Close Menu
Lega ArtisLega Artis
  • Strona główna
  • Aktualności z kraju
  • Wiadomości ze świata
  • Motoryzacja
  • O nas
  • Kontakt
  • Polityka Prywatności
  • Regulamin
Facebook X (Twitter) Instagram Telegram
Facebook X (Twitter) Instagram
Lega ArtisLega Artis
  • Aktualności z kraju
  • Wiadomości ze świata
  • Motoryzacja
  • Wydarzenia dnia
Lega ArtisLega Artis
Home - Aktualności z kraju - Wydano czwarty stopień zagrożenia. Nadchodzą śnieżyce i huraganowy wiatr.
Aktualności z kraju

Wydano czwarty stopień zagrożenia. Nadchodzą śnieżyce i huraganowy wiatr.

Ignacy Michałowski3 lutego 2023Brak komentarzy
Facebook Twitter Telegram WhatsApp
Google News
Google News
czwarty stopień zagrożenia
czwarty stopień zagrożenia

Dzisiaj w Tatrach prognozuje się silne śnieżyce i silny wiatr, który może osiągać porywy do 100 km/h. Obecnie zagrożenie lawinowe jest na czwartym stopniu. W Kasprowym Wierchu jest już 142 cm śniegu, w Zakopanem 60 cm, a w Dolinie Pięciu Stawów Polskich jest 138 cm śniegu. Niektóre szlaki turystyczne są zamknięte.

Piątek rano w Tatrach przyniósł promienie słoneczne, ale po południu spodziewane są kolejne, silne śnieżyce. W górach oczekuje się mocnego wiatru osiągającego prędkość do 100 km/h, co powodować będzie zawieje i zamiecie śnieżne.

Skrajnie niebezpieczne warunki w górach

W Tatrach sytuacja jest bardzo niebezpieczna dla turystów. Z powodu intensywnych opadów śniegu i silnego wiatru szlaki turystyczne do Morskiego Oka i Doliny Pięciu Stawów Polskich przez Dolinę Roztoki są zamknięte, a parkingi na Palenicy Białczańskiej i Łysej Polanie są nieczynne. Transport konny jest wstrzymany.

Z uwagi na niebezpieczeństwo samoistnego schodzenia lawin, Tatrzański Park Narodowy (TPN) od piątku do odwołania wstrzymuje także sprzedaż biletów wstępu na tatrzańskie szlaki. 

Tatry. TOPR i Tatrzański Park Narodowy odradzają wędrówki

TPN stanowczo odradza wędrówki w góry. „Turysto! TPN stara się dostarczyć Ci informacje o warunkach na szlakach oraz o potencjalnych zagrożeniach. Zrób z nich użytek. Twoje bezpieczeństwo zależy od Ciebie i Twoich decyzji. Bądź rozważny. Dopasuj swoje plany do aktualnych i prognozowanych warunków!” – możemy przeczytać w komunikacie na Facebooku.

IMGW pogoda śnieżyce zagrożenie
Google News Icon

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share. Facebook Twitter Email Telegram WhatsApp
Avatar of Ignacy Michałowski
Ignacy Michałowski
  • Website
  • Facebook
  • X (Twitter)

Ekspert w dziedzinie ekonomia, finanse oraz OSINT z ponad 20-letnim doświadczeniem. Autor publikacji w czołowych międzynarodowych mediach, zaangażowany w globalne projekty dziennikarskie.

Add A Comment

Napisz Komentarz Anuluj dodawanie

Ostatnie Wpisy
Policja

Zemsta na Kościele Zjednoczeniowym. Zabójca byłego premiera Japonii skazany na dożywocie

21 stycznia 2026
benjamin netanjahu

Netanjahu wchodzi do Rady Pokoju Trumpa. Kluczowe kraje UE już odmówiły udziału

21 stycznia 2026
Wypadek

Śmiertelne zderzenie na DK5 pod Jaworem. Jedna osoba nie żyje, cztery ranne trafiły do szpitala

21 stycznia 2026
Reklama

Na portalu Lega Artis znajdziesz najważniejsze wiadomości z Polski i świata. Dołącz do nas i bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami, które mają znaczenie.

Facebook X (Twitter) RSS
Polecane serwisy
newsnadzis.pl newsnadzis.pl
plotkosfera.pl plotkosfera.pl
PRZYDATNE LINKI
  • Strona główna
  • O Nas
  • Kontakt
  • Nasi Autorzy
  • Mapa Strony
  • Polityka Prywatności
  • Regulamin
Copyright © Lega Artis 2026 - Zaufane wiadomości i Wiarygodne dziennikarstwo
  • Kontakt
  • O nas
  • Polityka Prywatności

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.