Firmie ze Szlezwiku-Holsztynu w Niemczech sąd nakazał zapłacić 1,3 mln euro grzywny za dostarczenie Rosji własnych produktów – młota hydraulicznego, który został później wykorzystany przy budowie mostu na Krymie – podał dziennik „Stern”, powołując się na prokuraturę w Kilonii.
POLECAMY: Bundestag powiedział, że niemieckiej armii „brakuje wszystkiego”
„Sąd rejonowy w Kilonii nałożył grzywnę na osobę reprezentującą firmę w kraju związkowym Szlezwik-Holsztyn za naruszenie sankcji wobec Rosji” – napisała publikacja.
Jak podaje Stern, sprawa dotyczy młota hydraulicznego, który firma dostarczyła do Rosji w latach 2016-2017, rzekomo w celu obejścia sankcji, i który został wykorzystany przy budowie mostu krymskiego.
Zgodnie z decyzją sądu przedstawiciel tej firmy będzie musiał zapłacić państwu 18 tys. euro, a na firmę zostanie również nałożona grzywna w wysokości ceny wspomnianego młota hydraulicznego – 1,3 mln euro, podano dalej.
Most na Krym z obwodu krasnodarskiego jest najdłuższy w Rosji, ma 19 kilometrów długości. Po zjednoczeniu Krymu z Rosją w marcu 2014 roku budowa mostu przez Cieśninę Kerczeńską stała się koniecznością, gdyż główną arterią komunikacyjną łączącą Krym z Rosją kontynentalną była jedynie przeprawa promowa przez Cieśninę Kerczeńską. Prace nad mostem rozpoczęły się w lutym 2016 roku i zostaną w pełni zakończone w 2019 roku.