W Krotoszynie zapadła decyzja w sprawie 27-letniego obywatela Ukrainy, który brutalnie zaatakował lokalnego przedsiębiorcę. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące i grozi mu nawet 5 lat więzienia. Sprawa wstrząsnęła mieszkańcami, a policja podkreśla, że czyn miał charakter chuligański, co może wpłynąć na surowszy wymiar kary.
CZYTAJ RÓWNIEŻ: Policjanci z Krotoszyna błyskawicznie zatrzymali 27-latka z Ukrainy w związku z pobiciem restauratora
Brutalny atak w centrum miasta
Do zdarzenia doszło w czwartek, 20 marca, w centrum Krotoszyna. Ofiarą napaści padł Carlos Contreras, znany szef kuchni i właściciel popularnej meksykańskiej restauracji. Mężczyzna doznał poważnych obrażeń głowy i trafił do szpitala. Sprawa została natychmiast zgłoszona na policję i do prokuratury.
Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy już następnego dnia zatrzymano sprawcę. Okazał się nim 27-letni obywatel Ukrainy, mieszkający na terenie powiatu krotoszyńskiego. Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec niego tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.
Grozi mu nawet 5 lat więzienia
Jak informuje policja, 27-latek odpowiada za przestępstwo uszkodzenia ciała, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, jego czyn został zakwalifikowany jako „występek o charakterze chuligańskim”, co może jeszcze zaostrzyć wyrok.
Fala przemocy w Krotoszynie
To nie jedyny akt agresji, który wstrząsnął Krotoszynem w ostatnich dniach. W nocy z piątku na sobotę w centrum miasta doszło do kolejnej groźnej sytuacji. 26-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego zaatakował 49-letniego mężczyznę siekierą.
– Sprawca był nietrzeźwy, badanie wykazało u niego 0,66 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu – powiedziała asp. szt. Paulina Potarzycka, zastępca rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.
26-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i działał w warunkach recydywy. Sąd również w jego przypadku zastosował trzymiesięczny areszt. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.
Co dalej ze sprawą Ukraińca?
Na razie śledczy prowadzą dalsze czynności, a sąd zdecyduje o ostatecznym wymiarze kary dla 27-letniego obywatela Ukrainy. Sprawa budzi duże emocje, zwłaszcza że ofiarą padł ceniony lokalny przedsiębiorca.
- Uwaga! Kara 500 zł za brak aktualnego szczepienia psa przeciwko wściekliźnieW Polsce, zgodnie z art. 56 ustawy o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt, każdy posiadacz psa ma obowiązek zaszczepienia swojego pupila przeciwko wściekliźnie.
- Warszawa: 22-latek z Ukrainy zaatakował policjantkę podczas interwencji. Grożą mu 3 lata więzienia22-letni obywatel Ukrainy został zatrzymany po tym, jak podczas policyjnej interwencji na warszawskim Żoliborzu uderzył funkcjonariuszkę. Mężczyzna usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej policjanta i może spędzić
- Ogłoszono podatek od posiadania psów i kotów. Nowe obciążenia dla właścicieli zwierząt w 2025 rokuW 2025 roku niektóre gminy w Polsce podjęły decyzję o wprowadzeniu podatku od posiadania psów i kotów, co wywołało liczne kontrowersje i dyskusje wśród mieszkańców. W