Chiński reżim powiedział, że jego kontrowersyjny instytut wirusologii nie ma żadnego związku z wojskiem, ale instytut współpracował z przywódcami wojskowymi nad projektem sponsorowanym przez rząd przez prawie dekadę .
Wuhan Instytut Wirusologii (WIV) uczestniczył w projekcie, sponsorowany przez National Science Foundation Natural Chin (NSFC) -a reżim finansowane badania naukowe instytucji od 2012 do 2018. Projekt składał się z zespołem pięciu wojskowych i eksperci cywilni, którzy prowadzili badania w laboratoriach WIV, laboratoriach wojskowych i innych laboratoriach cywilnych, prowadząc do „odkrycia patogenów zwierzęcych [czynników biologicznych powodujących choroby] u dzikich zwierząt”.

WIV znajduje się w mieście Wuhan w środkowych Chinach, strefie zero pandemii COVID-19. Jako instytucja zajmująca się zaawansowaną wirusologią, WIV posiada jedyne laboratorium P4 – laboratorium o najwyższym poziomie bezpieczeństwa biologicznego – w Chinach i największym repozytorium koronawirusów nietoperzy w Azji . KPCh (Komunistyczna Partia Chin) wirus , powszechnie znany jako nowy koronawirus, to „96 procent identyczności na poziomie całego genomu koronawirusa nietoperza” – napisali chińscy naukowcy w artykule badań ( pdf ) opublikowanym w lutym 2020 r.

W ostatnich miesiącach chińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Shi Zhengli, wirusolog z WIV nazywany „Bat Woman” za swoje badania nad koronawirusami pochodzenia nietoperzy, zaprzeczyli istnieniu związku między WIV a wojskiem i powiedzieli, że żaden badacz WIV nie został zakażony COVID-19 .

Jednak według dochodzenia przeprowadzonego przez Departament Stanu USA „ kilku badaczy z WIV zachorowało jesienią 2019 roku , przed pierwszym zidentyfikowanym przypadkiem epidemii, z objawami zgodnymi zarówno z COVID-19, jak i typowymi chorobami sezonowymi”.

„WIV angażuje się w tajne badania, w tym eksperymenty na zwierzętach laboratoryjnych, w imieniu chińskiego wojska od co najmniej 2017 roku”, czytamy w arkuszu informacyjnym Departamentu Stanu.

Jednak Shi zaprzeczył, że WIV prowadziła badania z chińskim wojskiem. „Nie znam żadnej pracy wojskowej w WIV. Ta informacja jest nieprawidłowa ”, powiedział Shi podczas publicznego seminarium internetowego 23 marca. Shi nie wspomniał, że WIV był używany przez chiński wojskowy zespół medyczny na początku 2020 roku do opracowywania szczepionek COVID-19.

Shi powiedział magazynowi Science w lipcu 2020 r., Że nie doszło do wycieku patogenów ani infekcji personelu. Magazyn poinformował, że według Shi „nie ma„ zakażenia zerowego ”wśród pracowników lub studentów zakażonych SARS-CoV-2 [nowy koronawirus 2019] lub wirusami powiązanymi z SARS”.

Pod koniec marca zagraniczne chińskie media podały, że trzech pracowników WIV zaczęło mieć objawy podobne do COVID-19 już w listopadzie 2019 r. Wkrótce potem chińskie państwowe media China News poinformowały, że wiadomości były oparte na plotkach.

China News poinformowało, że chiński specjalista powiedział zespołowi śledczemu WHO – który odwiedził Chiny w lutym w celu zbadania pochodzenia wirusa CCP – że przypadki z 2019 r. Dotyczyły pacjentów w szpitalach związanych z WIV, a nie członków personelu WIV.


Współpraca wojskowo-cywilna
NSFC umieściło wyniki badań nad patogenami zwierzęcymi na swojej stronie internetowej 1 lutego 2018 r. Stwierdzono również, że w ramach projektu „odkryto ponad 1640 rodzajów nowych wirusów przy użyciu technologii metagenomiki”, a badania zostały przeprowadzone przez cywilny i wojskowy zespół.

58-letni Cao Wuchun, członek zespołu wojskowego projektu, jest pułkownikiem i czołowym epidemiologiem w chińskiej armii. Od września 2017 r. Jest pracownikiem naukowym Akademii Wojskowych Nauk Medycznych, ale pracuje tam od 21 lat. Pełnił funkcję dyrektora akademii od 2007 do 2017, zgodnie z jego oficjalnym życiorysem. Cao służył w zespole jako zastępca dowódcy generała dywizji Chen Wei , czołowego chińskiego eksperta w dziedzinie broni biologicznej.

26 stycznia 2020 r. Cao towarzyszył Chenowi do Wuhan i objął dowództwo nad WIV. Chińskie media państwowe donosiły wówczas, że głównym celem przejęcia władzy przez wojsko było opracowanie szczepionki przeciwko wirusowi KPCh.

Cao współprowadził również projekt NSFC wraz z Shi (wirusologiem WIV), a zespół Chen-Cao przejął WIV, gdy w Wuhan wybuchła pandemia COVID-19.
Pozostałymi trzema liderami zespołu projektu NSFC byli Liang Guodong, Zhang Yongzhen i Xu Jianguo, badacze z Chińskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC). Wśród nich Xu był liderem projektu lub kierownikiem pozostałych czterech członków zespołu.

Xu (69 lat) jest dyrektorem kluczowego laboratorium stanowego CDC ds. Zapobiegania chorobom zakaźnym i ich kontroli, stypendystą Chińskiej Akademii Inżynierii i dyrektorem Instytutu Badawczego Zdrowia Publicznego na Uniwersytecie Nankai. W życiorysie Xu stwierdza się, że otrzymał on 987 820 dolarów dofinansowania z NSFC na projekt.

