38-letni mężczyzna przewrócił się na chodniku na Pradze-Północ, prawdopodobnie uderzył głową i zmarł – dowiedziała się PAP. – Z uwagi na złe warunki pogodowe apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożność zarówno na drogach, jak i chodnikach – przekazała rzecznik Komendanta Stołecznego Policji nadkom. Sylwester Marczak.
POLECAMY: Odwołano lekcje w szkołach. Wstrzymano działanie komunikacji miejskiej
Z informacji przekazanych przez PAP rzecznik Komendanta Stołecznego Policji nadkom. Sylwester Marczak do tragicznego zdarzenia doszło rano na zbiegu ulic Targowej z Kłopotowskiego. – 38-letni mężczyzna szedł chodnikiem. W pewnym momencie wywrócił się – poinformowała Marczak.
W wyniku upadku 38-latek prawdopodobnie uderzył głową o chodnik. – Niestety zmarł na miejscu. Wyjaśniamy okoliczności zdarzenia – przekazał rzecznik KSP.
POLECAMY: Na całym świecie kamery monitoringu rejestrują, jak ludzie nagle przewracają się i zaczynają drgać
W całej stolicy od rana sytuacja na drogach i chodnikach jest fatalna. Odwilż i marznący deszcz sprawiły, że pokryły się one warstwą lodu. – Z uwagi na złe warunki pogodowe apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożność zarówno na drogach, jak i chodnikach. Dostosujmy prędkość do panujących warunków. Pośpiech dzisiaj jest niewskazany – zaapelował Marczak.
„Chodniki w Warszawie są oblodzone”
ZOM wydał apel we wtorek do zarządców dróg i chodników, aby wyjść do działania. Chodniki w Warszawie są oblodzone i stanowią trudne warunki dla pieszych, więc ZOM wezwał zarządców, aby wspólnie zadbali o bezpieczeństwo mieszkańców stolicy.
ZOM zauważył, że od godziny 22 do 6.30 jezdnie zostały posypane solą, co zapewniło ciągłość ruchu autobusów miejskich. ZOM poinformował, że 170 posypywarek pokryło swoimi działaniami 1600 km dróg, bez żadnych sygnałów o oblodzeniu powodującym śliskość.
Dodał, że równolegle na tych terenach dla pieszych, za które odpowiada, pracują ekipy porządkowe. „Ich zadanie to przeciwdziałanie i likwidacja śliskości, w pierwszej kolejności na kładkach i schodach, a także w miejscach, gdzie ruch pieszych jest największy, np. dojściach do metra i 4400 przystankach. W sumie do posypania piaskiem i solą mają aż 3,5 mln metrów kwadratowych terenów” – podkreślił ZOM.
„Wpływają do nas sygnały o śliskich chodnikach. Ponawiamy apel do pozostałych zarządców, zadbajcie o tereny, za które odpowiadacie, posypcie chodniki i ulice, zadbajcie o bezpieczeństwo mieszkańców stolicy” – zaapelował ZOM.
W Warszawie obowiązek odśnieżania należy do: zarządców osiedli i chodników przy nieruchomościach, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad – dróg ekspresowych, części chodników, schodów i dwóch mostów, urzędów 18 dzielnic – 2100 km ulic bez kursujących autobusów i 2 milionów m kw. chodników wzdłuż nich, Zarządu Terenów Publicznych w wybranych obszarach Dzielnicy Śródmieście, Zarządu Praskich Terenów Publicznych w wybranych obszarach Dzielnicy Praga-Północ, oraz Zarządu Zieleni w zakresie alejek i chodników w parkach i w ich okolicach.
5 komentarzy
to życie piach, co piachu brakuje
…a jakby coś powiedział niepopolsku? może miałby szanse
Przepraszam ale prawie się oplułem 🙂 swoją drogą to smutna prawda!
Był świeżo po szczepieniu na celebrytę
Nie tylko w SOR-ach sytuacja jest tragiczna. Chodniki przy wielu firmach nie posprzątane np. przed Dyrekcją PKP na Pradze. Dobrze, że chociaż przystanki odśnieżone, co prawda ze znacznym opóźnieniem. No cóż jaki gospodarz takie i obejście.