Pracowniku przypominamy, iż pracodawca nie może was zmusić do wykonania testu genetycznego PCR.

Na początek zaczniemy od wykładni prawa w tym zakresie i tak:

Art. 16 ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta Dz. U. 2009 Nr 52, poz. 417 tj. Dz. U. z 2020 r. poz., 849, którego brzmienie jest następujące:

[Prawo pacjenta do wyrażenia zgody na świadczenia]

Pacjent ma prawo do wyrażenia zgody na udzielenie określonych świadczeń zdrowotnych lub odmowy takiej zgody, po uzyskaniu informacji w zakresie określonym w art. 9 tj.: Informacji o stanie zdrowia pacjenta, rozpoznaniu, proponowanych oraz możliwych metodach diagnostycznych i leczniczych, dających się przewidzieć następstwach ich zastosowania albo zaniechania, wynikach leczenia oraz rokowaniu, w zakresie udzielanych przez tę osobę świadczeń zdrowotnych oraz zgodnie z posiadanymi przez nią uprawnieniami.

Stwierdzić jednoznacznie należy, iż pracodawca bez Waszej zgody nie może was zmusić do testowania się na rzekomy COVID.

Zachowanie pracodawców oraz (NIE)rządu w tym zakresie jest również sprzeczne z ustawą o zawodzie lekarza oraz Europejską Konwencję o Ochronie Praw Człowieka ? jej art., 8 który posiada brzmienie:

[Prawo do poszanowania życia prywatnego i rodzinnego]

1. Każdy ma prawo do poszanowania swojego życia prywatnego i rodzinnego, swojego mieszkania i swojej korespondencji.

2. Niedopuszczalna jest ingerencja władzy publicznej w korzystanie z tego prawa, z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez ustawę i koniecznych w demokratycznym społeczeństwie z uwagi na bezpieczeństwo państwowe, bezpieczeństwo publiczne lub dobrobyt gospodarczy kraju, ochronę porządku i zapobieganie przestępstwom, ochronę zdrowia i moralności lub ochronę praw i wolności innych osób.

Żądanie od pracownika przeprowadzenie na swojej osobie eksperymentu naukowego stoi w sprzeczności z art. 32 § 1 [Obowiązek uzyskania zgody pacjenta na badanie lub inne świadczenia zdrowotne] ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty, Punktem 1 Kodeksu Norymberskiego,  art. 39 Konwencji Genewskiej, art. 7 Międzynarodowego Paktu Praw Obywatelskich i Politycznych, oraz art. 5, oraz art. 15 Konwencji o prawach człowieka i biomedycynie.

Zasadnym będzie w tym miejscu stwierdzenie, iż przymuszanie pracownika do określonego zachowania, jest całkowicie bezprawne i nieuzasadnione oraz stanowi przekroczenie uprawnień, tym bardziej że art. 221 kodeksu pracy zabrania pracodawcy prowadzenia jakichkolwiek rozmów z pracownikiem o jego stanie zdrowia.

Niestety nie można zgodzić się z prezentowanym pracodawcę stanowiskiem w tym zakresie jakoby test naukowy PCR miał zastosowanie do wykrywania obecności COVID ? 19.

W tym miejscu stwierdzić należy, iż wynalazcą technologii łańcuchowej polimerazy ? PCR jest zdobywca Nagrody Nobla w dziedzinie chemii ? Kary Mullis. Ten utytułowany biochemik od samego początku miał wątpliwości, o jakich mówił otwarcie co do zastosowania technik PCR przy wykrywaniu infekcji wirusowej.

Stwierdzić należy, iż pierwotnym zastosowaniem tej techniki było i nadal jest wykorzystywane do produkcji, replikacji sekwencji DNA, a nie jako narzędzie do diagnostycznego wykrywania wirusa tak jak to teraz jest czynione.

Test PCR przeznaczony jest jedynie do procedur badawczych. Jak wynika z danych ogólnodostępnych test PCR jest niezwykle czuły niespecyficzny i daje również dodatnie wyniki w przypadku zakażeń innymi czynnikami chorobowotwórczymi takimi jak: wirus grypy A i B, wirus para grypy typ2, wirus RSV B adenowirusy, Mycoplazma pneumoniae, Chlamydia pneumoniae.

