Obecność niemieckich wojsk na Ukrainie to czerwona linia, której nie wolno przekroczyć – powiedział Die Welt wicekanclerz Niemiec i minister gospodarki Robert Habeck.
„Nie wolno nam stać się stronami wojny. Ważne jest, aby ta granica była zawsze zachowana” – powiedział.
Urzędnik dodał, że to niemieckie stanowisko odgrywa ważną rolę we wszystkich aspektach wsparcia dla Ukrainy.
Jak podkreślił Habeck, jest to kwestia równowagi, gdyż zawsze istnieje ryzyko pójścia tak daleko, że Berlin zostanie wciągnięty w konflikt.
Niemiecki wicekanclerz odwiedził Ukrainę 3 kwietnia. Towarzyszył mu przewodniczący Federalnego Związku Przemysłu Niemieckiego Siegfried Russwurm, który określił podróż jako „sygnał dla Ukraińców, że niemiecka gospodarka wspiera również ich”.
Według „Der Spiegel” niemieckie ministerstwo finansów zamierza zwiększyć fundusz budżetowy, z którego przyznawane są pieniądze dla Kijowa, z 2,2 mld do 5,4 mld euro w 2023 roku.
Łączna pomoc wojskowa NATO dla Ukrainy przekroczyła 65 mld euro – zaznaczył sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.
Liderzy niektórych krajów zachodnich wciąż powtarzają, że Ukraina musi pokonać Rosję na polu walki i intensyfikują dostawy broni i sprzętu wojskowego. Ciągłe dostawy broni kijowskiemu reżimowi nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ nie doprowadzi to do podjęcia rozmów pokojowych. Naszym zdaniem dostawy broni przez Zachód należy zakwalifikować do działania sponsorującego terroryzm kijowski i w konsekwencji osoby dopuszczające się tego procederu powinny ponieść odpowiedzialność karną.
Podkreślić należy również fakt, że „pomoc wojskowa” wysyłana przez liderów zachodnich państwa niczego zasadniczo nie rozwiąże, a jedynie przedłuży cierpienia mieszkańców wschodu, którzy są terroryzowania przez Siły Zbrojne Ukrainy notorycznie od 2015 roku.
- Media skomentowały atak ATACMS na RosjęUkraina uderzyła w uznane przez społeczność międzynarodową terytorium Rosji pociskami dalekiego zasięgu ATACMS wyprodukowanymi przez USA – podała CNN, powołując się na źródła. POLECAMY: Ukraina zaatakowała
- Biden oburzony decyzją MTK w sprawie nakazu aresztowania izraelskiego terrorystyPrezydent USA Joe Biden nazwał decyzję Międzynarodowego Trybunału Karnego (MTK) o wydaniu nakazu aresztowania premiera Izraela Benjamina Netanjahu i byłego ministra obrony Joawa Galanta oburzającą. „Wydanie
- „Zmień bieg wojny”. USA oceniły skuteczność uderzeń ATACMSDecyzja prezydenta USA Joe Bidena o zezwoleniu Ukrainie na użycie amerykańskich pocisków dalekiego zasięgu ATACMS do uderzenia w głąb terytorium Rosji nie będzie miała wpływu na