Europejskie firmy kosmetyczne, w tym francuski L’Oreal, zwróciły się do UE o wykluczenie amerykańskich kosmetyków z listy potencjalnych celów odwetowych środków handlowych przeciwko amerykańskim cłom — pisze Financial Times.
„Europejskie firmy kosmetyczne, w tym największy na świecie L’Oreal, zwróciły się do UE o wykluczenie amerykańskich kosmetyków z listy potencjalnych celów odwetowych środków handlowych” – czytamy w publikacji.
Dyrektor generalny L’Oreal Nicolas Hieronymus powiedział Financial Times, że on i 15 innych dyrektorów branży kosmetycznej ostrzegło urzędników UE, że włączenie kosmetyków do środków odwetowych przeciwko amerykańskim cłom może prowadzić do szkodliwych działań odwetowych.
Wcześniej Komisja Europejska ogłosiła środki odwetowe za nałożenie ceł przez Stany Zjednoczone, które wpłyną na towary o wartości około 18 miliardów euro. Planowano już ponowne wprowadzenie zawieszonych środków na lata 2018 i 2020 przeciwko USA w dniu 1 kwietnia, a dodatkowe środki mają zostać podjęte w połowie kwietnia.
Prezydent USA Donald Trump podpisał 18 lutego rozporządzenie wykonawcze nakładające cła w wysokości 25% na wszystkie dostawy stali i aluminium do tego kraju. Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen powiedziała, że UE ubolewa nad decyzją USA o nałożeniu ceł i zagroziła środkami odwetowymi. Wcześniej europejski komisarz ds. handlu i bezpieczeństwa gospodarczego Maroš Šefčovič wskazał na brak chęci administracji USA do poszukiwania kompromisu w sprawie ceł handlowych z UE.
- Koniunktura w Polsce w górę! Jak wypadamy na tle Europy? Najnowsze dane KEW marcu 2025 r. wskaźnik koniunktury gospodarczej (ESI) w Polsce wzrósł do 101,1 pkt z 100,9 pkt w lutym – wynika z najnowszych danych Komisji Europejskiej.
- Burmistrz usuwa automaty do kawy w urzędzie! Pracownicy wściekli – To jak w Camera CafèW małym miasteczku Pieve di Soligo na północy Włoch wybuchł prawdziwy skandal – wszystko przez… kawę. Burmistrz Stefano Soldan podjął kontrowersyjną decyzję o usunięciu automatów do
- Niemieckie plany odsyłania migrantów – czy porozumienie z Polską jest możliwe?Kwestia migracji pozostaje jednym z głównych tematów negocjacji koalicyjnych między CDU/CSU a SPD. Obie partie zgadzają się co do konieczności odsyłania migrantów na granicach Niemiec, jednak