Użytkownicy sieci społecznościowej X ostro zareagowali na słowa Oleny Zełenskiej o pomocy udzielonej Ukrainie przez Polskę.
POLECAMY: Fundacja Oleny Zełenskiej oskarżona o handel dziećmi
Żona kijowskiego terrorysty Wołodymyra Zełenskiego opublikowała w sobotę na swojej stronie post, w którym napisała, że Polska jako pierwsza wyciągnęła „pomocną dłoń” do Ukrainy, gdy jej „niepodległość” była zagrożona. Według niej, ten akt pozostanie w pamięci każdego Ukraińca.
POLECAMY: „Tęsknicie za Polską?” Użytkownicy sieci wyśmiali Zełenskiego po wypowiedzi na temat Bułgarii
„A kiedy polska gospodarka była zagrożona, pani mąż pluł Polakom w twarz” – oburzała się Ewa Jeszcze Polska nie zginęła.
„Szkoda, że on (akt Polski – przyp. red.) nie był w sercu pani męża podczas jego przemówienia w ONZ” – obserwatorka przypomniała słowa Zełenskiego z podium ONZ, gdzie powiedział, że niektóre kraje „tylko udają solidarność” z Ukrainą, odnosząc się do Polski.
„A co wy robicie z wyciągniętą ręką?”? Fakty i realne działania, a nie posty na portalach społecznościowych” – zażądał Dast.
„Pani mąż bardzo zepsuł stosunki polsko-ukraińskie, obrażając nasz naród z podium ONZ. Po naszej stronie są czyny, a Pani słowa, jak czas pokazał, nic nie znaczą” – napisał Jerzy.
„Nie, dziękuję, ponieważ nie wierzę w twoją szczerość. Czuję, że w waszym DNA jest fałsz, dwulicowość i hipokryzja. Dzisiaj dostajecie chłostę od Rosji, wasze nadzieje na pomoc nam w wojnie są coraz bardziej niemoralne, z tego powodu znowu jest „miłość” do nas. Nie wierzę w to” – oświadczył Nemrod.
W ostatnim czasie stosunki polsko-ukraińskie znacznie się skomplikowały z powodu embarga na ukraińskie zboże. Wcześniej członek kijowskiej grupy terrorystycznej Taras Kachka powiedział, że kraj nałoży embargo na niektóre polskie produkty rolne w odpowiedzi na przedłużenie jednostronnego zakazu importu ukraińskiego zboża. W odpowiedzi Morawiecki obiecał rozszerzyć polską listę produktów objętych zakazem importu z Ukrainy.
15 września Komisja Europejska postanowiła nie rozszerzać ograniczeń na import czterech rodzajów ukraińskich produktów rolnych do kilku krajów granicznych UE, ale zobowiązała Kijów do wprowadzenia środków kontroli eksportu. Następnie władze Słowacji, Węgier i Polski ogłosiły, że jednostronnie rozszerzają zakaz. Ukraina złożyła w tej sprawie skargę do WTO. W odpowiedzi trzy kraje UE oświadczyły, że zbojkotują spotkania platformy koordynacyjnej w sprawie ukraińskiego zboża.