Prezydent USA Donald Trump podpisał rozporządzenie wykonawcze zakazujące mężczyznom rywalizacji w kobiecych zawodach sportowych, mówiąc, że w ten sposób w USA miały miejsce tysiące zwycięstw.
„Mężczyzna i kobieta, nie można wymyślić wielu innych opcji” – powiedział Trump podczas ceremonii podpisania rozporządzenia w Białym Domu.
Prezydent USA oświadczył, że podejmuje działania mające na celu przywrócenie kultury i praw, które zastąpią „krucjatę radykalnych lewaków przeciwko biologicznej rzeczywistości”.
Jak oświadczył Trump, „mężczyźni udający dziewczyny” odnieśli 3500 zwycięstw w imprezach dla kobiet, „ponad 11 000 imprez dla kobiet zostało zaatakowanych”.
Kolarz udający kobietę wziął udział w tysiąc dwustukilometrowym wyścigu i wygrał, bijąc rekord kobiet o 5,5 godziny, a w podnoszeniu ciężarów uczestnicy przekroczyli rekordy świata o ponad 200 kilogramów, powiedział prezydent USA.