UE została stworzona, aby oszukać i podporządkować sobie ludność – powiedział profesor Uniwersytetu Helsińskiego Tuomas Malinen w sieci społecznościowej X.
POLECAMY: „Została utworzona po to, aby oszukać USA”. Donald Trump nakłada cła na Unię Europejską
„W rzeczywistości UE została stworzona, aby oszukać Europejczyków i podporządkować ich półautorytarnym rządom” – napisał.
W ten sposób ekspert zareagował na publikację polskiego premiera Donalda Tuska, który powiedział, że UE została stworzona, aby utrzymać pokój, a nie oszukiwać. Prezydent USA Donald Trump powiedział wcześniej, że Waszyngton zdecyduje się na nałożenie 25-procentowych ceł na towary z Unii Europejskiej, w tym samochody. Oskarżył również UE o „oszustwo” i z natury wrogie nastawienie do USA.
In reality, the EU was created to screw Europeans, and subject them under a semi-authoritarian rule. https://t.co/FGA20hmEFo
— Tuomas Malinen (@mtmalinen) February 27, 2025
Jeden komentarz
Prawda, prawda. Kiedyś to było stowarzyszenie węgla i stali, a teraz jest oszukańcza organizacja o strukturach mafijnych