01-756 Warszawa ul. Przasnyska 6a lok 336a

Jak powinien zachować się klient restauracji podczas kontroli.

Wiele pytań, jakie do nas kierujecie, zmobilizowały nas do stworzenia poradnika dla klientów restauracji, którzy przebywają w niej podczas wizyty niechcianych gości.

Na podstawie zgłoszeń, jakie otrzymujemy od Was, mamy świadomość, że policja w czasie interwencji w otwartym lokalu gastronomicznym nabyła zwyczaju legitymowania klientów, którzy w nim przebywają.

Pamiętajcie zatem zawsze, że w przypadku gdy „MILICJANT” rozpoczyna interwencję, jest zobowiązany do podania podstawy legitymowania.

Najczęściej otrzymacie odpowiedź, iż podjęcie interwencji następuje w związku z podejrzeniem popełnienia wykroczenia z art. 116 kw.

Przypominamy: przepis ten mówi o karze za nieprzestrzeganie nakazów i zakazów.

Szanowni Państwo, naszym zdaniem za korzystanie z usług przedsiębiorcy, jaki działa w pełni legalnie i nie przestrzega bezprawnego LOCKDOWNU, nie może wam nic grozić. „MILICJA” co prawda może wobec Was wszczynać postępowanie wykroczeniowe z art. 116 § 1a k.w., ale uważamy, iż będzie to postępowanie bezpodstawne. Niestety ta instytucja stała się korporacją do represjonowania i zastraszania obywateli.

Jednym punktem zaczepienia, jaki posiadają, to brak maseczki. Wiemy ze bezprawny, ale do tych robotów niedocierający.

Zatem przyjmując, że tak się stanie i funkcjonariusz prowadząc interwencję mówi do Was w czasie, kiedy siedzicie przy stoliku, że grozi Wam mandat za brak maseczki, to musicie wiedzieć, że w bezprawnym Rozporządzeniu z dnia 21.12.2020 r. (Dz. U. poz. 2316 z późn. zm.), na jaki się funkcjonariusz powoła, co prawda zgodnie z Par. 27 ust. 1 pkt 2 lit. d: mamy rzekomo „obowiązek” zakrywać nos i usta w miejscach ogólnodostępnych, w tym m. in. w budynkach użyteczności publicznej, przeznaczonych na potrzeby gastronomii. Czytając jednak dalej to bezprawie z ust. 5 pkt 2 wynika, iż: odkrycie ust i nosa jest możliwe w przypadku: spożywania posiłków lub napojów w zakładach pracy lub budynkach o których mowa w ust. 1 pkt 2 lit. c i d.

No i co z tego wynika? A no to, że:

W czasie spożywania posiłku w restauracji, w której według „MILICJANTA” musimy posiadać zasłonięte ust i nosa podczas spożywania posiłku, nie mamy takiego obowiązku.

Jednak np. może się zdarzyć, że policja czynności wykonuje z wami w czasie, kiedy oczekujcie na posiłek, więc „MILICJANT” powie wam, ale teraz Pani/ Pan nie spożywa posiłku, zatem usta i nosa powinny być zakryte.

Zatem, aby wykluczyć taką możliwość, dobrze byłoby gdyby restaurator już od samego początku wejścia do lokalu poczęstował Was jakąś przekąską, co spowoduje, iż od samego początku będziecie w trakcie konsumpcji, co wykluczy insynuacje policji w tym zakresie.

Dobrym rozwiązaniem byłoby, aby restaurator na stoliku zawsze posiadał np. paluszki lub inne smakołyki w formie małego poczęstunku, które każdy z was, podczas oczekiwania na posiłek, będzie mógł konsumować. I tym sposobem mamy problem rozwiązany a „MILICJA” minę ma zwieszoną, bo nic Wam nie może zarzucić.

ZATEM, JAK WIDAĆ, NIC WAM NIE GROZI ZA KORZYSTANIE Z USŁUG LOKALI GASTRONOMICZNYCH I NIE BÓJCIE SIĘ Z NICH KORZYSTAĆ!

PAMIĘTAJCIE, TO OD NAS ZALEŻY, KIEDY FARSA PLANDEMII STRACHU SIĘ ZAKOŃCZY.

JEŚLI NIE BĘDZIEMY STOSOWAĆ BEZPRAWIA JAKO PRAWO I NIE BĘDZIEMY SIĘ BAĆ, DOPROWADZIMY DO TEGO, ŻE NIErząd ZAKOŃCZY TO ELDORADO BEZPRAWIA, JAKIE OBECNIE UPRAWIA.

Przypominamy o naszej akcji bezpłatnych porad prawnych z zakresu problemów z COVID.

Jeśli potrzebujesz pomocy napisz do nas na adres:  covid@legaartis.pl lub zadzwoń: 22 266 86 18 lub 579636527

Na Państwa zlecenie, które nie wchodzi w zakres porady pro bono, możemy podjąć się przygotowania indywidualnych pism takich jak: odwołania od decyzji, sprzeciwów od wyroków nakazowych, wniosków o uchylenie mandatu, zawiadomień do organów ścigania, pism do pracodawcy w związku z bezprawnym przymuszaniem do zasłaniania ust i nosa w zakładach pracy.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Anonimowe wsparcie bitcoin:

1Akmc9RbB476W4JpavbQf9sAEB8C7iWcn9

Wsparcie paypal:

paypal.me/legaartis

Dane do przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

#covid #maski #zasłanianieustinosa #ustawamaseczkowa #116 #mandat #legaartis #GASTRO #otwieraMY #bary #lokale

Zostaw Komentarz

Godziny

PONIEDZIAŁEK 11-19
WTOREK 8-16
ŚRODA 11-19
CZWARTEK 11-19
PIĄTEK 8-16
SOBOTY INDYWIDUALNIE USTALONE KONSULTACJE

Adres

01-756 Warszawa
ul. Przasnyska 6a lok 336a
579 636 527
22-266-86-18
kontakt@legaartis.pl

Newsletter

Otrzymuj najnowsze aktualizacje i oferty.

Design by GI - LEGA ARTIS 2020 © ALL RIGHTS RESERVED