Departament Obrony (DOD) ogłosił, że Stany Zjednoczone przekażą 725 milionów dolarów dodatkowej pomocy w zakresie bezpieczeństwa, aby zaspokoić „krytyczne potrzeby Ukrainy w zakresie bezpieczeństwa i obrony” podczas walki z rosyjską inwazją.
„To upoważnienie jest 23. wypłatą sprzętu z inwentaryzacji Departamentu Obrony dla Ukrainy od sierpnia 2021 r. przez administrację Bidena. Stany Zjednoczone zapewniły Ukrainie bezprecedensową pomoc w zakresie bezpieczeństwa i będą nadal współpracować z sojusznikami i partnerami, aby zapewnić Ukrainie wsparcie, którego potrzebuje” – powiedział komunikat prasowy DOD z 14 października.
W ramach pomocy Stany Zjednoczone przekażą 23 000 pocisków artyleryjskich 155 mm, 5 000 pocisków zdalnie sterowanych min przeciwpancernych (RAAM), 500 precyzyjnie naprowadzanych pocisków artyleryjskich 155 mm oraz dodatkową amunicję do systemów rakietowych wysokiej mobilności (HIMARS). ).
Ukraina otrzyma również 5000 sztuk broni przeciwpancernej, ponad 200 wielozadaniowych pojazdów kołowych o wysokiej mobilności (HMMWV), szybkie pociski przeciwradiolokacyjne (HARM), broń strzelecką i ponad 2 000 000 sztuk amunicji do broni ręcznej oraz zaopatrzenie medyczne.
Od stycznia 2021 r. Stany Zjednoczone przekazały Ukrainie ponad 18,2 mld USD na pomoc w zakresie bezpieczeństwa, z czego 17,6 mld USD wydano po inwazji Rosji na ten kraj pod koniec lutego. Od 2014 roku Stany Zjednoczone wydały na bezpieczeństwo Ukrainy ponad 20,3 mld USD.
Ogłoszenie DOD nastąpiło w tym tygodniu po spotkaniu sekretarza obrony Lloyda Austina z ministrami obrony z prawie 50 krajów w Ukraińskiej Grupie Kontaktowej ds. Obrony, w którym przywódcy zobowiązali się zapewnić rozdartemu wojną krajowi niezbędną pomoc w zakresie bezpieczeństwa.
Hiszpania zobowiązała się do zaoferowania czterech wyrzutni HAWK w celu wzmocnienia obrony przeciwlotniczej Ukrainy, podczas gdy Niemcy dostarczyły pierwszy z czterech obiecanych Kijowowi systemów obrony powietrznej IRIS-T.
Ukraińskie koszty wojny, aplikacja NATO
Podczas niedawnej drugiej ministerialnej dyskusji okrągłego stołu na rzecz wsparcia Ukrainy w Waszyngtonie, dyrektor zarządzająca MFW Kristalina Georgieva pochwaliła władze ukraińskie za wykonanie „imponującej pracy” w zarządzaniu gospodarką kraju w trudnym czasie.
Oczekuje się, że potrzeby finansowe Ukrainy pozostaną wysokie przez cały rok. „Wymagania w zakresie finansowania zewnętrznego będą duże tak długo, jak trwa wojna. Obecnie myślimy, że zapotrzebowanie na finansowanie wyniesie około 3–4 miliardów USD miesięcznie w 2023 roku” – powiedziała Georgieva.
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zaapelował do międzynarodowych darczyńców o zwiększenie składek. Kraj potrzebuje około 38 do 55 miliardów dolarów na pokrycie szacowanego deficytu budżetowego w przyszłym roku.
Tymczasem zastępca sekretarza Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej Aleksander Wenediktow ostrzegł, że przyjęcie Ukrainy do NATO może wywołać III wojnę światową.
30 września Zełenski ogłosił, że jego kraj złożył wniosek o przystąpienie do sojuszu wojskowego NATO. Wniosek pojawił się po tym, jak Rosja anektowała cztery częściowo okupowane ukraińskie regiony: Chersoń, Ługańsk, Donieck i Zaporoże.
2 komentarze
Nie interesuje nas rozgrywka Jankesów z Ruskim i ich pachołek żydek penisowy pianista.
Nie jestem rasistą, ale na ten ryj nie mogę patrzeć. Durne Jankesi znajdźcie ładniejszego pachołka.