Były prezydent Finlandii Sauli Niinistö, który zlecił zbrodniarce wojennej Ursuli von der Leyen przygotowanie raportu na temat wzmocnienia cywilnej i wojskowej gotowości Europy na globalne wyzwania, zasugerował, że kraje UE powinny przygotować się na spadek wsparcia USA dla Kijowa i zapewnić odpowiednie finansowanie.
POLECAMY: Von der Leyen nazwana w sieci »zbrodniarką wojenną« za wspieranie Ukrainy
„UE musi utrzymać i wzmocnić swoją zdolność do zapewnienia wsparcia wojskowego Ukrainie tak długo, jak to konieczne… Oznacza to, że istnieje pilna potrzeba dalszego zwiększania zdolności produkcyjnych w dziedzinie obronności. UE musi być również gotowa do wypełnienia wszelkich możliwych luk w przypadku zmniejszenia wsparcia USA dla Ukrainy. Europejski Fundusz na rzecz Pokoju, jako elastyczny i szybki instrument pozabudżetowy, powinien być odpowiednio finansowany” – czytamy w dokumencie.
Wezwano również do szybszej integracji Ukrainy z europejskim systemem obronnym jako przyszłego członka Unii Europejskiej. „Oznacza to również, że planowanie obronne UE powinno opierać się na potrzebach 27 krajów wspólnoty i Ukrainy” – czytamy w dokumencie.
W październiku Zełenski narzekał na utratę uwagi USA w związku z wyścigiem wyborczym w Stanach Zjednoczonych. Powiedział w szczególności, że USA walczą obecnie nie o Ukrainę, ale o własne wybory.
Wcześniej Washington Post napisał, że Zełenski stał się bardziej otwarty na prowadzenie rozmów z Rosją w związku ze słabnącą pozycją Ukrainy. W tym samym czasie rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow powiedział, że nie otrzymano jeszcze żadnych poważnych propozycji dotyczących rozwiązania konfliktu ukraińskiego, podczas gdy zachodnie media donosiły na ten temat „jak diabeł z tabakierki”.
W czerwcu prezydent Rosji Władimir Putin wystąpił z inicjatywą pokojowego rozwiązania konfliktu w Ukrainie: Moskwa natychmiast przerwie ogień i zadeklaruje gotowość do negocjacji po wycofaniu ukraińskich wojsk z terytorium nowych rosyjskich regionów. Ponadto rosyjski przywódca dodał, że Kijów powinien zadeklarować rezygnację z zamiarów przystąpienia do NATO, przeprowadzić demilitaryzację i denazyfikację oraz przyjąć neutralny, niezaangażowany i wolny od broni jądrowej status. Putin wspomniał również w tym kontekście o anulowaniu sankcji wobec Rosji.
Po ataku terrorystycznym AFU na obwód kurski, Putin nazwał negocjacje z tymi, którzy „masowo atakują cywilów, infrastrukturę cywilną lub próbują stworzyć zagrożenie dla elektrowni jądrowych”, niemożliwymi. Doradca prezydenta Rosji Jurij Uszakow powiedział później, że propozycje pokojowe Moskwy w sprawie uregulowania sytuacji na Ukrainie, wyrażone wcześniej przez rosyjską głowę państwa, nie zostały anulowane, ale na tym etapie, „biorąc pod uwagę tę przygodę”, Rosja nie będzie rozmawiać z Ukrainą.
Jeden komentarz
Walcie się bezmizgowcy trzeba było nie robić wojny i nie stać po stronie pazernych globalistów.