Close Menu
Lega ArtisLega Artis
  • Strona główna
  • Aktualności z kraju
  • Wiadomości ze świata
  • Motoryzacja
  • O nas
  • Kontakt
  • Polityka Prywatności
  • Regulamin
Facebook X (Twitter) Instagram Telegram
Facebook X (Twitter) Instagram
Lega ArtisLega Artis
  • Aktualności z kraju
  • Wiadomości ze świata
  • Motoryzacja
  • Wydarzenia dnia
Lega ArtisLega Artis
Home - Aktualności z kraju - „Nie można wyłączyć śmierci”: Krematoria ostrzegają przed kryzysem energetycznym
Aktualności z kraju

„Nie można wyłączyć śmierci”: Krematoria ostrzegają przed kryzysem energetycznym

Ignacy Michałowski3 sierpnia 2022Brak komentarzy
Facebook Twitter Telegram WhatsApp
Google News
Google News
Krematirum e1659551961403

Pomimo trwającego szczytu lata niemieccy przedsiębiorcy pogrzebowi prowadzący krematoria ostrzegają, że w obliczu bezprecedensowego kryzysu energetycznego grozi im wyczerpanie się gazu ziemnego. 

Według agencji Reuters znaczna część Niemiec odczuwa napięcie wywołane przez Rosję nacisku na dostawy NatGas, co zaniepokoiło Svenda-Joerka Sobolewskiego, przewodniczącego niemieckiego konsorcjum kremacyjnego. 

Sobolewski powiedział, że krematoria opracowują plany awaryjne dotyczące wysokich cen NatGaz i ryzyka niedoborów.

Dostawy rosyjskiego NatGas zostały zredukowane do zaledwie 20% mocy, ponieważ ceny wzrosły w zeszłym tygodniu o 30%, a ceny energii elektrycznej poszybowały w górę do rekordowego poziomu, co wskazuje, że koszty przedsiębiorstw pogrzebowych stają się coraz droższe. 

Snag 4f3f6a2f

Niemieckie stowarzyszenie przedsiębiorców pogrzebowych pokazuje, że każdego roku umiera milion Niemców, a około 75% jest kremowanych. W porównaniu z innymi krajami europejskimi Niemcy mają najwyższy wskaźnik kremacji. 

Szef stowarzyszenia, Stephan Neuser, powiedział, że piece elektryczne mogą być opcją, chociaż bardziej natychmiastowym rozwiązaniem byłoby obniżenie średniej temperatury pieców z obecnych 850 stopni Celsjusza (1562 °F) do 750 stopni Celsjusza (1382°F). Stanowi to 10% oszczędności na gazie NatGas i dodał, że można dokonać dalszych redukcji, ale wymaga to specjalnego zezwolenia od władz państwowych.

Niektóre piece zostały wyłączone, aby oszczędzać gaz NatGas, podczas gdy inne są włączone przez całą dobę. To ruch w branży, aby zwiększyć wydajność przed tym, co może być mroźną zimą. 

„W przypadku awarii gazu moglibyśmy kontynuować eksploatację gorących elektrowni… Oznacza to, że moglibyśmy dalej pracować przy zmniejszonej mocy” – powiedział Karl-Heinz Koensgen, który zarządza krematorium w zachodnich Niemczech.

Sobolewski powiedział, że nie wszystkie obiekty kremacyjne mogą znacząco zmniejszyć ilość NatGazu. Jeśli zimą w obiektach wystąpią niedobory gazu NatGas, mogą pojawić się zaległości w organach, ponieważ będzie działać ograniczona liczba pieców.  

„Nie możesz wyłączyć śmierci” – wyjaśnił.

Załóżmy, że przepływy Nord Stream pozostaną na poziomie 20%. W takim przypadku magazyny NatGas (obecnie) napełnione w 68% nie będą w stanie osiągnąć celu rządu 95% do 1 listopada. Stworzyłoby to wąskie gardła w branży kremacyjnej, a powszechne zawirowania gospodarcze mogłyby sparaliżować największy ośrodek produkcyjny w Europie . 

Jeśli kryzys energetyczny się pogorszy, tej zimy Niemcy będą musieli grzebać swoich zmarłych i używać drewna opałowego do ogrzewania domów. 

krematorium
Google News Icon

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share. Facebook Twitter Email Telegram WhatsApp
Avatar of Ignacy Michałowski
Ignacy Michałowski
  • Website
  • Facebook
  • X (Twitter)

Ekspert w dziedzinie ekonomia, finanse oraz OSINT z ponad 20-letnim doświadczeniem. Autor publikacji w czołowych międzynarodowych mediach, zaangażowany w globalne projekty dziennikarskie.

Add A Comment

Napisz Komentarz Anuluj dodawanie

Ostatnie Wpisy
Sklep

Czy 7 grudnia to niedziela handlowa? Sprawdzamy oficjalny kalendarz na 2025 rok

5 grudnia 2025
Telefon

Telefon eksplodował w rękach nastolatka. 8 osób w szpitalu, pilna akcja służb w Ropczycach

4 grudnia 2025
Pilne

Atak piratów na gazowiec: Polak wśród 9 uprowadzonych. MSZ potwierdza, trwa walka o uwolnienie

4 grudnia 2025
Reklama

Na portalu Lega Artis znajdziesz najważniejsze wiadomości z Polski i świata. Dołącz do nas i bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami, które mają znaczenie.

Facebook X (Twitter) RSS
Polecane serwisy
newsnadzis.pl newsnadzis.pl
plotkosfera.pl plotkosfera.pl
PRZYDATNE LINKI
  • Strona główna
  • O Nas
  • Kontakt
  • Nasi Autorzy
  • Mapa Strony
  • Polityka Prywatności
  • Regulamin
Copyright © Lega Artis 2025 - Zaufane wiadomości i Wiarygodne dziennikarstwo
  • Kontakt
  • O nas
  • Polityka Prywatności

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.