Jako jeden z czołowych chińskich specjalistów od wirusów Xu udał się do Wuhan, aby na początku 2020 roku służyć jako lider zespołu . 14 stycznia 2020 r. Xu powiedział chińskiemu magazynowi Science: „Wszystkie bliskie kontakty 763 nie są zarażone. Pandemia nie jest poważna i może ustać w przyszłym tygodniu, jeśli nie będzie już nowej infekcji ”.

W rzeczywistości ludzie z Wuhan zaczęli tłoczyć się w szpitalach z powodu objawów zapalenia płuc od początku stycznia 2020 r., Ale reżim odmówił uznania, że wirus może przenosić się między ludźmi do 20 stycznia 2020 r. Późne ogłoszenia oszukały ludzi do podróżowania i pozwoliły wirusowi rozprzestrzeniać się po całym świecie z Wuhan.


Shi, lat 56, kieruje Centrum Pojawiających się Chorób Zakaźnych przy WIV. W 2000 roku uzyskała stopień doktora nauk wirusologicznych na Uniwersytecie Montpellier II we Francji, po czterech latach studiów.

Shi zaczął badać koronawirusy, gdy Chiny cierpiały na wybuch epidemii ostrego zespołu oddechowego (SARS) w 2002 i 2003 roku.

Władze Pekinu stwierdziły, że wirus SARS został przeniesiony z cywetów (zwierzę jedzące mięso) na ludzi w prowincji Guangdong w południowych Chinach w listopadzie 2002 r. I rozprzestrzenił się na inne chińskie miasta i sąsiedni Hongkong, ponieważ reżim nie pozwolił ludziom rozmawiać o tej zaraźliwej choroba w ciągu pierwszych dwóch miesięcy. SARS ostatecznie zabił co najmniej 774 osoby i zainfekował 8096 osób z 31 krajów.

Chińska państwowa telewizja CCTV zgłosiła 29 grudnia 2017 r., Że Shi i jej zespół nie wierzyli, że cywety są naturalnymi gospodarzami SARS i są tylko pośrednimi gospodarzami. Zaczęli badać nietoperze z różnych regionów Chin w 2004 roku.

W 2011 roku zespół Shi wykrył wirusa podobnego do SARS u nietoperzy żyjących w jaskini w prowincji Yunnan w południowo-zachodnich Chinach. Następnie nazwali tego wirusa „WIV1” i przeprowadzili dalsze badania. CCTV nie zgłosiło szczegółów wirusa, ale powiedział, że zespół Shi kontynuował pobieranie próbek z tej samej jaskini przez pięć lat.

Od 2015 roku zespół Shi publikuje wyniki swoich testów w międzynarodowych magazynach, w tym Virologica Sinica, Nature i Lancet.

Kilka tygodni po tym, jak chiński reżim publicznie ogłosił wybuch epidemii COVID-19, Shi i jej zespół opublikowali artykuł w Nature, łączący COVID-19 z nietoperzami.

Zespół Shi odkrył koronawirusa nietoperzy u nietoperzy, które zebrały z opuszczonej kopalni miedzi w miasteczku Tongguan w hrabstwie Mojiang w prowincji Yunnan. Badacze z WIV odwiedzali kopalnię przez kilka dni, nawet po tym, jak sześciu pracowników zaraziło się podczas pracy.

15 lipca 2020 roku wirusolog Jonathan Latham i biolog molekularny Allison Wilson z Ithaca w stanie Nowy Jork opublikowali artykuł w Independent Science News po przetłumaczeniu 66-stronicowej pracy magisterskiej Li Xu, chińskiego lekarza, który leczył górników i wysłał próbki tkanek do WIV w celu przetestowania.

Teza Li została złożona w maju 2013 r. Napisał, że sześciu górników usunęło odchody nietoperzy z kopalni w kwietniu 2012 r. Po 14 dniach pracy wszyscy pracownicy czuli się chorzy z poważnymi objawami, takimi jak wysoka gorączka, suchy kaszel i bóle kończyn. .

Uniwersytet Medyczny w Kunming, Szkoła Medycyny Klinicznej, gdzie Li studiował, przyjmował i leczył górników. Ostatecznie trzech górników zginęło. Ich próbki zostały przesłane do WIV w celu dalszego zbadania.

—————————————————————

Przypominamy, o naszej akcji bezpłatnych porad prawnych z zakresu problemów z COVID. Na zlecenie indywidualne klienta nasza Kancelaria przygotuje również wszelkie pisma w zakresie spraw związanych z COVID.

Jeśli potrzebujesz pomocy, napisz do nas na adres @: [email protected] lub zadzwoń 579636527, 222668618

Informujemy, iż porada prawna udzielana jest każdemu klientowi bezpłatnie.

Na Państwa zlecenie, które nie wchodzi w zakres porady pro bono, możemy podjąć się przygotowania indywidualnych pism takich jak: odwołania od decyzji, sprzeciwów od wyroków nakazowych, wniosków o uchylenie mandatu, zawiadomień do organów ścigania, pism do pracodawcy w związku z bezprawnym przymuszaniem do zasłaniania ust i nosa, wykonywaniem testów czy też szczepienia, itp.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Anonimowe wsparcie Bitcoin:
1Akmc9RbB476W4JpavbQf9sAEB8C7iWcn9

Anonimowe wsparcie Ethereum:
0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Wsparcie paypal:
https://paypal.me/legaartis

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: “darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Jesteśmy do Waszej dyspozycji:
Pn. – czw.: 11:00 – 17:00
Piątek: 10:00 – 15:00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

links: https://www.zerohedge.com/covid-19/evidence-reveals-military-team-collaborated-lab-where-covid-19-pandemic-originated

Zostaw Komentarz