KLUCZOWE PUNKTY

  • „Wariant delta nie będzie ostatnim wariantem problemu, o którym słyszysz, o którym mówimy” – powiedziała Maria Van Kerkhove, kierownik techniczny Covid-19 WHO.
Dyrektor wykonawczy programu kryzysowego Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Mike Ryan przemawia na konferencji prasowej na temat nowego koronawirusa (2019-nCoV) w Genewie, Szwajcaria, 6 lutego 2020 r.

Dyrektor wykonawczy programu kryzysowego Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Mike Ryan przemawia na konferencji prasowej na temat nowego koronawirusa (2019-nCoV) w Genewie w Szwajcarii.Denis Balibouse | Reuters

Świat może przejąć kontrolę nad Covid-19 do przyszłego roku „jeśli będziemy mieli naprawdę szczęście”, powiedzieli w poniedziałek urzędnicy Światowej Organizacji Zdrowia.

„Chciałbym powiedzieć, że zakończy się w tym roku, ale naprawdę nie sądzę”, dr Mike Ryan, dyrektor wykonawczy programu ratunkowego WHO. „Jeśli naprawdę będziemy mieli szczęście, będziemy mieli to pod kontrolą w przyszłym roku”.

Według Ryana, który odpowiadał na pytanie syna jednej z jego koleżanek, kierownika technicznego firmy Covid, Marii Van Kerkhove, pandemia może zakończyć się szybciej, jeśli kraje zapewnią sprawiedliwą dystrybucję szczepionek do biedniejszych krajów, będą praktykować dystans społeczny i odpowiednio finansować szpitale.

Powiedział, że kraje o wysokim wskaźniku szczepień mogą szybciej zakończyć pandemię, powiedział, krytykując światowych liderów za to, że nie dzielą się zapasami szczepionek tak bardzo, jak to możliwe, z biedniejszymi krajami.

„Dzieci powinny pytać swoje rządy… więc dlaczego się nie podzielimy”, powiedział w odpowiedzi na pytanie Cole’a Van Kerkhove’a. „To dla mnie duży problem, który mamy teraz, nie dzielimy się wystarczająco, nie jesteśmy uczciwi i wiemy, że nauczyliśmy się tego w szkole”.

W wielu częściach świata nadal obserwuje się wzrost liczby przypadków, powiedział Van Kerkhove. „W ciągu ostatnich siedmiu dni na poziomie globalnym odnotowano 11,5% przypadków i 1% wzrost zgonów”.

W ostatnim tygodniu w wielu regionach świata odnotowano wzrost przypadków. Europa odnotowała wzrost o prawie 21%, Azja Południowo-Wschodnia odnotowała wzrost o 16,5%, region Zachodniego Pacyfiku odnotował około 30% wzrost, a wschodni region Morza Śródziemnego odnotował 15% wzrost przypadków.

W ciągu ostatnich siedmiu dni w czterech z sześciu regionów WHO wzrosła również liczba zgonów z powodu Covid. Zachodni Pacyfik odnotował wzrost liczby zgonów o 10%, Azja Południowo-Wschodnia odnotowała wzrost o 12%, wschodnia część Morza Śródziemnego odnotowała wzrost o 4%, a region afrykański nadal cierpi z powodu niedawnego gwałtownego wzrostu transmisji.

Nowe warianty, które mogą spowodować skok w przełomowych przypadkach, są nadal możliwe. „Wariant delta nie będzie ostatnim wariantem problemu, o którym słyszysz, o czym mówimy” – powiedział Van Kerkhove.

Urzędnicy WHO powiedzieli, że podróże międzynarodowe powinny odbywać się tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne.


Przypominamy, o naszej akcji bezpłatnych porad prawnych z zakresu problemów z COVID.

Na zlecenie indywidualne klienta nasza Kancelaria przygotuje również wszelkie pisma w zakresie spraw związanych z COVID.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Anonimowe wsparcie Bitcoin:
329GAWgTPuVCrN4JC8oBT3Dgm9RwRSawTR

Anonimowe wsparcie Ethereum:
0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: “darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie.

Zostaw Komentarz