Szwecja ogłosiła, że ??od tego miesiąca usunie większość pozostałych ograniczeń związanych z COVID-19, zgodnie z wtorkowym komunikatem prasowym.

W oświadczeniu szwedzkiego rządu stwierdzono, że ograniczenia dotyczące miejsc publicznych, takich jak restauracje, teatry i stadiony, zostaną usunięte 29 września.

Paszporty szczepionek, które są wprowadzane w kilku miastach USA, Francji, Włoszech, Szwajcarii, Izraelu i innych obszarach, mogą być w przyszłości wymagane dla ?ważnych zgromadzeń publicznych?, według rządu. Wyjątki będą dotyczyły dzieci poniżej 16 roku życia oraz osób, które nie powinny być szczepione z powodów medycznych.

?Propozycja oznacza, że ??wszelkie ograniczenia uczestnictwa, które mogą być potrzebne w zgromadzeniach publicznych i wydarzeniach publicznych z 15 000 lub więcej uczestnikami, nie powinny mieć zastosowania, jeśli stosowany jest system świadectw szczepień? ? czytamy w oświadczeniu. ?Oznacza to, że organizator nie ma obowiązku ograniczania liczby uczestników w lokalach i wydzielonych obszarach lub przestrzeniach, które organizator ma do swojej dyspozycji, jeśli istnieją ograniczenia w tym zakresie.?

Zalecenia dotyczące ?pracy w domu zostaną usunięte i może rozpocząć się stopniowy powrót do miejsca pracy? ? powiedział rząd. ?Ci, którzy mają objawy, powinni nadal siedzieć w domu i sprawdzać się, a pracodawcy powinni następnie ułatwiać pracę domową?.

Kilka dni wcześniej rząd ogłosił, że zabroni podróżnym z Izraela, który ma jeden z najwyższych wskaźników szczepień przeciwko COVID-19 na świecie, wjazdu do Szwecji z powodu gwałtownego wzrostu liczby zachorowań w tym kraju. Szwecja zakazała również wjazdu obywatelom Stanów Zjednoczonych, Kosowa, Libanu, Czarnogóry i Macedonii Północnej.

Zgodnie z komunikatem prasowym szwedzkiego rządu zakaz podróżowania dotyczący Izraela, Stanów Zjednoczonych i innych krajów został wprowadzony 6 września.

Gwałtowny wzrost infekcji wirusowych jest powodem, dla którego Izrael i inne kraje zostały usunięte z zakazu podróży, powiedział minister spraw wewnętrznych Mikael Damberg.

Mimo że Izrael jest jednym z najbardziej zaszczepionych krajów przeciwko COVID-19, liczba przypadków stale wzrasta. Według czasopisma Our World in Data Uniwersytetu Oksfordzkiego średnia siedmiodniowa w przypadku infekcji COVID-19 w tym małym kraju wyniosła w poniedziałek ponad 1000 na milion osób, co stanowi dwukrotność liczby obserwowanej w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

W zeszłym miesiącu urzędnicy w Izraelu powiedzieli, że około 60 procent hospitalizowanych pacjentów z COVID-19 w niedawnej epidemii jest w pełni zaszczepionych. Najczęściej stosowaną szczepionką w Izraelu jest szczepionka dwustrzałowa wyprodukowana przez firmę Pfizer-BioNTech, która wykorzystuje technologię mRNA.

Wspomóż naszą walkę o wolność, poprze wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

????????????????????????

Na zlecenie indywidualne klienta nasza Kancelaria przygotuje również wszelkie pisma w zakresie spraw związanych z COVID.

Jeśli potrzebujesz pomocy, napisz do nas na adres @: covid@legaartis.pl lub zadzwoń 579636527, 222668618

Informujemy, iż porada prawna udzielana jest każdemu klientowi bezpłatnie.




https://paypal.me/legaartis

Dane do przelewu:

Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa

IBAN: PL04102039030000140201226752

Jesteśmy do Waszej dyspozycji:
Pn. ? czw.: 11:00 ? 17:00
Piątek: 10:00 ? 15:00

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version