Close Menu
Lega ArtisLega Artis
  • Strona główna
  • Aktualności z kraju
  • Wiadomości ze świata
  • Motoryzacja
  • O nas
  • Kontakt
  • Polityka Prywatności
  • Regulamin
Facebook X (Twitter) Instagram Telegram
Facebook X (Twitter) Instagram
Lega ArtisLega Artis
  • Aktualności z kraju
  • Wiadomości ze świata
  • Motoryzacja
  • Wydarzenia dnia
Lega ArtisLega Artis
Home - Aktualności z kraju - Awaria Vectra. Problemy z Internetem i telewizją. Użytkownicy zgłaszają problemy
Aktualności z kraju

Awaria Vectra. Problemy z Internetem i telewizją. Użytkownicy zgłaszają problemy

Ignacy Michałowski21 czerwca 2025Brak komentarzy
Facebook Twitter Telegram WhatsApp
Google News
Google News
Vectra
Vectra

Od godziny 9:11 w piątek, 21 czerwca 2025 roku, użytkownicy Vectry zgłaszają masowe problemy z dostępem do usług. Najczęściej występują zakłócenia w działaniu Internetu stacjonarnego. Mimo licznych zgłoszeń – operator do godziny 11:08 nie wydał jeszcze oficjalnego komunikatu.

Główne problemy: Internet stacjonarny i transmisja TV

Z danych zgłoszeń wynika, że aż 78% użytkowników skarży się na niedziałający Internet stacjonarny. Kolejne 17% dotyczy problemów z transmisją telewizyjną, natomiast 5% zgłoszeń związanych jest z Internetem mobilnym.

To oznacza, że problem może mieć charakter infrastrukturalny lub dotyczyć konkretnego elementu sieci szkieletowej operatora. Zakłócenia obejmują różne lokalizacje w Polsce, choć najwięcej raportów pochodzi z dużych aglomeracji miejskich.

Kim jest Vectra?

Vectra S.A. to jeden z największych operatorów kablowych w Polsce. Świadczy usługi telewizji cyfrowej i analogowej, Internetu szerokopasmowego – zarówno stacjonarnego, jak i mobilnego – oraz telefonii stacjonarnej. Wszystkie te usługi są dostarczane za pośrednictwem jednego gniazda abonenckiego, co czyni Vectrę konkurencyjną na rynku telekomunikacyjnym.

Brak komunikatu od operatora

Do godziny 11:08, czyli blisko dwie godziny po pierwszych zgłoszeniach, na stronie internetowej Vectry oraz w jej kanałach social media nie pojawił się żaden oficjalny komunikat dotyczący awarii. Użytkownicy wyrażają frustrację w komentarzach i na forach internetowych, wskazując na brak informacji i utrudniony kontakt z infolinią.

Taka sytuacja rodzi pytania o jakość komunikacji kryzysowej operatora – szczególnie w świetle skali problemu i liczby abonentów, których mogła dotknąć awaria.

Co mogą zrobić użytkownicy?

Jeśli usługi Vectry przestały działać, warto wykonać kilka podstawowych kroków:

  • Sprawdzić połączenia kablowe i zrestartować urządzenia (modem, router, dekoder).
  • Zgłosić awarię za pośrednictwem formularza kontaktowego na stronie Vectry lub poprzez aplikację mobilną, jeśli działa.
  • Dokumentować przerwy w dostępie do usług, co może być przydatne w przypadku reklamacji lub roszczeń odszkodowawczych.
  • Śledzić strony z raportami o awariach (np. downdetector.pl), gdzie można sprawdzić, czy inni użytkownicy również mają problemy.

Kontekst i konsekwencje

W sytuacjach, gdy usługi telekomunikacyjne przestają działać bez wyjaśnienia i bez podania przyczyny, rośnie niezadowolenie klientów. Brak transparentnej komunikacji ze strony operatora wpływa na jego wizerunek, a w przypadku usług kluczowych – jak Internet – może prowadzić do realnych strat finansowych dla firm czy problemów z pracą zdalną.

W razie dłuższej awarii użytkownicy mogą ubiegać się o obniżenie abonamentu lub rekompensatę, jeśli wykażą, że doszło do przerwy w świadczeniu usługi z winy operatora.

Vectra
Google News Icon

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share. Facebook Twitter Email Telegram WhatsApp
Avatar of Ignacy Michałowski
Ignacy Michałowski
  • Website
  • Facebook
  • X (Twitter)

Ekspert w dziedzinie ekonomia, finanse oraz OSINT z ponad 20-letnim doświadczeniem. Autor publikacji w czołowych międzynarodowych mediach, zaangażowany w globalne projekty dziennikarskie.

Add A Comment

Napisz Komentarz Anuluj dodawanie

Ostatnie Wpisy
Telefon

Telefon eksplodował w rękach nastolatka. 8 osób w szpitalu, pilna akcja służb w Ropczycach

4 grudnia 2025
Pilne

Atak piratów na gazowiec: Polak wśród 9 uprowadzonych. MSZ potwierdza, trwa walka o uwolnienie

4 grudnia 2025
Wigilia

Polsat ujawnia datę „Kevina”. Miliony Polaków znów zasiądą przed TV w Wigilię 2025.

4 grudnia 2025
Reklama

Na portalu Lega Artis znajdziesz najważniejsze wiadomości z Polski i świata. Dołącz do nas i bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami, które mają znaczenie.

Facebook X (Twitter) RSS
Polecane serwisy
newsnadzis.pl newsnadzis.pl
plotkosfera.pl plotkosfera.pl
PRZYDATNE LINKI
  • Strona główna
  • O Nas
  • Kontakt
  • Nasi Autorzy
  • Mapa Strony
  • Polityka Prywatności
  • Regulamin
Copyright © Lega Artis 2025 - Zaufane wiadomości i Wiarygodne dziennikarstwo
  • Kontakt
  • O nas
  • Polityka Prywatności

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.