01-756 Warszawa ul. Przasnyska 6a lok 336a

WYKAZ OBOSTRZEŃ NIEZGODNYCH Z PRAWEM!!!

Witajcie,

Postanowiliśmy w jednym artykule zebrać to, co jest niezgodne z prawem tak abyście mogli to zawsze posiadać przy sobie w razie nagłej potrzeby a nie szukać w stresie podstawy prawnej, jaka usprawiedliwia Wasze działanie czy też zachowanie podczas kontroli policji czy sanepidu.

 1. Noszenie masek – niezgodne z prawem, ponieważ nadal obowiązek ten wywodzi się z rozporządzenia a nie ustawy.

Spójrz:

Regulacja obowiązku zasłaniania ust i nosa, jaka wynika z nowelizacji ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń z mocą od dnia 29.11.2020 roku, opublikowana w (Dz. U. Poz. 2112) następuję zgodnie dodanym zapisem na podstawie art. 46b) punkt: 13) nakaz zakrywania ust i nosa, w określonych okolicznościach, miejscach i obiektach oraz na określonych obszarach, wraz ze sposobem realizacji tego nakazu” i żądam umorzenia postępowania.

W tym miejscu wskazujemy prawidłowy zapis tej deregulacji:

“Art. 46b. W rozporządzeniu, o którym mowa w art. 46a, można ustanowić: 13) nakaz zakrywania ust i nosa, w określonych okolicznościach, miejscach i obiektach oraz na określonych obszarach, wraz ze sposobem realizacji tego nakazu.”

Zatem naszym zdaniem obowiązek powstaje z Rozporządzenia a zatem nadal jest sprzeczny z prawem. Należy też zwrócić uwagę na to że przy ilości obostrzeń jakie obowiązują i ograniczają nam konstytucyjną wolność aby one miały podstawę prawną należałoby wprowadzić stan wyjątkowy.

Można też podjąć próbę obrony powołując się na art 39 Konstytucji RP który mówi o tym że aby wykonać na czyimś ciele eksperyment medyczny do jakiego można przyporządkować maskę należy uzyskać na to zgodę tej osoby. Wszakże nie ma udowodnienia na to że maska daje zabezpieczenie przed rozprzestrzenianiem się zabójczego wirusa i obecnie jest eksperymentem. 😀😀😀😀😀😀

 • Kary Administracyjne – obecna sytuacja prawna po dokonaniu nowelizacji ustawy wyklucza możliwość karania przez sanepid karami administracyjnymi osób, które nie przestrzegły w czasie przeszłym rzekomo określonych nakazów i zakazów i ponieważ za pomocą art. 15 pkt 7 ustawy nowelizującej ustawodawca dokonał zmiany ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz.U. z 2020 r. poz. 1845) poprzez nadanie nowego brzmienia jednemu z artykułów art. 48a.

Zgodnie z zasadą „lex posterior derogat legi priori, norma” – norma późniejsza uchyla normę wcześniejszą a zatem stare brzmienia art. 48a jakie dawało możliwość karania sanepidowi obywateli został uchylony nowym zapisem, jakiego dokonał ustawodawca.

Na tej podstawie stwierdzić należy jednoznacznie, iż sanepid obecnie nie posiada możliwości nakładania jakichkolwiek kar na osoby, które nie stosują się do bezprawnych nakazów i zakazów w tym do ogłoszonej godziny policyjnej.

 • Zakaz zgromadzeń w czasie stanu epidemii – niezgodny z prawem gdyż jedynie przy ogłoszeniu w Polsce stanu wyjątkowego istniałaby podstawa prawna do zakazania zgromadzeń i strajków.

Patrz Wyrok: Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia, w sprawie IV W 455/20, Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia, w sprawie V W 1083/20, Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia, w sprawie V W 1083/20, Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia, w sprawie V W 1847/20.

 • Zakaz przemieszczania się niezgodny z powszechnie obowiązującym prawem, ponieważ narusza on art. 31 ust 3 Konstytucji RP tak stwierdził SR w Kościanie w sprawie II W 71/20 stwierdzając, iż zakaz przemieszczania się mógłby być jedynie wprowadzony na terenie RP w przypadku ogłoszenia stanu wyjątkowego.
 • Kwarantanna dla powracających – niezgodna z prawem, ponieważ nie można zdrowego człowieka zaliczyć do grona podejrzanych bez podstawy prawnej. Zgodnie z art. 2 ust 20 21 ustawy z dnia 05 grudnia 2008 roku o zapobieganiu (…) z późn. zm. za osobę chora uznaje się jedynie osobę z potwierdzonym klinicznie zakażeniem a za podejrzaną osobę, jaka nie posiada potwierdzonego klinicznie zakażenia, lecz posiadała bezpośredni kontakt ze źródłem zakażenia.

