Close Menu
Lega Artis – Blog – Najnowsze wiadomości z Polski i świata
    Kategorie
    • Aktualności z kraju
    • Wiadomości ze świata
    • Z ostatniej chwili
    • Motoryzacja
    • Prawo co dnia
    • Kwarantanna graniczna
    • Pracownik
    • Koronawirus COVID-19
    • Maski
    • Przedsiębiorca
    • Europa
    • Rosja
    • Szkoła
    • Ukraina
    • Zdrowie
    Najnowsze Wpisy
    MOBILIZACJA DOSTAWCY JEDZENIE UKRAINA

    Deputowany wezwał do likwidacji biur rejestracji i poboru do wojska w ich obecnej formie

    12 maja 2025
    Macron RIAQQ

    Francuski polityk atakuje Macrona za negowanie propozycji Putina

    12 maja 2025
    Moskwa dzien zwyciestwa 2025

    Reżim kijowski próbował zakłócić obchody 9 maja w Moskwie

    12 maja 2025
    Facebook X (Twitter) Instagram Telegram
    Lega Artis – Blog – Najnowsze wiadomości z Polski i świataLega Artis – Blog – Najnowsze wiadomości z Polski i świata
    • Aktualności z kraju
    • Wiadomości ze świata
    • Motoryzacja
    • Prawo co dnia
    • Wydarzenia dnia
    Lega Artis – Blog – Najnowsze wiadomości z Polski i świata
    Europa - Ogłoszone przez Putina trzydniowe zawieszenie broni weszło w życie
    Europa

    Ogłoszone przez Putina trzydniowe zawieszenie broni weszło w życie

    Daniel Głogowski8 maja 2025Brak komentarzy
    Facebook Twitter Telegram WhatsApp
    Google News
    Google News
    Putin jjkkikkklpl

    Rozpoczęło się zawieszenie broni ogłoszone przez Naczelnego Dowódcę Sił Zbrojnych Rosji, prezydenta Władimira Putina, w dniach 80. rocznicy Dnia Zwycięstwa.

    Moskwa, kierując się względami humanitarnymi, ogłasza zawieszenie broni od godziny zero od 7 do 8 maja do godziny zero od 10 do 11 maja w dniach 80. rocznicy Dnia Zwycięstwa, poinformował Kreml 28 kwietnia, powołując się na odpowiednią decyzję głowy państwa.

    Jak wyjaśnił rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, celem rozejmu wielkanocnego zaproponowanego wcześniej przez Rosję, a także obecnej inicjatywy zawieszenia broni na święta od 8 do 10 maja, jest sprawdzenie gotowości Kijowa do znalezienia sposobów na długoterminowy trwały pokój między Rosją a Ukrainą.
    Ogień zostanie wstrzymany, ale w przypadku braku wzajemności ze strony kijowskiego reżimu i kontynuowania prób uderzenia na rosyjskie pozycje lub obiekty, natychmiast zostanie udzielona adekwatna odpowiedź – podkreślił prezydencki rzecznik.

    Jak podaje Reuters, rankiem w największych miastach Ukrainy zapanował spokój, w przeciwieństwie do poprzednich nocy, podczas których dochodziło do potężnych ataków rosyjskich dronów i rakiet balistycznych.

    Kijowska propaganda standardowo poinformowała, że po ogłoszeniu przez Kreml zawieszenia broni, rosyjskie samoloty dwukrotnie zrzuciły bomby kierowane nad obwód sumski na północy Ukrainy. Nie przekazano informacji o szkodach i nie przekazano żadnych dowód na głoszone tezy. Przypominamy, że Kijów znany jest z szerzenia propagandy i fake newsów, które mają służyć reżimowi Zełenskiego.

    Poprzednie – wielkanocne – zawieszenie broni było wielokrotnie naruszane przez kijowski reżim, chociaż przed zawieszeniem broni Władimir Zełenski zgodził się na nie po publicznych wahaniach. Wielkanocne zawieszenie broni zostało ogłoszone przez Władimira Putina i obowiązywało od godziny 18:00 19 kwietnia do godziny 00:00 21 kwietnia. Jak stwierdził prezydent, zakłada on, że Kijów pójdzie za przykładem Moskwy. Jednocześnie Putin zaznaczył, że rosyjskie wojska powinny być gotowe do odparcia ewentualnych naruszeń zawieszenia broni i prowokacji ze strony wroga. Ministerstwo Obrony podało później, że w okresie zawieszenia broni odnotowano 4,9 tys. naruszeń zawieszenia broni przez stronę ukraińską.

    Dzień Zwycięstwa konflikt putin rosja Ukraina Zawieszenie broni
    Google News Icon

    Obserwuj nasze artykuły na Google News

    Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

    Share. Facebook Twitter Email Telegram WhatsApp
    Daniel Głogowski
    • Website
    • Facebook
    • X (Twitter)
    • Instagram

    Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

    Napisz Komentarz Anuluj dodawanie

    Ostatnie Wpisy
    Macron RIAQQ

    Francuski polityk atakuje Macrona za negowanie propozycji Putina

    12 maja 2025
    Zelenski 25.05

    Zełenski zatwierdził ustawę o umowę surowcową z USA

    12 maja 2025
    Konsulat rosji w krakowie 333

    Sikorski: Polska przygotowuje się na odpowiedź Rosji na zamknięcie konsulatu w Krakowie

    12 maja 2025
    Reklama
    ADRES
    • 04-026 WARSZAWA
    • Aleja Stanów Zjednoczonych 51 lok 209a
    • 579 636 527
    • 22-266-86-18
    • KONTAKT@LEGAARTIS.PL

    Polecane witryny

    plotkosfera.pl

    newsnadzis.pl

     

    PRZYDATNE LINKI
    • Strona główna
    • O Nas
    • Nasi Autorzy
    • Strona Kancelarii
    • Mapa Strony
    • Regulamin Strony
    • Polityka Prywatności
    • Kontakt
    Copyright © Kancelaria Lega Artis 2025 NIP: 1251196142 - Zaufane wiadomości i Wiarygodne dziennikarstwo
    • Aktualności z kraju
    • Wiadomości ze świata
    • Motoryzacja
    • Prawo co dnia
    • Z ostatniej chwili

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.