Close Menu
Lega ArtisLega Artis
  • Strona główna
  • Aktualności z kraju
  • Wiadomości ze świata
  • Motoryzacja
  • O nas
  • Kontakt
  • Polityka Prywatności
  • Regulamin
Facebook X (Twitter) Instagram Telegram
Facebook X (Twitter) Instagram
Lega ArtisLega Artis
  • Aktualności z kraju
  • Wiadomości ze świata
  • Motoryzacja
  • Prawo co dnia
  • Wydarzenia dnia
Lega ArtisLega Artis
Home - Aktualności z kraju - Oświęcim: Pijany Ukrainiec za kierownicą ciężarówki – policja i sąd działali błyskawicznie
Aktualności z kraju

Oświęcim: Pijany Ukrainiec za kierownicą ciężarówki – policja i sąd działali błyskawicznie

Daniel Głogowski31 maja 2025Brak komentarzy
Facebook Twitter Telegram WhatsApp
Google News
Google News
POlicja alkomat

W czwartek, 22 maja 2025 roku, na ulicy Zatorskiej w Oświęcimiu doszło do niepokojącego zdarzenia. Funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu ciężarowego, który okazał się być pod wpływem alkoholu. Badanie trzeźwości wykazało u 48-letniego obywatela Ukrainy aż 0,7 promila alkoholu we krwi.

Szybka interwencja i tryb przyspieszony

Policjanci z oświęcimskiej komendy przejęli sprawę i natychmiast podjęli działania. Dzięki współpracy z Prokuraturą Rejonową w Oświęcimiu zastosowano tryb przyspieszony, co pozwoliło na wydanie wyroku w ciągu zaledwie 48 godzin.

W piątek, 23 maja 2025 roku, sąd wydał surowy wyrok wobec kierowcy:

  • grzywna w wysokości 5 000 zł,
  • zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na 3 lata,
  • nawiązka w wysokości 6 000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Konsekwencje jazdy pod wpływem alkoholu

Zgodnie z polskim prawem, kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu może skutkować:

  • karą pozbawienia wolności do 3 lat,
  • obowiązkowym zakazem prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata,
  • konfiskatą pojazdu, jeśli stężenie alkoholu przekroczy 1,5 promila.

„Jesteś nietrzeźwy – nie wsiadaj za kierownicę. Widzisz nietrzeźwego za kierownicą – reaguj” – apelują policjanci.

Apel do społeczeństwa

Policja przypomina, że każdy może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na drogach. Jeśli widzisz, że ktoś wsiada za kierownicę po spożyciu alkoholu lub narkotyków:

  • zareaguj i spróbuj powstrzymać kierowcę,
  • zadzwoń pod numer alarmowy 112.

Twoja reakcja może uratować życie!

Polityczne zaniedbania: Kto odpowiada za zagrożenie na polskich drogach?

Niestety, przypadki takie jak ten nie są odosobnione. Zachowanie części obywateli Ukrainy, stwarzających zagrożenie dla bezpieczeństwa Polaków, to w dużej mierze efekt polityki rządów PiS i obecnej koalicji. W lutym 2022 roku pod pretekstem pomocy „uchodźcom wojennym”, bez odpowiedniej kontroli i weryfikacji, wpuszczono do Polski tysiące osób, w tym również tych o wątpliwej reputacji.

Zarówno poprzedni rząd Zjednoczonej Prawicy, jak i obecny gabinet Donalda Tuska, bagatelizują problem, traktując go jako nieistotny lub starając się go wyciszyć. Zamiast skutecznych rozwiązań – takich jak zaostrzenie kontroli na granicach czy konsekwentne wydalanie sprawców przestępstw – mamy do czynienia z milczeniem i pozorowanymi działaniami.

Tymczasem Polacy muszą ponosić konsekwencje tych zaniedbań. Czy naprawdę musimy czekać na kolejne tragedie, by władze zaczęły traktować bezpieczeństwo obywateli poważnie?


alkohol za kierownicą bezpieczeństwo drogowe ITD kierowanie po alkoholu mandat za jazdę po alkoholu nietrzeźwy kierowca Oświęcim policja wyrok sądu zakaz prowadzenia pojazdów
Google News Icon

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share. Facebook Twitter Email Telegram WhatsApp
Daniel Głogowski
  • Website
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Instagram

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz Anuluj dodawanie

Ostatnie Wpisy
BankPolskiCzysty

Polska zyska miliardy na bezpieczeństwo. Jest zielone światło od UE.

20 czerwca 2025
KalendarzGrudzien

Najdłuższy dzień w roku. Kiedy zaczyna się astronomiczne lato?

20 czerwca 2025
Uchodzcy nowe e1665214539767

Ilu jest uchodźców w Polsce? Oficjalne liczby, kraje pochodzenia i fakty

20 czerwca 2025
Reklama

Na portalu Lega Artis znajdziesz najważniejsze wiadomości z Polski i świata. Dołącz do nas i bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami, które mają znaczenie.

Facebook X (Twitter) Instagram RSS
Polecane serwisy
newsnadzis.pl newsnadzis.pl
plotkosfera.pl plotkosfera.pl
PRZYDATNE LINKI
  • Strona główna
  • O Nas
  • Kontakt
  • Nasi Autorzy
  • Mapa Strony
  • Polityka Prywatności
  • Regulamin
Copyright © Lega Artis 2025 - Zaufane wiadomości i Wiarygodne dziennikarstwo
  • Kontakt
  • O nas
  • Polityka Prywatności

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.