Kara administracyjna za nie przestrzeganie nie obowiązuje gdyż sanepid jak wynika z pkt. 2 nie posiada obecnie mocy prawnej do karania obywateli.

 • Zakaz prowadzenia działalności, jaki (NIE)rząd wprowadza od marca 2020 roku niezgodny z prawem. Tak orzekł WSA w Opolu w wyroku II SA/OP 219/20. Sąd ten zastrzegł, iż zakaz taki mógłby być wprowadzony jedynie w przypadku gdyby rząd ogłosił na terenie RP stan klęski żywiołowej.

Zatem jak wynika z powyższego jedynie przy wprowadzeniu stanu wyjątkowego (NIE)rząd mógłby nam fundować takie atrakcje.

NIE DAJ ZROBIĆ Z SIEBIE NIEWOLNIKA NA PODSTAWIE PRAWA, JAKIE NIE JEST PRAWEM.

Przypominamy, o naszej akcji bezpłatnych porad prawnych z zakresu problemów z COVID.

Na zlecenie indywidualne klienta nasza Kancelaria przygotuje również wszelkie pisma w zakresie spraw związanych z COVID.

Jeśli potrzebujesz pomocy napisz do nas na adres @: kontakt@legaartis.pl lub zadzwoń: 22 266 86 18 lub 579636527

Na Państwa zlecenie, które nie wchodzi w zakres porady pro bono możemy podjąć się przygotowania indywidualnych pism takich jak: odwołania od decyzji, sprzeciwów od wyroków nakazowych, wniosków o uchylenie mandatu, zawiadomień do organów ścigania, pism do pracodawcy w związku z bezprawnym przymuszaniem do zasłaniania ust i nosa w zakładach pracy.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Anonimowe wsparcie bitcoin:

1Akmc9RbB476W4JpavbQf9sAEB8C7iWcn9

Wsparcie paypal:

paypal.me/legaartis

Dane do przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

13 Comments

 • just
  Posted 9 stycznia 2021 16:11

  Napiszcie to jeszcze raz składnie i logicznie.
  “Regulacja obowiązku zasłaniania ust i nosa, jaka wynika z nowelizacji ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń z mocą od dnia 29.11.2020 roku, opublikowana w (Dz. U. Poz. 2112) następuję zgodnie dodanym zapisem na podstawie art. 46b) punkt: 13) nakaz zakrywania ust i nosa, w określonych okolicznościach, miejscach i obiektach oraz na określonych obszarach, wraz ze sposobem realizacji tego nakazu” i żądam umorzenia postępowania.

  W tym miejscu wskazujemy prawidłowy zapis tej deregulacji:

  “Art. 46b. W rozporządzeniu, o którym mowa w art. 46a, można ustanowić: 13) nakaz zakrywania ust i nosa, w określonych okolicznościach, miejscach i obiektach oraz na określonych obszarach, wraz ze sposobem realizacji tego nakazu.””

  kto to pisał?

  Każdy następny ustęp to chaos
  pzdr

  • Mario
   Posted 12 stycznia 2021 23:35

   Inni prawnicy podają że podajże 2 grudnia wyszło aktualne rozporządzenie i trzeba śmigać w masce, jedyne rozsądne rozwiązanie jakie podano to mnieć włączony krokomierz ibw czasie kontroli podać że uczestniczymy w współzawodnictwu ze znajomymi… W pracy też mamy chodzić w masce, zwłaszcza że dano wolną rękę pracodawcy…. Można się powołać na konstytucję i sądzić się więc… LIPA
   pozdrawiam Mariusz Mario

   • Elżbieta
    Posted 3 dni temu 22:46

    Przecież prawo naturalne żywej istoty ludzkiej do życia i ochrony zdrowia zapewnia nam konstytucja. Maski niszczą nasze zdrowie ludzie umierają z powodu zatrucia organizmu. Maski są wyprodukowane z różnych tworzyw sztucznych, które wdychamy. Przez brudne maski są roznoszone wirusy. To wszystko robione jest po to, żeby chorować i umierać z braku dostępu do lekarza. Te maski chińskie zawierają w sobie niebezpieczne związki i powodują azbestoze tj. rak płuc.

