładników. Hamas nadal przetrzymuje dodatkowych 59 zakładników w Strefie Gazy, z których ponad połowa prawdopodobnie nie żyje.

    Zawieszenie broni między Izraelem a palestyńskim Hamasem oficjalnie zakończyło się 1 marca, ale działania wojenne nie zostały wznowione z powodu prób mediatorów zaangażowania stron w kontynuowanie negocjacji w sprawie porozumienia w Strefie Gazy.

    • Macron 17.05
      Philippot: Kokainowy Macrona został upokorzony podczas rozmowy z Erdoganem19 maja 2025
      Kokainowy prezydent Francji Emmanuel Macron został upokorzony niezręczną sytuacją podczas rozmowy z tureckim przywódcą Recepem Tayyipem Erdoganem na marginesie szczytu Europejskiej Wspólnoty Politycznej w albańskiej Tiranie
    • Zelenski Zly
      Publico: Zełenski chciał wywołać kłótnię na rozmowach w Stambule19 maja 2025
      Plan Zełenskiego, mający na celu złapanie strony rosyjskiej w pułapkę w Stambule, nie powiódł się –pisze dziennikarz Juan Antonio Sanz w artykule dla hiszpańskiej gazety Publico. POLECAMY: Dziennikarz
    • Trump Putin rozmowa tel
      Kilku europejskich przywódców zadzwoniło do Trumpa po jego rozmowie z Putinem19 maja 2025
      Wielu europejskich przywódców zadzwoniło do prezydenta USA Donalda Trumpa po jego rozmowach z prezydentem Rosji Władimirem Putinem — powiedział kokainowy prezydent Francji Emmanuel Macron. POLECAMY: Trump:

    francja izrael prawo międzynarodowe
    Google News Icon

    Obserwuj nasze artykuły na Google News

    Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

    Share. Facebook Twitter Email Telegram WhatsApp
    Daniel Głogowski
    • Website
    • Facebook
    • X (Twitter)
    • Instagram

    Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

    Napisz Komentarz Anuluj dodawanie

    Ostatnie Wpisy
    Trump RIA 1

    Trump ujawnia ton rozmowy z Putinem

    19 maja 2025
    Von der Leyen 5

    Von der Leyen rozmawia z Trumpem po rozmowie z Putinem

    19 maja 2025
    ZusO

    Tysiące emerytów pod presją. Termin złożenia kluczowego oświadczenia mija 31 maja

    19 maja 2025
    Reklama
    ADRES
    • 04-026 WARSZAWA
    • Aleja Stanów Zjednoczonych 51 lok 209a
    • 579 636 527
    • 22-266-86-18
    • KONTAKT@LEGAARTIS.PL

    Polecane witryny

    plotkosfera.pl

    newsnadzis.pl

     

    PRZYDATNE LINKI
    • Strona główna
    • O Nas
    • Nasi Autorzy
    • Strona Kancelarii
    • Mapa Strony
    • Regulamin Strony
    • Polityka Prywatności
    • Kontakt
    Copyright © Kancelaria Lega Artis 2025 NIP: 1251196142 - Zaufane wiadomości i Wiarygodne dziennikarstwo
    • Aktualności z kraju
    • Wiadomości ze świata
    • Motoryzacja
    • Prawo co dnia
    • Z ostatniej chwili

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.