Stwierdzić należy z danych ogólnodostępnych, iż test PCR nigdy nie był naukowo zweryfikowany, nie spełnia też koniecznych dla tego typu badań ?Postulatów Kocha” (np. ,,Drobnoustrój, wyosobniony od chorej osoby, po wprowadzeniu do osoby zdrowej musi wywołać tę samą chorobę”).

Jak wynika zatem z powyższego pozytywny wynik niestanowi podstawy do rozpoznania aktywnej infekcji SarsCov-2 (zakażenia), a niespecyficzne objawy kliniczne (temperatura powyżej 38 °C, dreszcze, złe samopoczucie, bóle mięśniowe, przejściowe zaburzenia węchu i smaku, suchy kaszel, duszność) mogą być związane z zakażeniem innymi wirusami, czy bakteriami.

A zatem stwierdzenie, iż jest to jedynie eksperyment naukowo – badawczy, na jaki uczestnicząca w nim osoba musi wyrazić zgodę, jest w pełni zasadny.

Ponadto zauważyć należy, iż sekwencje genetyczne stosowane w PCR do wykrywania podejrzanego SARS-CoV-2 oraz do diagnozowania przypadków choroby i śmierci przypisywanej Covid-19 są obecne w dziesiątkach sekwencji samego genomu człowieka oraz w sekwencjach około stu drobnoustrojów. Obejmuje to inicjatory lub startery, najbardziej rozległe fragmenty pobrane losowo z ich rzekomego ?genomu?, a nawet tak zwane ?geny docelowe?, rzekomo specyficzne dla ?nowego koronawirusa?.  

Wniosek z tego jest tylko jeden test PCR uznać należy za bezwartościowy i wszystkie dotychczas uzyskane ?pozytywne? wyniki powinny być naukowo unieważnione. Jeden z przodujących światowych ekspertów w dziedzinie PCR Stephen Bustin mówi, że w pewnych warunkach każdy może uzyskać wynik pozytywny. Zatem żądanie Państwa wykonania przez pracownika testu  oparte jedynie na przekazie medialnym stworzonym na potrzeby danej sytuacji przekraczała poza granice norm społecznych oraz prawa ustanowionego i powszechnie obowiązującego.

Zagłębiając się jeszcze szerzej w materiałach ogólnodostępnych na temat testu PCR stwierdzić należy na podstawie raportu ?Can you prove that there are pathogenic viruses?? dostępnego  stronie internetowej -www.dsalud.com), że test RT-PCR nie wykrywa tzw. SARS-CoV-2, ale fragmenty ludzkiego RNA i fragmenty licznych mikrobów, a zatem powoływanie się przez Państwa na ważny interes społeczny i konieczność przeprowadzania testów, jakie nie służą do wykrywania niewyizolowanego wirusa, jest poniżej wszelkiej krytyki i norm społecznych oraz stanowi jedynie próbę psychomanipulacji, a nie walkę o zmniejszenie się zjawiska rozprzestrzeniania się wirusa wśród pracowników.

Już na samym końcu stwierdzić należy, iż zachowanie Pracodawcy w zakresie żądania od pracowników wykonania na swojej osobie eksperymentu naukowego nie może stanowić polecenia służbowego, co wynika z powyżej powołanych przepisów i porządku prawnego na terenie RP oraz na podstawie art. 211 ust. 2 kodeksu pracy.

Tym samym uznać należy, iż brak jest również podstaw prawnych do ukarania pracownika karami porządkowymi za nie wykonie ?polecenia służbowego?, jakie wynikają z art. 108 kodeksu pracy, ponieważ polecenie to jest sprzeczne z prawem a zachowanie pracodawcy w takim przypadku, jest bezprawne.

W tym miejscu również należy zwrócić uwagę, iż wprowadzany przez Państwa pracodawców ?obowiązek? wykonywania testów przez pracowników, jaki często pracodawcy próbują uregulować art. 211 § 1 pkt 4 kodeksu pracy, narusza obowiązujący porządek pracy, o jakim mowa w art. 218. § 1a. k.k., który stanowi, iż: Kto, wykonując czynności w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, złośliwie lub uporczywie narusza prawa pracownika wynikające

ze stosunku pracy lub ubezpieczenia społecznego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Autor w tym miejscu pragnie zwrócić uwagę na fakt, iż ewentualne naruszenia powyżej zaprezentowanego stanowiska oraz art. 25 ust. 1 w jakiejkolwiek formie: nakłaniania, przymuszania, podstępu, wprowadzania w błąd czy też wszelkich form przymusu mogą wiązać się z konsekwencjami na gruncie: art. 192 kk., art. 156 kk., art. 157 kk., art. 157a kk., 160 kk., 191 kk., art. 444 § 1 i 2 kc. w zw. z art. 445 § 1 kc.

