Close Menu
Lega ArtisLega Artis
  • Strona główna
  • Aktualności z kraju
  • Wiadomości ze świata
  • Motoryzacja
  • O nas
  • Kontakt
  • Polityka Prywatności
  • Regulamin
Facebook X (Twitter) Instagram Telegram
Facebook X (Twitter) Instagram
Lega ArtisLega Artis
  • Aktualności z kraju
  • Wiadomości ze świata
  • Motoryzacja
  • Wydarzenia dnia
Lega ArtisLega Artis
Home - Wiadomości ze świata - Irlandia zawiesiła ruch bezwizowy dla 20 krajów europejskich, aby zrobić miejsce dla Ukraińców
Wiadomości ze świata

Irlandia zawiesiła ruch bezwizowy dla 20 krajów europejskich, aby zrobić miejsce dla Ukraińców

Ignacy Michałowski19 lipca 2022Brak komentarzy
Facebook Twitter Telegram WhatsApp
Google News
Google News
1280px Flags of Ivory Coast and Ireland
wikimedia

Irlandia zawiesiła ruch bezwizowy dla większości Europy, aby zrobić miejsce dla Ukraińców.

Irlandzki rząd podjął decyzję w poniedziałek wieczorem po tym, jak krajowi, który przyjął już ponad 43 tys. Ukraińców, zabrakło miejsc dla nowo przybyłych Ukraińców, ponieważ zostali zabrani przez uchodźców z innych krajów.

W efekcie setki Ukraińców, głównie kobiet i dzieci, którzy są w Irlandii od czwartku, zostali zmuszeni do spędzenia nocy na podłodze opuszczonego budynku na lotnisku w Dublinie, a od wtorku będą tymczasowo zakwaterowani w mieście namiotowym. zbudowany przez armię irlandzką na północ od stolicy Irlandii.

Dublin powiązał te problemy z nieoczekiwanie silnym napływem uchodźców spoza Ukrainy przybywających z innych krajów europejskich, przy czym obecne liczby obecnie podwajają poziom sprzed pandemii.

Rząd przytoczył groźby Wielkiej Brytanii dotyczące deportacji nowo przybyłych osób ubiegających się o azyl do Rwandy jako jeden z czynników skłaniających większą liczbę osób do przeniesienia się do Irlandii. Jego decyzja nie wpłynie jednak na przepływ uchodźców z Wielkiej Brytanii.

Decyzją rządu zawieszono na 12 miesięcy bezwizowy wjazd dla uchodźców z 20 krajów: Belgii, Czech, Danii, Finlandii, Niemiec, Węgier, Islandii, Włoch, Liechtensteinu, Luksemburga, Malty, Holandii, Norwegii, Polski, Portugalii, Rumunia. Szwecja i Szwajcaria.

Wszystkie z nich, podobnie jak Irlandia, są sygnatariuszami Porozumienia Rady Europy o zniesieniu wiz dla uchodźców, paktu z 1960 r., który umożliwia osobom poszukującym ochrony uchodźców w kraju sygnatariusza podróżowanie do innych krajów sygnatariuszy przez okres do trzech miesięcy bez wiz

Umowa daje uczestnikom możliwość zawieszenia jej obowiązywania. Po raz pierwszy Irlandia podjęła taki krok.

Minister spraw zagranicznych Simon Coveney podkreślił, że ta zmiana „pomoże chronić Ukraińców i przedstawicieli innych narodowości uciekających przed konfliktami, gdyż zmniejszy liczbę nadużyć tego systemu”.

irlandia Ukraińcy Ukraine
Google News Icon

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share. Facebook Twitter Email Telegram WhatsApp
Avatar of Ignacy Michałowski
Ignacy Michałowski
  • Website
  • Facebook
  • X (Twitter)

Ekspert w dziedzinie ekonomia, finanse oraz OSINT z ponad 20-letnim doświadczeniem. Autor publikacji w czołowych międzynarodowych mediach, zaangażowany w globalne projekty dziennikarskie.

Add A Comment

Napisz Komentarz Anuluj dodawanie

Ostatnie Wpisy
Telefon

Telefon eksplodował w rękach nastolatka. 8 osób w szpitalu, pilna akcja służb w Ropczycach

4 grudnia 2025
Pilne

Atak piratów na gazowiec: Polak wśród 9 uprowadzonych. MSZ potwierdza, trwa walka o uwolnienie

4 grudnia 2025
Wigilia

Polsat ujawnia datę „Kevina”. Miliony Polaków znów zasiądą przed TV w Wigilię 2025.

4 grudnia 2025
Reklama

Na portalu Lega Artis znajdziesz najważniejsze wiadomości z Polski i świata. Dołącz do nas i bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami, które mają znaczenie.

Facebook X (Twitter) RSS
Polecane serwisy
newsnadzis.pl newsnadzis.pl
plotkosfera.pl plotkosfera.pl
PRZYDATNE LINKI
  • Strona główna
  • O Nas
  • Kontakt
  • Nasi Autorzy
  • Mapa Strony
  • Polityka Prywatności
  • Regulamin
Copyright © Lega Artis 2025 - Zaufane wiadomości i Wiarygodne dziennikarstwo
  • Kontakt
  • O nas
  • Polityka Prywatności

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.