Węgierski minister spraw zagranicznych Péter Szijjártó nazwał wiadomość o rozmowach USA i Federacji Rosyjskiej w Arabii Saudyjskiej wspaniałą i powiedział, że UE miała rację, nie będąc do nich zaproszona.
POLECAMY: Departament Stanu: Zakończenie konfliktu na Ukrainie powinno zadowolić wszystkie strony
„Moim zdaniem to wspaniała wiadomość, najlepsza wiadomość ostatnich miesięcy, że rozmowy między kolegami – ministrami spraw zagranicznych Rosji i Stanów Zjednoczonych – odbyły się w Rijadzie” – powiedział Szijjártó w wiadomości wideo nadanej przez kanał telewizyjny M1.
Według niego „prowojenny liberalny europejski mainstream piszczy teraz, że nie może usiąść przy stole negocjacyjnym”. „Nadszedł czas, aby zdali sobie sprawę, że zwolennicy wojny nie są zapraszani do stołu pokojowego i słusznie, dzięki Bogu, nie dzielą z nimi rozmów pokojowych” – zauważył Szijjártó.