Powoływanie się przez Pracodawcę na wytyczne Ministerstwa Zdrowia nie mają żadnego umocowania prawnego, ponieważ jak wynika z orzecznictwa SO w Krakowie, jakie zostało wydane w sprawie III Kp 354/20, w którym Sędzia Joanna Makarska uznała, że prezydent Andrzej Duda i inni politycy, przyjeżdżając w środku pandemii na Wawel i nie zachowując dystansu nie, złamali prawa, bo rozporządzenia Rady Ministrów w  sprawie covidowych nakazów i zakazów są niekonstytucyjne.

Tym samym stwierdzić, iż orzecznictwo w tym zakresie jednoznacznie wskazuje, iż działania Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Zdrowia, którzy wspólnie i w porozumieniu wydajną szereg rozporządzeń covidowych są zwykłym działaniem inkwizycyjnym, jakie nie jest dopuszczalne w Państwie prawa.

 (por. Wyrok WSA w Warszawie pod sygn. VII SA/Wa 1506/20, Wyrok WSA w Warszawie z 2021-01-13 VII SA/Wa 1624/20).

Powyższe stanowisko w tym zakresie potwierdza również PIP.

Cały artykuł w tym temacie znajduje się w poniższym linku:

Zatem proszę Państwa jako pracownik, aby w następnych tego typu akcjach działali Państwo z poszanowaniem prawa, a nie stosował przymus, represjonowanie oraz zastraszanie pracowników i zaprzestali Państwo wydawania bezprawnych poleceń służbowych, jakie naruszają prawo powszechnie obowiązujące, gdyż zgodnie z formułą  Radbrucha, ? która głosi, że jeśli norma prawna w drastyczny sposób łamie podstawowe normy moralne, to nie obowiązuje (łac. lex iniustissima non est lex).

Jeśli nie umiesz samodzielnie sporządzić pisma, zgłoś się do nas.

NIE DAJ ZROBIĆ Z SIEBIE NIEWOLNIKA NA PODSTAWIE PRAWA, JAKIE NIE JEST PRAWEM.

————————————————————————–

Przypominamy, o naszej akcji bezpłatnych porad prawnych z zakresu problemów z COVID.

Na zlecenie indywidualne klienta nasza Kancelaria przygotuje również wszelkie pisma w zakresie spraw związanych z COVID.

Jeśli potrzebujesz pomocy, napisz do nas na adres @: covid@legaartis.pl lub zadzwoń 579636527 lub 222668618

Informujemy, iż porada prawna udzielana jest każdemu klientowi bezpłatnie.

Na Państwa zlecenie, które nie wchodzi w zakres porady pro bono, możemy podjąć się przygotowania indywidualnych pism takich jak: odwołania od decyzji, sprzeciwów od wyroków nakazowych, wniosków o uchylenie mandatu, zawiadomień do organów ścigania, pism do pracodawcy w związku z bezprawnym przymuszaniem do zasłaniania ust i nosa, wykonywaniem testów czy też szczepienia, itp.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Anonimowe wsparcie Bitcoin:
bc1qfl2rqa97lknlrfgs9c9qqjp5ftqtkv7wf4q0at

Anonimowe wsparcie Ethereum:
0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Wsparcie paypal:
https://paypal.me/legaartis

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: ?darowizna na działalność?
IBAN: PL04102039030000140201226752

Jesteśmy do Waszej dyspozycji:
Pn. ? czw.: 11:00 ? 17:00
Piątek: 10:00 ? 15:00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

#covid #maseczki #zasłanianieustinosa #rozporządzenie #legaartis #art116 #obowiązekzasłanianiaustinosa #pandemia #stopcovid #kwarantanna #szczepionka #Pfizer #Moderna #AstraZeneca #GMO #NarodowyProgramSzczepień #MinisterstwoZdrowia #COVID #C-19 #pandemia #szczepienia

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version