Ukraina i USA rozmawiają w Rijadzie o 30-dniowym zawieszeniu broni na Morzu Czarnym i wstrzymaniu ataków na infrastrukturę energetyczną — podała agencja Bloomberg.
POLECAMY: AFP poinformowała o nowej rundzie rozmów USA-Ukraina w Rijadzie
Agence France-Presse zacytowała ukraińskie źródła, które powiedziały wcześniej o nowej rundzie rozmów między delegacjami USA i Ukrainy w Rijadzie we wtorek.
„Zespoły USA i Ukrainy przeprowadzają kolejną rundę rozmów w Rijadzie, aby omówić zawieszenie broni na Morzu Czarnym i wstrzymanie ataków na infrastrukturę energetyczną na 30 dni” – podała agencja, powołując się na nienazwane źródło.
Poprzednia runda rozmów między ukraińską delegacją a USA odbyła się w stolicy Arabii Saudyjskiej w niedzielę.
W tym samym czasie w poniedziałek w Rijadzie odbyły się rozmowy między Rosją a USA. Rosję na spotkaniu reprezentowali szef komitetu międzynarodowego Rady Federacji Grigory Karasin i doradca dyrektora FSB Siergiej Beseda. Oczekuje się, że rozmowy skupią się na niuansach ewentualnego wznowienia inicjatywy dotyczącej bezpieczeństwa żeglugi na Morzu Czarnym, która została omówiona podczas ostatniego kontaktu telefonicznego między prezydentami Rosji i USA Władimirem Putinem i Donaldem Trumpem.