Close Menu
Lega ArtisLega Artis
  • Strona główna
  • Aktualności z kraju
  • Wiadomości ze świata
  • Motoryzacja
  • O nas
  • Kontakt
  • Polityka Prywatności
  • Regulamin
Facebook X (Twitter) Instagram Telegram
Facebook X (Twitter) Instagram
Lega ArtisLega Artis
  • Aktualności z kraju
  • Wiadomości ze świata
  • Motoryzacja
  • Prawo co dnia
  • Wydarzenia dnia
Lega ArtisLega Artis
Home - Aktualności z kraju - Braun o RBN: „W mojej Radzie Bezpieczeństwa Narodowego będą prolajferzy”
Aktualności z kraju

Braun o RBN: „W mojej Radzie Bezpieczeństwa Narodowego będą prolajferzy”

Daniel Głogowski12 maja 2025Brak komentarzy
Facebook Twitter Telegram WhatsApp
Google News
Google News
Braun debata tvp

W ostatniej debacie przed pierwszą turą wyborów prezydenckich europoseł Grzegorz Braun poruszył kwestię ochrony życia, zapowiadając, że w jego Radzie Bezpieczeństwa Narodowego znajdą się prolajferzy. Wypowiedź wywołała szerokie komentarze, zwłaszcza w kontekście trwającej dyskusji o prawie aborcyjnym i demografii w Polsce.

Debata przedwyborcza: Braun o ochronie życia i demografii

12 maja w studiu TVP odbyła się ostatnia przed pierwszą turą wyborów prezydenckich debata kandydatów. Wzięli w niej udział wszyscy zarejestrowani w PKW pretendenci do urzędu prezydenta: Artur Bartoszewicz, Magdalena Biejat, Grzegorz Braun, Szymon Hołownia, Marek Jakubiak, Maciej Maciak, Sławomir Mentzen, Karol Nawrocki, Joanna Senyszyn, Krzysztof Stanowski, Rafał Trzaskowski, Marek Woch i Adrian Zandberg.

Debatę podzielono na segmenty dotyczące polityki wewnętrznej i zagranicznej, a jednym z kluczowych pytań było to o demografię. Dziennikarka TVP Dorota Wysocka-Schnepf zapytała kandydatów: „Co chcą państwo zmienić w zakresie katastrofy demograficznej?”.

„Brońmy życia” – mocne słowa Grzegorza Brauna

Grzegorz Braun odniósł się do kontrowersyjnego przypadku aborcji w Oleśnicy, podkreślając, że w jego Radzie Bezpieczeństwa Narodowego znajdą się obrońcy życia.

– Legalne dzieciobójstwo to wyjście naprzeciw potrzebom nieodpowiedzialnych mężczyzn, brońmy dzieci. W mojej Radzie Bezpieczeństwa Narodowego będą też prolajferzy, obrońcy życia, także życia małego Felka zamordowanego w 9 miesiącu życia w Oleśnicy zastrzykiem z chlorku potasu do serca, czego zabrania się w weterynarii, bo byłoby to dręczenie zwierząt – powiedział Braun.

Europoseł ostro skrytykował praktyki aborcyjne, porównując je do działań nazistowskiego lekarza Josefa Mengele:

– Co to za Polska, w której takie praktyki są możliwe, pochwalane, promowane na najwyższym szczeblu? Brońmy życia. Każdy z nas stanie się bezbronny na pewnym etapie życia. Wtedy kluczowe będzie, kto się nad nami pochyli. Czy pani Gizela-Mengele z kolegami czy jakiś normalny Polak, medyk?

Braun podkreślił, że ochrona życia to fundament standardów prawno-ustrojowych.

Czy Polska potrzebuje zmian w polityce prorodzinnej?

Wypowiedź Brauna wpisuje się w gorącą dyskusję na temat prawa aborcyjnego i demografii. W ostatnich latach w Polsce odnotowano spadek liczby urodzeń, co skłania polityków do szukania rozwiązań. Czy propozycje europosła spotkają się z poparciem wyborców? Odpowiedź poznamy już wkrótce – w pierwszej turze wyborów prezydenckich.


aborcja w polsce debata TVP DEMOGRAFIA Grzegorz Braun ochrona życia polityka prorodzinna prolajferzy Rada Bezpieczeństwa Narodowego wybory prezydenckie 2024
Google News Icon

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share. Facebook Twitter Email Telegram WhatsApp
Daniel Głogowski
  • Website
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Instagram

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz Anuluj dodawanie

Ostatnie Wpisy
Wojsko Bialoruskie

Białoruś wzywa rezerwistów. Ćwiczenia wojskowe tuż przy granicy z Polską

21 czerwca 2025
Policja wadowice

Tragedia w Małopolsce. Dwa ciała na parkingu w Rabie Wyżnej

21 czerwca 2025
Flaga Ukrainy

Flaga Ukrainy znika z fasady Teatru Słowackiego w Krakowie

21 czerwca 2025
Reklama

Na portalu Lega Artis znajdziesz najważniejsze wiadomości z Polski i świata. Dołącz do nas i bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami, które mają znaczenie.

Facebook X (Twitter) Instagram RSS
Polecane serwisy
newsnadzis.pl newsnadzis.pl
plotkosfera.pl plotkosfera.pl
PRZYDATNE LINKI
  • Strona główna
  • O Nas
  • Kontakt
  • Nasi Autorzy
  • Mapa Strony
  • Polityka Prywatności
  • Regulamin
Copyright © Lega Artis 2025 - Zaufane wiadomości i Wiarygodne dziennikarstwo
  • Kontakt
  • O nas
  • Polityka Prywatności

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.