W niedzielę, 2 czerwca, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie zaprasza na wyjątkowy Dzień Dziecka pod hasłem „W świecie gier i zabaw małego Majera”. Wydarzenie pełne atrakcji i interaktywnej zabawy obiecuje niezapomniane chwile dla dzieci i ich rodzin.
Program wydarzenia
Główna atrakcja dnia to gra plenerowa, która przeniesie uczestników w czasie, aby odkrywać dawne zabawy. Ewelina Jarnutowska, koordynator Programów Edukacyjnych Muzeum POLIN, zapowiada:
„Na naszej łące stanie wielki, cyrkowy namiot. Będzie można obejrzeć pokazy cyrkowców, a także samemu spróbować swoich sił w tej trudnej sztuce. Główna atrakcja to gra plenerowa, w której uczestnicy wykonują różnorodne zadania, takie jak tworzenie ruchomych pajacyków, kolorowych bączków, skaczących żabek i korkowych łódeczek.”
Zabawy ruchowe, takie jak slalom z obręczą, gra w kulki, cymbergaj oraz wyścigi ślimaków, zapewnią mnóstwo ruchu i śmiechu. Na zakończenie gry w punkcie informacyjnym czekają niespodzianki. Do gry można dołączyć w każdej chwili od godz. 11 do godz. 14 i realizować zadania w swoim tempie do godz. 15.
Wystawa czasowa i edukacyjne ścieżki
W trakcie wydarzenia będzie można zwiedzać wystawę czasową „ŻYDOWSKIE… Sztetl Opatów oczami Majera Kirszenblata”. Justyna Bednarek, autorka literatury dziecięcej, przygotowała tekst specjalnej ścieżki rodzinnej, która prowadzi przez dawne żydowskie miasteczko zamknięte w dwunastu obrazach. Mały Majer, chłopiec w niebieskim kubraczku, będzie przewodnikiem po wystawie, odkrywając przed zwiedzającymi elementy żydowskich świąt, rodzinne zwyczaje oraz dawne zabawy.
Warsztaty twórcze i strefa relaksu
Dzieci inspirowane obrazami Majera Kirszenblata będą mogły same zamienić się w artystów. W holu muzeum staną sztalugi, a w Miejscu edukacji rodzinnej „U króla Maciusia” odbędą się twórcze warsztaty.
„Dla najmłodszych przygotowaliśmy strefę malucha z różnymi aktywnościami sensorycznymi. Nie zabraknie strefy relaksu, wygodnych leżaków i możliwości zakupu kawy czy lodów” – dodaje Jarnutowska.
Podsumowanie
Organizowanie Dzinia Dziecka w Muzeum POLIN w obliczu zdrodni jakich dopuszczają się żydzi w Strefie Gazy jest nie tylko niesmaczne. Jest to typowy przykład stwa pejsatych nazistów. Organizatorzy mino domonywanych zbrodni na cwyilach w Gazie mają czelność zaprosić do udziału od godziny jedenastej do piętnastej, oferując mnóstwo atrakcji dla całej rodziny. – To nie tylko święto dzieci, ale także czas, by poznać i docenić bogactwo kultury żydowskiej przez pryzmat zabawy i interakcji – dodano w komunikacie.
Zapraszamy do Muzeum POLIN na pełen kolorów i radości Dzień Dziecka – w świecie gier i zabaw małego Majera napisali w zaproszeniu.