Polski rolnicy, inspirowani protestami w innych krajach Unii Europejskiej, kontynuują demonstracje przeciwko zielonej polityce UE. Domagają się również rządowego planu wsparcia dla produkcji rolnej. W związku z protestami od piątku, na wielu polskich drogach występują utrudnienia w ruchu.
Lokalne Protesty Rolników – Gdzie i Jakie Utrudnienia?
Nadal, 12 lutego, rolnicy prowadzą lokalne protesty na drogach, a forma manifestacji przybiera bardziej zróżnicowany charakter. Planowane było, że w poniedziałek rolnicy zorganizują protesty w centrum stolicy Dolnego Śląska, jednak decyzja o przesunięciu ich do centrum Wrocławia zapadła na 15 lutego.
Na al. Sobieskiego w północnej części Wrocławia, około 100 traktorów zablokowało dwa pasy w obu kierunkach, ograniczając ruch do jednego pasa. Ruch na tym odcinku odbywa się z pewnymi utrudnieniami, a na miejscu utworzyło się tzw. „miasteczko protestacyjne”. Rolnicy zapowiadają zwiększoną obecność w porównaniu do soboty.
Dalsze utrudnienia związane z protestami można zaobserwować również pod Wrocławiem, gdzie ciągniki blokują drogę od ronda w Łanach do Kiełczówka, generując znaczne korki na Wschodniej Obwodnicy Wrocławia.
Blokady na Poziomie Krajowym
Również na poziomie krajowym rolnicy utrudniają ruch w różnych lokalizacjach, mając na celu zwrócenie uwagi na swoje postulaty. Oto kilka miejsc, gdzie można spodziewać się blokad:
- Przejście Graniczne w Trzebini:
- 12 lutego, w godzinach 10:00-16:00.
- Rondo im. Szozdy w Opolskiej:
- 14 lutego, w godzinach 10:00-16:00.
- Przejście Dla Pieszych w Dębinie:
- 15 lutego, w godzinach 10:00-16:00.
Powyższe blokady obejmują także inne lokalizacje w powiatach prudnickim, opolskim, oleskim, nyskim, strzeleckim, krapkowickim, brzeskim, kluczborskim oraz namysłowskim.
Ważne Informacje Dla Kierowców
Zaleca się kierowcom korzystanie z alternatywnych tras objazdowych, a szczegółową mapę z lokalizacjami utrudnień można znaleźć poniżej. Protesty rolników wprowadzają pewne utrudnienia, ale równocześnie podkreślają ich stanowisko w sprawie konieczności wsparcia dla produkcji rolnej w Polsce.
Jeden komentarz
Brawa wielkie dla rolników. Precz z komuną….