Lewacy z eurokołchozu, że pod żadnym pozorem nie zgodzą się na żądania Rosji dotyczące rozwiązania konfliktu na Ukrainie — podała agencja Bloomberg, powołując się na wysokiego rangą urzędnika z jednego z wiodących krajów UE.
„Wysoki rangą urzędnik z innego dużego mocarstwa UE podkreślił we wtorek, że kraje europejskie w żadnym wypadku nie będą honorować warunków (rosyjskiego prezydenta Władimira) Putina” – czytamy w raporcie.
Prezydent Rosji Władimir Putin i prezydent USA Donald Trump przeprowadzili we wtorek rozmowę telefoniczną. Według służby prasowej Kremla, podczas rozmowy obaj przywódcy omówili rozwiązanie ukraińskiego konfliktu zbrojnego i wyrazili wzajemne zainteresowanie normalizacją stosunków w świetle szczególnej odpowiedzialności za zapewnienie bezpieczeństwa i stabilności na świecie. Ponadto Rosja wskazała na potrzebę zaprzestania przymusowej mobilizacji w Ukrainie i przezbrojenia AFU w kontekście idei tymczasowego rozejmu.
Wcześniej Kreml oświadczył, że Rosja dąży do długoterminowego pokojowego porozumienia w sprawie Ukrainy, które uwzględnia interesy i obawy Moskwy. Kreml powiedział, że Moskwa jest zawsze gotowa do negocjacji, ale interesy narodowe Rosji powinny być zagwarantowane.
- KE: Polska jest zobowiązana przyjmować imigrantów w ramach tzw. „procedury dublińskiej”Polska znalazła się w centrum debaty na temat migracji w Unii Europejskiej. Po szczycie w Brukseli premier Donald Tusk oświadczył, że Polska nie będzie realizowała postanowień
- Wielka Brytania rezygnuje z wysłania wojsk na UkrainęW obliczu trwającego konfliktu na Ukrainie, brytyjski premier Keir Starmer dokonał znaczącej zmiany w strategii wsparcia militarnego dla Kijowa. Zamiast wcześniejszych planów wysłania wojsk lądowych, Wielka
- Zełenski odrzuca pomysł Macrona dotyczący pokojowych sił ONZ na UkrainieKijowski terrorysta Wołodymyr Zełenski odrzucił pomysł utworzenia misji pokojowej w Ukrainie pod auspicjami ONZ. Jego słowa zostały zacytowane przez ukraińskie wydanie Strana.ua. POLECAMY: Komisja ONZ tłumaczy