Myślę, że koronawirus zostanie z nami na dłużej. Naturalny przebieg pandemii będzie taki, że tych przypadków będzie coraz mniej, cieszy mnie, że mniej będzie także osób hospitalizowanych. Ale myślę, że pewne nawyki, pewne zasady, do których jesteśmy już przyzwyczajeni, dystans, dezynfekcja, maseczka, to powinno z nami zostać może nie na zawsze, ale na dłuższy okres czasu – powiedział Waldemar Kraska.

Kraska: Koronawirus zostanie z nami na dłużej

Wiceszef podkreślił, że „pewne nawyki, pewne zasady, do których już jesteśmy przyzwyczajeni, czyli dystans, dezynfekcja, maseczka, to powinno z nami zostać, może nie na zawsze, ale na pewno na dłuższy okres czasu”.

Ocenił, że po dwóch latach pandemii widać, że takie działania są skuteczne i takich podstawowych zasad należy przestrzegać.

– Koronawirus tak łatwo nie odejdzie z naszej codzienności, więc chyba musimy się nauczyć z nim na co dzień żyć – zaznaczył.

Odnosząc się do przebiegu pandemii w najbliższych miesiącach, przekazał, że według prognoz Ministerstwa Zdrowia na początku lub w połowie marca przypadków zakażenia będzie mniej.

Kiedy koniec obostrzeń?

Polski rząd stopniowo wycofuje się z kolejnych obostrzeń epidemicznych, są też państwa, które całkowicie zniosły je u siebie. Wiceminister zdrowia został zapytany o to, kiedy należy spodziewać się ostatecznego zakończenia obostrzeń w Polsce.

Waldemar Kraska wyjaśnił, że wszyscy na to czekamy, bo już blisko 2 lata, jak pierwszy przypadek koronawirusa pojawił się w Polsce. – Myślę, że koronawirus zostanie z nami na dłużej. Naturalny przebieg pandemii będzie taki, że tych przypadków będzie coraz mniej, cieszy mnie, że mniej będzie także osób hospitalizowanych. Ale myślę, że pewne nawyki, pewne zasady, do których jesteśmy już przyzwyczajeni, dystans, dezynfekcja, maseczka, to powinno z nami zostać może nie na zawsze, ale na dłuższy okres czasu – odparł wiceminister.

Wyjaśnił, że w marcu przypadków będzie znacznie mniej, okres wiosenny i letni będzie sprzyjał małej liczbie zakażeń, jednak „potem nadchodzi jesień, trudno w tej chwili wyrokować, co będzie na jesieni”.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

2 komentarze

Napisz Komentarz

Exit mobile version