Witamy wszystkich urlopowiczów odpoczywających poza naszymi granicami.

Kwarantanna dla powracających którzy nie mają testu lub nie są „zaszczepieni”, jest NIEZGODNA Z PRAWEM. 

Nie panikuj jak, skontaktuj się z nami jeśli masz problem tel. 579636527.

W związku z dużą ilością pytań, jaką dostajemy w sprawie kwarantanny dla powracających z zagranicy, postanowiliśmy ponownie wyjaśnić tę kwestię w poście tak, aby każdy, mógł się z nim zapoznać, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że odszukanie jego może być problematyczne w ilości tego, co jest przez nas publikowane.

Dlatego bardzo prosimy, abyście także Państwo udostępnili ten materiał wszędzie gdzie się, da tak, aby każdy, kto powraca z wakacji lub innego wyjazdu do kraju miał świadomość.

Podstawą do naszego stwierdzenia nielegalności kwarantanny dla powracających jest art. 2 ust 20 i 21 ustawy z dnia 05 grudnia 2008 roku o zapobieganiu […] z późniejszymi zmianami.

Zgodnie z powyżej powołanym przepisem kwarantanna może być jedynie nałożona na osobę, która posiada stwierdzaną chorobę zakaźną lub posiadała bezpośredni kontakt ze źródłem zakażania.

Bezprawna jest w tym zakresie również zastosowana segregacja sanitarna jak, wyłącza spod tego bezprawia jak to rząd nazywa „obowiązku” osoby, które posiadają test lub są zaszczepione.

Zgodnie z polskim prawem takie działanie rządu jest sprzeczne z Konstytucją, która mówi, że wszystkie osoby są równe wobec prawa.

Zasadnym w tym miejscu będzie przypomnienie informacji Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych  z dnia 21.12.2020 r. w sprawie komunikatu Europejskiej Agencji Leków dot. rekomendacji wydania warunkowego pozwolenia na dopuszczenie do obrotu dla szczepionki Comirnaty wyprodukowanej przez firmę Pfizer BioNTech, w której to jest jednoznacznie stwierdzone, iż: „Wpływ szczepień Comirnaty na rozprzestrzenianie się wirusa w społeczeństwie nie jest jeszcze poznany. Na tym etapie badań nie wiadomo jeszcze, ile zaszczepionych osób może nadal być w stanie przenosić i rozprzestrzeniać wirusa. Obecnie nie ustalono, jak długo trwa ochrona zapewniona przez Comirnaty. Osoby zaszczepione w badaniu klinicznym będą obserwowane przez 2 lata, aby zebrać więcej informacji na temat czasu trwania ochrony”.

Bezprawne jest również żądanie od powracających z zagranicy wyniku testu PCR, jaki może zwolnić z bezprawnie nakładanej na takie osoby kwarantanny.

Nasze stanowisko, jakie prezentujemy w tym artykule, jest poparte licznymi wyrokami WSA. W tym miejscu powołamy się na jeden z nich, w którym to Sąd stwierdza, iż Kwarantanna dla powracających jaka (NIE)rząd wprowadził, jest bezprawna. (patrz: Wyrok WSA w Warszawie z 2021-01-13 VII SA/Wa 1624/20)

Teraz zadacie pytanie: W takim razie jak postąpić?

Odpowiedź jest prosta zupełnie normalnie podać swoje dane służbie granicznej na lotniku udać się do domu i żyć jak wolny człowiek, korzystając ze swoich konstytucyjnych praw wolności.  

Jak wynika z powyższego brak, jest podstawy prawnej, aby wobec każdej osoby powracającej z zagranicy stosować kwarantannę.

—————————————————————–

Przypominamy, o naszej akcji bezpłatnych porad prawnych z zakresu problemów z COVID.

Na zlecenie indywidualne klienta nasza Kancelaria przygotuje również wszelkie pisma w zakresie spraw związanych z COVID.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Anonimowe wsparcie Bitcoin:
329GAWgTPuVCrN4JC8oBT3Dgm9RwRSawTR

Anonimowe wsparcie Ethereum:
0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: “darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie.

#covid #maseczki #zasłanianieustinosa #rozporządzenie #legaartis #art116 #obowiązekzasłanianiaustinosa #pandemia #stopcovid #działalność #gastronomia #hotele #siłownie #baseny #centrarozrywki #zakazprowoadzeniadziałalności #nierząd #sanepid #kontrole #prawnik #kancelaria #otwieramy #kwarantannadlapowracających #powrótzurpolu #wakacjezagranicą #samoloty #podróże #biurapodróży

6 Comments

 • Daniel
  Posted 6 lipca 2021 12:47

  Uwielbiam Wasze info czytać, jeśli będę potrzebował pomocy prawnej napewno skorzystam z Waszych usług, choć do tej pory używając tylko własnej prawej półkuli radzę sobie bdb. Brawo dla Was i dziękuje za Wasz wkład w uswiadamianiu owieczkom ich praw.

  • Arkadiusz
   Posted 20 lipca 2021 17:56

   Wróciłem z Egiptu, na lotnisku poinformowano mnie że od północy ja i mój 15 letni syn zostaniemy objęci kwarantanną. Nic wielkiego to dla mnie nie znaczyło bo i tak planowałem dłuższy urlop. Ale już następnego dnia dostałem informację z zakładu pracy, że zostałem skierowany na kwarantannę i w związku z tym mój dalszy urlop został zamieniony na L4 i automatycznie nie otrzymam premii miesięcznej do wynagrodzenia oraz stracę premię kwartalną. Czy w związku z tym można jakoś zaskarżyć taką decyzję? Czy może żądać zadośćuczynienia od skarbu państwa?

 • Marcin
  Posted 7 lipca 2021 14:49

  Super. Wszystko pięknie😁Mam pytanie, jak poradzić sobie z wylotem z Polski?Podejżewam że w całej Europie te przepisy są nic nie warte, jednak nie mogę się zasłaniać polskim kodeksem np. w Chorwacji. Pozdrowienia

 • Daniel
  Posted 7 lipca 2021 23:13

  Czy moglibyście napisać co może, a co nie Straż graniczna?
  Czy mogę nie podawać numeru telefonu oraz miejsca zamieszkania?
  Planuję wyjazd autem na południe więc wolę się przygotować do rozmowy.

  • Anka
   Posted 3 dni temu 00:25

   A od kiedy masz w ogóle obowiązek posiadania telefonu?

 • Arkadiusz
  Posted 4 dni temu 12:47

  Zacznijmy nazywać rzeczy po imieniu. Wg definicji to nie jest żadna kwarantanna tylko areszt domowy. Te działania nie mają nic wspólnego z zapobieganiem rozprzestrzeniania się wirusa. Mają tylko na celu ukarać osoby za brak szczepienia.

Zostaw Komentarz