Witamy,

Kochani od kilku dni przesyłacie do nas pytania co będzie się działo w sytuacji kiedy nie przestrzegacie kwarantanny granicznej.

W związku z tym postanowiliśmy wydać w opracowaniu na podstawie pytań, jakie otrzymujemy dla Państwa poradnik w tym zakresie.

  1. Przylatuję z zagranicy i nie przestrzegam kwarantanny i co dalej?

W przypadku nieprzestrzegania kwarantanny granicznej przez osoby powracające na podstawie bezprawnie przekazanej notatki do sanepidu przez milicję zostanie wszczęte postępowanie administracyjne, jakie będzie zmierzało do nałożenia kary administracyjnej oczywiście bez uprawnienia PPIS, ponieważ utracił on moc nakładania tego typu kar z dniem 28 listopada 2020 roku.

Piszemy o tym tutaj:

  1. Czy policja będzie mnie kontrolować?

Tak policja będzie dokonywała kontroli osób przebywających w areszcie domowym. Ciężko jest określić czy będzie to kontrola raz dziennie, czy kilka, ponieważ to zależy od milicjanta.

  1. Jak się w przypadku powrotu do domu, pod jakim stoi policja?

Zalecamy zachowanie normalne bez emocji oraz wszczynania dyskusji z milicjantem, jaki podjął interwencję wobec nas. Należy okazać dowód, aby mógł on ustalić nasza tożsamość a w przypadku pojawienie się pytań dlaczego Państwo nie przebywacie w izolacji, jaką macie zastosowaną z powodu przyjazdu do kraju wystarczy odpowiedzi, że kwarantanna jest nielegalna (można w tym miejscu podeprzeć się opinią prawną, jaka możecie Państwo zamówić w naszej Kancelarii) co powoduje, iż nie jesteście zobowiązani jej przestrzegać, ponieważ zgodnie z art. 2 ust 20 i 21 ustawy z dnia 05 grudnia 2008 roku o zapobieganiu [?] nie mogę być osobą zakwalifikowaną do statusu osoby chorej lub podejrzanej o zachorowanie.

  1. Czy w przypadku kilku kontroli milicji przez okres trwania kwarantanny i przekazania notatki do sanepidu będzie wobec mnie toczonych kilka postępowań administracyjnych?

Nie sanepid pomimo kliku bezprawnie otrzymanych notatek prowadzi jedno postępowanie, w jakim próbuje nałożyć bez umocowania prawnego karę administracyjną.

  1. Czy w przypadku nałożenia kary administracyjnej muszą ją zapłacić, aby posiadać prawo odwołania się od decyzji?

Nie kary administracyjnej nie trzeba płacić, aby móc się od niej odwołać.

Najważniejsze jest to, aby w terminie 7 dni od dnia otrzymania decyzji złożyć wniosek o wstrzymanie natychmiastowej wykonalności decyzji w zakresie egzekucji kary a wraz z takim wnioskiem złożyć odwołanie od decyzji, jaką wydał PPIS.

  1. Czy oprócz postępowania administracyjnego coś mi jeszcze grozi?

W związku z bezprawnym ograniczeniem wolności obywateli przylatujących do Polski prócz postępowania administracyjnego milicja może równorzędnie wszcząć postępowania o wykroczenie z art. 116 § 1a k.w.

Oczywiście prowadzenie postępowania przez milicję w zakresie art. 116 § 1a k.w. jest również bezprawne, ponieważ zgodnie z art. 1 ust 1 Ustawy Kodeks wykroczeń Odpowiedzialności za wykroczenie podlega ten tylko, kto popełnia czyn społecznie szkodliwy, zabroniony przez ustawę obowiązującą w czasie jego popełnienia pod groźbą kary aresztu, ograniczenia wolności, grzywny do 5.000 złotych lub nagany.