  • Malgorzata
   Posted 5 dni temu 10:41

   PARAGRAFY SA TEZ NIE ZGODNE SPRAWEM NIE MA KLESKI ZYWIOLOWEJ;LUB STAN WYJATKOWY;ZADNE MASKI NA NIC POMAGAJA;PRZEZ TE MASKI JEST BRAK POWIETRZA;I BOL GLOWY

 • PITER
  Posted 10 stycznia 2021 12:49

  A co z zakazem przekraczania granic pomiędzy innymi krajami wspolnoty ? Czy jest to zgodne z prawem ? Jesteśmy w unii europejskiej a zamknęli granicę i wymagają szczepienia lub testu i bez umk y nie wjedziemy do niektórych krajów . Czy jest to zgodne z prawem?

 • Wojtek
  Posted 10 stycznia 2021 20:45

  Też nie zgadzam się z wieloma sprawami ale to co leży w mojej kompetencji to staram się zrobić a nie tylko opisywać. Może warto w końcu zamiast tylko pisać coś zrobić z tym faktem? Na razie tylko jest wiele mądrych ale zero coś robiących.

 • Anna
  Posted 13 stycznia 2021 08:24

  Nie rozumiem. Nakaz jest wprowadzony w ustawie. Poczekam na nowe wyroki.

 • Maciek
  Posted 13 stycznia 2021 11:54

  Witam. A szkoła, która jest w domu jest legalna?

  • Malgorzata
   Posted 5 dni temu 10:37

   W DOMACH NIE POWINNO SIE UCZYC;OD TEGO SA SZKOLY;GDYBY DZIECI NIE CHODZILY DO SZKOLY ZARAZ BY KURATORIUM SIE ZAJELO I KARA GRZYWNYCH;NIE JEST OGLOSZONY STAN WYJATKOWY LUB KLESKA ZYWIOLOWA JEST WSZYSTKO BEZ PRAWNIE

 • Trackback: Prawie wszystkie obostrzenia są nielegalne w świetle prawa. Instrukcje
 • Marta
  Posted 4 dni temu 10:29

  A co z zakazem wesel czy spotkań w gronie powyżej 5 osób ogólnie? Nie są one zgodnie z przepisami zgromadzeniami, bo to imprezy prywatne, na które zostaje zaproszona określona, znana z imion i nazwisk grupa osób.

 • Elżbieta
  Posted 3 dni temu 22:57

  Uważam, że ten zespół lekarzy powinien pozwać tych przestępców do Trybunału
  Obejrzyj film „Komentarz Tygodnia: Prawo do wolności – poradnik” w YouTube
  https://youtu.be/XTfe3RB9-SQ
  Tu jest opinia międzynarodowych ekspertów na temat tego eksperymentu medycznego. Z tego wynika, że wszelkie reklamy publiczne i oszukiwanie że są przebadane i bezpieczne za które my płacimy to wielkie oszustwo. Nikomu nie mówią, że jest królikiem. To jawna zbrodnia na żywych istotach ludzkich nikt nie ma prawa odbierać nam życia przez nakaz noszenia masek i eksperymenty. Odbieranie nam konstytucyjnego prawa do nauki i pracy.

 • Bronek Jelonek
  Posted 10 godzin temu 19:39

  Z tymi maseczkami to jesteście pewni…?

  W rozporządzeniu z 21.12.2020 jest :

  27.1. Do dnia 17stycznia 2021r. nakazuje się zakrywanie, przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki, przyłbicy albo kaskuochronnego, októrym mowa wart.40ust.1 ustawy zdnia 20czerwca 1997r. –Prawo oruchu drogowym (Dz.U. z2020r. poz.110, 284, 568, 695, 1087 i1517), ust inosa:

  2) w miejscach ogólnodostępnych, wtym:

Zostaw Komentarz

Godziny

PONIEDZIAŁEK 11-19
WTOREK 8-16
ŚRODA 11-19
CZWARTEK 11-19
PIĄTEK 8-16
SOBOTY INDYWIDUALNIE USTALONE KONSULTACJE

Adres

01-756 Warszawa
ul. Przasnyska 6a lok 336a
579 636 527
22-266-86-18
kontakt@legaartis.pl

Newsletter

Otrzymuj najnowsze aktualizacje i oferty.

Design by GI - LEGA ARTIS 2020 © ALL RIGHTS RESERVED