Close Menu
Lega ArtisLega Artis
  • Strona główna
  • Aktualności z kraju
  • Wiadomości ze świata
  • Motoryzacja
  • O nas
  • Kontakt
  • Polityka Prywatności
  • Regulamin
Facebook X (Twitter) Instagram Telegram
Facebook X (Twitter) Instagram
Lega ArtisLega Artis
  • Aktualności z kraju
  • Wiadomości ze świata
  • Motoryzacja
  • Wydarzenia dnia
Lega ArtisLega Artis
Home - Aktualności z kraju - Ekspert wojskowy: Polska militarnie szykuje się do wojny
Aktualności z kraju

Ekspert wojskowy: Polska militarnie szykuje się do wojny

Ignacy Michałowski9 listopada 20222 komentarze
Facebook Twitter Telegram WhatsApp
Google News
Google News
Wojsko
Wojsko

Austriacki ekspert ds. wojskowości Markus Reisner ocenił, że Polska dozbraja się jak żaden inny kraj NATO.


Reisner jest szefem działu badań i rozwoju w Terezjańskiej Akademii Wojskowej w Wiedniu. W rozmowie z niemieckim portalem t-online.de wskazał, że w Polsce rośnie obawa o eskalację rosyjskiej agresji. „Na wypadek takiej ewentualności Warszawa dozbraja się jak żaden inny kraj NATO” – ocenił ekspert.

Austriacki ekspert: Polska się dozbraja militarnie

Ekspert podkreślił, że Polacy mogą wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach, których uczestnicy uczą się posługiwania bronią, strzelania i walki wręcz. Zdobywają też wiedzę, jak przetrwać w terenie, jak udzielić pierwszej pomocy i co zrobić, jeśli zawiedzie GPS. 

Takie ćwiczenia – jak dodał Reisner – odbywają się od kilku tygodni w 17 jednostkach wojskowych na terenie Polski. „Spędź z nami sobotę, a my nauczymy Cię, jak się bronić i być bezpiecznym” – przekonują instruktorzy Wojska Polskiego, cytowani na stronie rządowej.
Więcej: https://wiadomosci.radiozet.pl/Swiat/Polska-szykuje-sie-do-wojny.-Rosnie-obawa-o-eskalacje-rosyjskiej-agresji

Austriacki ekspert postrzega działania Polski jako element „wzmacniania swoich sił na nowej linii frontu zimnej wojny”. Markus Reisner zaznaczył jednocześnie, że dzięki dofinansowaniu i reformom, polska armia może stać się jedną z najlepszych w Europie.

Nowa jednostka Wojska Polskiego. Błaszczak podpisał porozumienie
Wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podpisał w sobotę porozumienie dotyczące powołania nowej jednostki wojskowej.

– W Kolnie powstanie jednostka Wojska Polskiego. W mieście znajdzie się infrastruktura dla batalionu w ramach brygady zmotoryzowanej wchodzącej w skład nowo formowanej dywizji, której powstanie zapowiedziałem – poinformował wicepremier Mariusz Błaszczak w trakcie swojego sobotniego wystąpienia. – Zachęcam do podjęcia dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej lub terytorialnej służby wojskowej. To możliwość zdobycia ciekawych doświadczeń, rozpoczęcia kariery w Wojsku Polskim i służby dla bezpieczeństwa naszej ojczyzny – zwrócił się do zgromadzonych szef Ministerstwa Obrony Narodowej Rzeczypospolitej Polskiej.

– Budujemy siłę Wojska Polskiego. Konsekwentnie odnawiamy i tworzymy jednostki wojskowe, wzmacniamy polską armię, bo nowoczesne wojsko to bezpieczna ojczyzna – stwierdził Błaszczak.

kraj markus reisner Opinie polska Świat terezjańska akademia wojskowa wojna
Google News Icon

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share. Facebook Twitter Email Telegram WhatsApp
Avatar of Ignacy Michałowski
Ignacy Michałowski
  • Website
  • Facebook
  • X (Twitter)

Ekspert w dziedzinie ekonomia, finanse oraz OSINT z ponad 20-letnim doświadczeniem. Autor publikacji w czołowych międzynarodowych mediach, zaangażowany w globalne projekty dziennikarskie.

2 komentarze

2 komentarze

  1. Avatar of santaK
    santaK on 9 listopada 2022 10:55

    W momencie agresji PL na RUS (sic!) lub odwrotnie (choć nie chce się mi akurat w to wierzyć…) Nato się wycofuje i PL zostaje sama. Skad my to znamy?

    Reply
  2. Avatar of stop partii wojny !
    stop partii wojny ! on 9 listopada 2022 12:45

    I znowu wzmożeniem emocjonalnym próbują stworzyć mięso armatnie marnie wyszkolone w soboty.

    Reply

Napisz Komentarz Anuluj dodawanie

Ostatnie Wpisy
Telefon

Telefon eksplodował w rękach nastolatka. 8 osób w szpitalu, pilna akcja służb w Ropczycach

4 grudnia 2025
Pilne

Atak piratów na gazowiec: Polak wśród 9 uprowadzonych. MSZ potwierdza, trwa walka o uwolnienie

4 grudnia 2025
Wigilia

Polsat ujawnia datę „Kevina”. Miliony Polaków znów zasiądą przed TV w Wigilię 2025.

4 grudnia 2025
Reklama

Na portalu Lega Artis znajdziesz najważniejsze wiadomości z Polski i świata. Dołącz do nas i bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami, które mają znaczenie.

Facebook X (Twitter) RSS
Polecane serwisy
newsnadzis.pl newsnadzis.pl
plotkosfera.pl plotkosfera.pl
PRZYDATNE LINKI
  • Strona główna
  • O Nas
  • Kontakt
  • Nasi Autorzy
  • Mapa Strony
  • Polityka Prywatności
  • Regulamin
Copyright © Lega Artis 2025 - Zaufane wiadomości i Wiarygodne dziennikarstwo
  • Kontakt
  • O nas
  • Polityka Prywatności

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.