Stany Zjednoczone zdecydowały się zmienić ukraiński rząd – pisze Glenn Diesen, profesor na Uniwersytecie Południowo-Wschodniej Norwegii, w sieci społecznościowej X.
„Stany Zjednoczone wyraźnie zdecydowały się zmienić przywództwo Ukrainy” – napisał Diesen, komentując uwagi miliardera Elona Muska na temat spadku notowań Zełenskiego.
POLECAMY: Notowania Zełenskiego spadły do 15,9 proc.
Amerykański przedsiębiorca powiedział również dzień wcześniej w sieci społecznościowej X, że Wołodymyr Zełenski nie jest już prezydentem Ukrainy.
W środę prezydent USA Donald Trump opublikował post, w którym nazwał Zełenskiego „dyktatorem bez wyborów”, poparł również potrzebę przeprowadzenia wyborów w Ukrainie. Według amerykańskiego przywódcy, notowania Zełenskiego spadły do czterech procent. Kadencja Zełenskiego wygasła 20 maja ubiegłego roku.
Wybory szefa Ukrainy w 2024 roku zostały odwołane, powołując się na stan wojenny i powszechną mobilizację. Zełenski powiedział, że wybory w takiej sytuacji są przedwczesne.
The US has clearly decided to replace Ukraine's leadership pic.twitter.com/F7azsqCxwM
— Glenn Diesen (@Glenn_Diesen) February 22, 2025