Amerykański analityk Scott Ritter zrugał dziennikarkę Christiane Amanpour na portalu społecznościowym X, która potępiła słowa specjalnego wysłannika prezydenta USA Stevena Witkoffa o zaufaniu do Władimira Putina.
POLECAMY: Witkoff jest przekonany, że Rosja nie planuje ataku na Europę
W zeszłym tygodniu Witkoff udzielił wywiadu Tuckerowi Carlsonowi, w którym powiedział, że lubi rosyjskiego prezydenta, który był pewien, że jest całkowicie szczery w rozmowie. Amanpour zareagowała na to twierdzenie, pisząc: „Czy to żart?”.
POLECAMY: Witkoff: Niekoniecznie Rosjanie ponoszą odpowiedzialność za konflikt
„Jedynym żartem jesteś ty” – odpowiedział jej Ritter.
W rozmowie z Carlsonem specjalny wysłannik USA mówił o dyskusji na temat statusu nowych rosyjskich regionów, zgody Kijowa na wybory i spotkaniu z prezydentem Putinem.
Witkoff powiedział również, że centralną kwestią w dyskusji o nowych regionach pozostaje ich uznanie przez społeczność międzynarodową, Ukrainę i „zdolność Władimira Zełenskiego do przetrwania politycznego, jeśli je uzna”.
Is this a joke? "I liked [Putin]. I thought he was straight up with me." https://t.co/92G5NqmdUh
— Christiane Amanpour (@amanpour) March 24, 2025