W związku z tym iż kwarantann graniczna jest wprowadzona na podstawie rozporządzenia w stanie ?zwykłym?, do jakiego należy zaliczyć stan epidemii uznać, należy na podstawie licznego orzecznictwa Sądów Administracyjnych, iż został wprowadzona z przekroczeniem uprawnień przez Radę Ministrów i jest sprzeczna z art. 31 ust 3 Konstytucji RP, art. 32 Konstytucji RP, art. 41 Konstytucji RP oraz art. 52 Konstytucji RP, a także art. 2 ust 20 i 21 ustawy z dnia 05 grudnia 2008 roku o zapobieganiu […] (Dz.U. 2008 nr 234 poz. 1570 z późn. zm.)

W związku z powyższym nieprzestrzeganie bezprawnie nałożonej kwarantanny granicznej na osoby przylatujące do Polski nie stanowi wykroczenie, a zatem nieuzasadnione byłoby przyjmowanie mandatu.

W przypadku odmowy przyjęcia mandatu milicja po przesłuchaniu osoby, w stosunku do której jej zdaniem istnieje podejrzenie popełnienia wykroczenia, skieruje sprawę do Sądu, jaki może wydać wyrok nakazowy, od jakiego należy wnieść sprzeciw lub wyda postanowienie o odmowie wszczęcia postępowania sądowego.

Warto w tym miejscu dodać, iż złożenie wyjaśnień przez osobę podejrzaną o popełnienie wykroczenia można odbyć się w formie pisemnej na podstawie art. 54 § 7 kpow co zwalnia z obowiązku stawiennictwa osobistego na czynności.

  1. Czy należy podawać prawidłowe dane straży granicznej?

Tak należy podawać prawidłowe dane Straży granicznej, ponieważ za podanie fałszywych danych grozi odpowiedzialność karna. 

  1. Jak wygląda orzecznictwo w sprawie decyzji PPIS

Sprawdzić orzecznictwo w tym zakresie można klikając link:

https://bip.warszawa.wsa.gov.pl/1052/informacja-w-sprawach-dotyczacych-kar-nalozonych-przez-organy-inspekcji-sanitarnych.html?fbclid=IwAR3EdfJ89ja1h5s296gyWrE4f-rt6E8g5_coMsssMmVPQs3lgl9ajIUjJIg

9. Czy osoby u jakich będę przebywał podczas pobytu w Polsce, są również objęte kwarantanną?

Nie osoby, u których przebywa osoba przylatująca nie przebywają w kwarantannie.

Mamy nadzieję, że ten poradnik pomoże Państwu odnaleźć się w tym całym galimatiasie bezprawia, jakie od ponad roku funduje nam (NIE)rząd Morawieckiego.

Informujemy, iż nasza Kancelaria świadczy pomoc prawną dla osób nieprzestrzegających tego bezprawia.

Kochani uprzejmie informujemy, iż nie udzielamy pomocy osobą, które przyjęły pierwszą dawkę zastrzyku eutanazji i przylatują do Polski, ponieważ dzięki takim osobom mamy obecny Apartheid.

Wspomóż naszą walkę o wolność, poprze wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

????????????????????????

Przypominamy, o naszej akcji bezpłatnych porad prawnych z zakresu problemów z COVID.

Na zlecenie indywidualne klienta nasza Kancelaria przygotuje również wszelkie pisma w zakresie spraw związanych z COVID.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Anonimowe wsparcie Bitcoin:
bc1qfl2rqa97lknlrfgs9c9qqjp5ftqtkv7wf4q0at

Anonimowe wsparcie Ethereum:
0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: ?darowizna na działalność?
IBAN: PL04102039030000140201226752

Dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

2 komentarze

  1. „można w tym miejscu podeprzeć się opinią prawną, jaka możecie Państwo zamówić w naszej Kancelarii” – ile taka opinia kosztuje i w jakim czasie jest dostarczana? Dzięki.

Napisz Komentarz

Exit mobile version