Dziś, w związku z pobiciem 16-latki w Jaworznie, planowane są przesłuchania dwóch dziewczyn, które uczestniczyły w tym zdarzeniu. Na razie wykluczono, że w zajściu brało udział więcej osób. Sprawa ma zostać przekazana do sądu rodzinnego.
Wcześniej, na podstawie nagrania wideo, które pojawiło się w internecie, władze zidentyfikowały dwie dziewczyny, które wzięły udział w pobiciu. W wyniku ataku 16-latka doznała obrażeń ciała i trafiła do szpitala. W związku z tą sprawą policja prowadzi dalsze śledztwo i poszukuje innych osób, które mogły mieć związek z tym incydentem.
W związku z brutalnym pobićiem 16-letniej dziewczyny w Jaworznie, wciąż nieznane są przyczyny i okoliczności tego zajścia. Policja jedynie potwierdza, że między nastolatkami doszło do konfliktu. W chwili obecnej sprawą zajmuje się prokuratura, która postawiła zarzuty dwóm zatrzymanym dziewczynom w wieku 13 i 14 lat.
Dotychczasowe przesłuchania nie przyniosły jednak wiele informacji na temat motywów ataku. Pobicie miało miejsce kilka dni temu w centrum Jaworzna, a całe zdarzenie zostało sfilmowane. Nagranie to wzbudziło wiele kontrowersji, a policja bada, jak film trafił do sieci. Sprawa zostanie przekazana do sądu rodzinnego.
- Zastrzeżony PESEL chroni majątek. Sprawdź, jak to zrobić w 2025 rokuNa koniec 2025 roku swój numer PESEL zastrzegło ponad 7,5 mln dorosłych Polaków – wynika
- Gałęzie sąsiada nad Twoją działką. Jak je przyciąć zgodnie z prawemSytuacja, w której gałęzie sąsiada lub jego owoce przekraczają granicę Twojej działki, jest częstym źródłem
- Koniec dopłat do kotłów gazowych. Co czeka właścicieli domówJeszcze kilka lat temu wymiana starego pieca węglowego na kocioł gazowy była jedną z najczęściej
Decyzja co do dalszych losów 13 i 14-latki, które zostały zatrzymane w związku z pobicie 16-latki, należeć będzie do sądu rodzinnego. Sąd ten będzie miał do rozpatrzenia m.in. kwestię odpowiedzialności karnej tych nastolatek. Na razie nie wiadomo, jaki będzie dalszy przebieg postępowania w tej sprawie. Pobita 16-latka znajduje się pod opieką rodziców i pozostaje pod stałą obserwacją lekarską. Policja oczekuje na dokumentację medyczną dotyczącą jej stanu zdrowia.





Jeden komentarz
Sprawczynie tj nastolatki zostaną tylko przsłuchane i nie przetrzepane „dla przykładu”? Czyżby to były panienki z Oazy?